Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 avant 1,9 tdi] dziwny problem-centralny zamek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Benito
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 93
Rejestracja: 03 sty 2008, 13:45
Lokalizacja: dolnośląskie

[B4 avant 1,9 tdi] dziwny problem-centralny zamek

Post autor: Benito » 24 lut 2008, 17:13

Witam. Patrzyłem w szukajce i jest dużo o c.z. ale nie znalazłem o problemie jak mój. (może źle szukam?)
dziś mój z. centralny (otwierany tylko z kluczyka) zwariował, a mianowicie zamykając lub otwierając drzwi od kierowcy to tylko te drzwi reagują natomiast pozostałe i klapa zero reakcji. Jednak gdy włożę kluczyk do klapy bagażnika i zamykam czy otwieram wszystko działa OK'. co robić?

(dziś wymieniałem mechanizm opuszczania szyby od kier. elektryczny) i po złożeniu wszystko było OK' dopiero kilka godz. później c.z. jak powyżej.

teraz sprawdzałem i dzieje się jeszcze inaczej: zamykając kluczykiem drzwi kierowcy c.z. zamyka wszystko natomiast gdy otwieram kluczykiem drzwi kierowcy to c.z. "puszcza" tylko na tych drzwiach, a resztę "puszcza" po otwarciu drzwi z klamki.
Co robić, co to takiego?
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2012, 16:26 przez Benito, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Damu$
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 217
Rejestracja: 16 paź 2007, 01:11
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Damu$ » 24 lut 2008, 23:25

Nie wiem czy pomogę ale mój centralny zwariował jak wyładował mi sie aku.Od tej pory nie chciał zamykać i otwierać ani z pilota ani z drzwi kierowcy.Zamykał i otwierał tylko z drzwi pasażera.Po odłączeniu (przypadkowym zresztą) akumulatora i podpięciu go z powrotem wszystko zaczęło działać:-)

Awatar użytkownika
Prezesik_lodz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 92
Rejestracja: 14 lut 2008, 14:43
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Kontakt:

Post autor: Prezesik_lodz » 24 lut 2008, 23:52

a moze jezeli masz np sterowany powietrzem to jakis kabelek sie zagiol lub moze cos siepoluzowalo skoro z iinegodziala???

Awatar użytkownika
Benito
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 93
Rejestracja: 03 sty 2008, 13:45
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: Benito » 25 lut 2008, 06:47

zamek pneumatyczny.
dzis od rana poszukam problemu i chyba zacznę od zdjęcia tapicerki od str. kierowcy gdzie wymieniałem mechanizm szyby, może tam się coś odłączyło skoro fiksuje tylko od tych drzwi. jak mi się uda (albo nie) dam znać i podam przyczynę.

[ Dodano: 2008-02-25, 11:05 ]
z akumulatorem nie pomogło, sprawdziłem wszystko przy pompce od drzwi kierowcy i na moje oko jest OK'. kluczykiem do kier. zamyka wszystko, a przy otwieraniu c.z. dopiero otworzy wszystko jak uchyle drzwi. Co mu jest? ktoś ma jakiś pomysł?

[ Dodano: 2008-02-25, 13:42 ]
już wszystko działa i nie wiem czy to zbieg okoliczności czy może ma z tym coś wspólnego to, że poruszałem małym śrubokrętem od strony kier. przy zamku, który zatrzaskuje drzwi. Ktoś wie?

Awatar użytkownika
Prezesik_lodz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 92
Rejestracja: 14 lut 2008, 14:43
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Kontakt:

Post autor: Prezesik_lodz » 25 lut 2008, 14:15

no to skoro dziala Benito to super ze obylo sie bez zbenych wydaktow teraz mozesz wrocic do poprzedniej kwesti czyli alarmu

Sławek320
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 271
Rejestracja: 22 lut 2008, 21:31
Lokalizacja: Gryfice

Post autor: Sławek320 » 25 lut 2008, 15:02

OO to dobrze że już działa :mrgreen:

Awatar użytkownika
Benito
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 93
Rejestracja: 03 sty 2008, 13:45
Lokalizacja: dolnośląskie

Post autor: Benito » 25 lut 2008, 15:13

no Prezesik_lodz teraz zajmę się jakimś alarmikiem, wyczaje coś na allegro i łykam, może jakiś scyzoryk (bajer), a może jeszcze inne cudo, zobaczymy. jak zrobię napiszę ale myśle, że nie szybko ale oczywiście będę tu zaglądać bo zawsze można się dowiedzieć mądrych rzeczy i ewentualnie komuś coś podpowiedzieć.

Awatar użytkownika
Prezesik_lodz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 92
Rejestracja: 14 lut 2008, 14:43
Lokalizacja: Łódź/Szczecin
Kontakt:

Post autor: Prezesik_lodz » 25 lut 2008, 15:19

Benito pisze:no Prezesik_lodz teraz zajmę się jakimś alarmikiem, wyczaje coś na allegro i łykam, może jakiś scyzoryk (bajer).
Osobiscie odradzam zakup przez internet woe kupic w hurtowni zawsze masz w razie reklamacji ludzi na miejscu i nie bujasz sie w wysylanie poczta. A ceny bardzo zblizone znam to z autopsji kupilem na allegro i bardzo żałowałem mojegowyboru. Ale to juz temat na twoim innym poscie viewtopic.php?t=13215

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga