Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80b3]Brak krótkich świateł!!

ODPOWIEDZ
mireko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 191
Rejestracja: 01 mar 2007, 16:41

[80b3]Brak krótkich świateł!!

Post autor: mireko » 15 lut 2008, 20:48

Witam.Szukałem w szukajce,ale nic nie znalazłem odnosnie mego problemu.Po naprawie pająka znikły krótkie światła.Wszystko jest oprócz nich.Coś cyka w skrzynce bezpieczników,ale nie świeci.Przekaźnika podobno nie ma,bezpieczniki niby dobre.Przy stykaniu na "krótko" blaszki od włącznika świateł nie ma zmian,czyli nie pająk.Co to może być?
Pomocy-auto potrzebne i najwaznieszego nie ma.
Który bezpiecznik od krótkich?Według fotek nie ma zaznaczonego bezp. od krótkich.Pod pólką od kierowcy są jeszcze jakieś bezpieczniki odpowiadające za światła?
Wszelkie sugestie mile widziane.

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 15 lut 2008, 21:10

Za swiatła mijania odpowiedzialne są bezpiczniki nr 10 i 11 jesli pstryka po załaczeniu to znaczy ze przekaznik załancza, na wszelki wypadek podociskaj wszystkie przekazniki w skrzynce (przekaznik od swiateł z tego co pamitam jest w gniezdzie nr1 - pierwszy z brzegu od lewej strony stojac przed autem) Jesli tam bedzie wszystko ok, to wina musi leżec po stronie włacznika. Mozesz psrawdzić go na krótko uzywajac zwykłego kalbeka i łaczac piny bez włacznika z tego co pamietam do plusowy bedzie zółty 56B a masowy brazowo zólty 56, na wszelki wypadek sprawdz jeszcze dokładnie miernikiem w kazdym badz razie sa to jak patrzysz na wtyczke dolne przewody jedne obok drugiego. Moze niech lepiej ktoś kto wie napewno powie które to nr trzeba połaczyć ze soba zeby było pewne bo ja do konca nie pamietam, ale raczj beda to te. <ok>

mireko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 191
Rejestracja: 01 mar 2007, 16:41

Post autor: mireko » 15 lut 2008, 23:25

Właśnie,że na krótko nie hula-wszystko oki,oprócz mijania.Mam dość-dwa popołudnia do bani i nic.Jutro będę walczył dalej.Może coś rozłączyłem?Może jakieś zwarcie zrobiłem?
Jutro podziałam według Twoich wskazówek,żeby wykluczyć zwykły błąd. ;-)
Apropo-kumpel dziś mi szukał w Białymstoku "rogacza" i zaśpiewali mu w pierwszym sklepie 530pln,a w drugim 430pln :mrgreen: (ale pewnie "oryginał")

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 16 lut 2008, 09:20

Szczerze to ta cena jak na ori i nowy to i tak za duza.... na giełdzie albo na szrocie kupisz max za 150zł w idealnym stanie. A tak dla pewnosci weź sprawdz zarówki czy aby przypadkiem nie spaliły sie włukna od swiateł mijania, bo mogło byc tak ze juz predzej spaliła Ci sie jedna zarówka i nie zauważłes tego teraz padła druga i brak swiateł. Niby banalne ale warto sprawdzic.

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 16 lut 2008, 10:31

Tutaj masz schemat świateł mijania (zaznaczony)
Obrazek
fuse - bezpiecznik
kolory kabli są po angielsku
Wiem że niektórzy nie wiele rozumieją z tego typu schematu, dla mnie jest prosty i czytelny.

mireko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 191
Rejestracja: 01 mar 2007, 16:41

Post autor: mireko » 16 lut 2008, 11:32

Śliczne dzięki-juź po problemie.Okazało się,że to jednak pająk-pękł plasticzek od dwóch takich poprzecznych blaszek i nie stykało.Zrobiłem na krótko w kostce tak jak radził Solskier i zaświeciło-czyli wiadomo było o co chodzi.Pająk hula-wszystko ok.Dzięki za porady i schemacik-przyda się napewno. ;-)

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 16 lut 2008, 13:24

Zajrzyj do Centrum w dziale Download masz wiele róznych schematów elektrycznych do naszych autek. <ok>

mireko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 191
Rejestracja: 01 mar 2007, 16:41

Post autor: mireko » 16 lut 2008, 19:24

Solskier pisze:Zajrzyj do Centrum w dziale Download masz wiele róznych schematów elektrycznych do naszych autek. <ok>
Dzięki-zaglądam tam często i chętnie oglądam fotorelacje po to,żeby potem w razie czego wiedzieć o co "kaman".Obym nie musiał korzystać z tego często. ;-)
Fajnie,że są ludzie,którzy chcą pomóć.Pozdrawiam.Jeszcze raz dzięki-szczególnie koledze Solskier.

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 16 lut 2008, 19:38

Nie ma sprawy po to jest to forum - po to aby sobie pomagać i mile spedzac czas, kazdy wie cos innego czego nie wiedza wszyscy i dzieli sie swoja wiedza z innymi, jednoczesnie kozystajac z wiedzy kolegów, dzieki temu tworzymy tak zgrana grupe, w której zawsze znajdzie sie ktoś kto zna odpwiedz i potrafi pomóc :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga