Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 1.9 TDI] Problemy z instalacją elek.

ODPOWIEDZ
sidowski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2007, 22:23

[80 B4 1.9 TDI] Problemy z instalacją elek.

Post autor: sidowski » 10 mar 2008, 22:13

Witam Szanownych Forumowiczów!!
Mam kilka problemów związanych z elektryką w mojej ślicznotce, z którą jestem juz ponad pół roku.Jak widac w temacie jest to B4 z 93r. z silniczkiem 1,9 TDI. Bardzo proszę o pomoc, z góry uprzedzam iż jestem laikiem w sprawach technicznych,wobec tego proszę o w miare "łopatologiczne" wyjasnienie i o podanie zakresu kosztów naprawy oraz części jakie trzeba by kupić,ponieważ zamierzam oddac samochod w rece specjalisty od elektryki.
Nie przeciągając, problemy są nastepujące:

1. Brak podświetlenia zegarów,przy czym wszystkie kontrolki sie palą normalnie,kierunkowskazy również,brak podświetlenia popielniczki,schowka,czy regulacji nawiewu.(pragnę dodać iż podświetlenie zegarów zgasło w czasie jazdy i juz wiecej nie odpaliło). Kontrolka AIR-BAG nie gasnie po odpaleniu,ale jak juz doczytałem to pewnie błąd komputera.

2. Kontrolka paliwa "wariuje" tzn. przy zatankowaniu do pełna potrafi pokazywac 1/4 do momentu gdy poziom spadnie do ok połowy(czasem wcale nawet nie drgnie), gdy jest połowa to po odpaleniu podnosi sie do tego poziomu,nastepnie zaczyna opadac do rezerwy oraz czasem znowu sie podnosi.

3. Czasem szyberdach nie chce sie otworzyc lub zamknąc, kiedy wciskam przełącznik,słychac jakby takie stukniecie,ale nic sie nie dzieje, a po chwili dziala bez zarzutu.

4.Nie działa licznik przebiegu, ani dziennego, ani całkowitego.

Pragnę dodać iz bezpieczniki wszelkie zostały sprawdzone i to nie to na 100%, a co do licznika przebiegu, to elektryk powiedzial jak to sprawdzał ostatnio ze sygnał od czujnika jest tylko sam licznik jest padniety.

Także prosze o fachowe rady i z góry dziekuje
Z poważaniem..!!

Awatar użytkownika
m4ilo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 110
Rejestracja: 21 gru 2007, 19:07
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: m4ilo » 11 mar 2008, 15:02

Ad1 Skoro sprawdzałeś wszystkie bezpieczniki to prawdopodobnym problemem jest to że Ci żarówki się poprzepalały ale szczerze wątpię żeby wszystkie na raz więc jeszcze raz sprawdź ten bezpiecznik ;-) co do poduszki to fakt sprawdź to na kompie zresetuj i gotowe ;-)
Ad2 Tu nie jestem pewny ale może jest problem z pływakiem i dla tego tak to wszystko wygląda...
Ad3 Tu Ci nie pomogę ale już kilka razy był wałkowany temat szyberdachu, poszukaj dobrze może znajdziesz rozwiązanie na Twój problem :-)
Ad4 Skoro elektryk mówił... to nie szkodzi sprawdzić u innego :mrgreen: ale to też bardzo prawdopodobne ;-) jakbyś już rozbierał licznik i wymieniał żaróweczki to też możesz zmienić licznik więc problemu nie widzę <ok>
pozdrawiam i życzę miłego sprawdzania <ok>

Awatar użytkownika
pilocik69
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 621
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: pilocik69 » 12 mar 2008, 13:11

Moze sprobuj podmienic licznik od innej B4, wtedy bedziesz widzial jak sie zachowuje, jesli bnedzie to samo to problem w instalacji natomiast jesli problem zniknie no to sprawa jasna. A soja droga sporo tych "dolegliwosi" u Ciebie. ;-)

PROFIK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2008, 17:38
Lokalizacja: Giżycko

Post autor: PROFIK » 12 mar 2008, 22:25

Cholewka .. a u mnie nie ma świateł wstecznego biegu .. sprawdzałem żarówki jest ok .. światło przeciwmgielne jest .. może to czujnik gdzieś przy skrzyni?? gdzie go znaleźć ?? jak sprawdzić czy to właśnie to ??

Awatar użytkownika
Tomay
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 02 mar 2008, 21:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Tomay » 12 mar 2008, 23:17

przede wszyskim radzę zerknąc na wiązkę elekt.w klapie bagażnika

morock
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 58
Rejestracja: 02 lut 2008, 17:12
Lokalizacja: Działdowo

Post autor: morock » 13 mar 2008, 00:49

Witam Szanownych Forumowiczów!!
Mam kilka problemów związanych z elektryką w mojej ślicznotce, z którą jestem juz ponad pół roku.Jak widac w temacie jest to B4 z 93r. z silniczkiem 1,9 TDI. Bardzo proszę o pomoc, z góry uprzedzam iż jestem laikiem w sprawach technicznych,wobec tego proszę o w miare "łopatologiczne" wyjasnienie i o podanie zakresu kosztów naprawy oraz części jakie trzeba by kupić,ponieważ zamierzam oddac samochod w rece specjalisty od elektryki.
Nie przeciągając, problemy są nastepujące:

1. Brak podświetlenia zegarów,przy czym wszystkie kontrolki sie palą normalnie,kierunkowskazy również,brak podświetlenia popielniczki,schowka,czy regulacji nawiewu.(pragnę dodać iż podświetlenie zegarów zgasło w czasie jazdy i juz wiecej nie odpaliło). Kontrolka AIR-BAG nie gasnie po odpaleniu,ale jak juz doczytałem to pewnie błąd komputera.

2. Kontrolka paliwa "wariuje" tzn. przy zatankowaniu do pełna potrafi pokazywac 1/4 do momentu gdy poziom spadnie do ok połowy(czasem wcale nawet nie drgnie), gdy jest połowa to po odpaleniu podnosi sie do tego poziomu,nastepnie zaczyna opadac do rezerwy oraz czasem znowu sie podnosi.

3. Czasem szyberdach nie chce sie otworzyc lub zamknąc, kiedy wciskam przełącznik,słychac jakby takie stukniecie,ale nic sie nie dzieje, a po chwili dziala bez zarzutu.

4.Nie działa licznik przebiegu, ani dziennego, ani całkowitego.

Pragnę dodać iz bezpieczniki wszelkie zostały sprawdzone i to nie to na 100%, a co do licznika przebiegu, to elektryk powiedzial jak to sprawdzał ostatnio ze sygnał od czujnika jest tylko sam licznik jest padniety.

Także prosze o fachowe rady i z góry dziekuje
Z poważaniem..!!

1. Sprawdź potencjometr w liczniku, przez niego idą wszystkie żarówki z podświetlenia licznika oraz popielniczki i podświetlenie regulacji nawiewu, mogą to być zimne luty lub pęknięta ścieżka, co do schowka to żarówka, podłączenie lub uchwyt który czasem gdy skrytka źle dociska pod wpływem ciepła się odkształca...
AIR-BAG to już wiesz...

2. jak już będziesz miał rozebrany licznik to sprawdź czy wskazówka paliwa chodzi płynnie i koniecznie z kalafonią polutuj jeszcze obręcze przez które idą śruby wskaźnika paliwa, czasami one tracą kontakt z ścieżkami, sprawdź czy stabilizator (3 nóżkowy układzik jest sprawny i dobrze styka z płytą)

3. szyberdach niestety nie wiem, zaczął bym od sprawdzenia przycisku, tzn. zwarcia na krótko, może nasmarowania całego mechanizmu...

4. Było dużo o tym temacie, możesz sprawdzić zimne luty ale przeważnie uszkodzone są zębatki w liczniku, niestety nie można ich dokupić więc będziesz musiał poszukać innego prędkościomierza na szrocie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga