Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[sedan B4 1,9TDI] Centralny zamek

ODPOWIEDZ
Stan.
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 07 lip 2007, 13:20

[sedan B4 1,9TDI] Centralny zamek

Post autor: Stan. » 05 mar 2008, 22:48

Kupiłem sterownik centralnego zamka . połączyłem wyjście sterownika przez przekaźniki aby na sterowanie pompki sterownika dochodziły naprzemiennie sygnały + i - . Wszystko połączyłem na stole, podpiąłem syrenkę w miejsce kierunkowskazów podłączyłem żaróweczki, zasiliłem z zasilacza i przetestowałem sobie działanie sterownika.Wszystko chodzi bez zarzutu.
Dzisiaj szybciej wróciłem z pracy i postanowiłem zamontować to moje zdalne sterowanie.
Nie śpieszyłbym się z montażem tego sterowania ale chcąc otworzyć samochód muszę go otwierać od strony pasażera lub od bagażnika.Powodem tego jest uszkodzone cięgło zamka od strony kierowcy.Montaż i połączenia w samochodzie poszły bez problemów , jedyny problem był z dostaniem się do przewodu sterującego pompą.Celem odnalezienia go posługiwałem się kontrolką wykonaną z żarówki.Zawiodłem się trochę ponieważ na przewodzie zielono-niebieskim jest cały czas napięcie +12V.Nie chciałem rozbierać tapicerki ponieważ wszystko robię pod chmórką postanowiłem podać sterowanie na drzwi pasażera.Wcześniej zlokalizowałem przewód dwukolorowy ze słupka od drzwi pasażera i wpiąłem się igłą poprzez żarówkę raz do + a następnie do -. Zamek w ogóle nie zareagował, według mnie powinien odpracować ponieważ żarówka jedynie ograniczała prąd, pompka na pewno nie potrzebuje na wysterowanie dużego prądu. Co mnie w tym wszystkim jeszcze zaciekawiło otóż ze słupka drzwi pasażera wychodzi 5 przewodów.1-sterujący.2- zasilanie+. 3-zasilanie -, 4-?. 5-?. Analizując to wszystko to czy centralny nie powinien się cały czas odmykać ponieważ na sterowaniu od kierowcy jest cały czas +.Czyżby jest uszkodzona pompka i nie reaguje na+.Po co 5 przewodów od strony pasażera, nie mam żadnej elektryki. Co o tym sądzicie?
Ostatnio zmieniony 06 mar 2008, 07:19 przez Stan., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jasiekddd
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 146
Rejestracja: 01 lis 2007, 14:02
Lokalizacja: Biała Podl

Post autor: jasiekddd » 06 mar 2008, 00:51

Jak montowałem u siebie alarm to musialem sie wpiac w ten przewod tzn przeciac go i poprowadzic przez odpowiednie przewody ze sterownika. jesli kupowales uniwersalny sterownik to mze zapomniales ustawic czas dzialania? powinien wynosic 3-4s.

co do dodatkowych przewodow to moze poprzedni wlasciciel montowal sobie maty grzewcze w lusterkach? bo nic innego mi nie przychodzi do glowy jesli nie masz elektryki.

na forum jest duzo tematow o montazu centralnego/alarmu, poszukaj a na pewno Ci objaśnią temat

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga