Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 All] montaz sterownika centralnego z pilota

ODPOWIEDZ
andlon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 05 cze 2007, 14:18
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: andlon » 02 mar 2008, 08:26

Ramze$ ty u siebie nie zastosowałeś tych diod przy kierunkach.
Ramze$ pisze:no i ten brązowy co wychodzi od centralki jeden a potem rozdziela się na dwa
Sprawdź czy jak włączasz jeden z kierunkowskazów czy w tym czasie drugi też nie mruga. Skoro brązowy kabel z centralki wychodzi jeden, a później się rozdziela to bez diod powinny ci mrugać oba kierunki jednocześnie, nie ważne który włączysz.
I tu zacytuję część opisu pt. "Montaż alarmu Audi B3/B4" zawartego w dziale download:
"Kierunkowskazy – przewody czarno-biały i czarno-zielony znajdujący się w brązowym złączu konektorowym pod kolumną kierownicy (dobry dostęp jest od strony zegarów). Należy pamiętać że przy wyjściu przewodu z centrali alarmowej znajduje się rozgałęzienie a następnie 2 diody, które zapobiegają przepływaniu impulsu w przeciwną stronę, czyli wtedy kiedy włączamy np. lewy kierunkowskaz, mamy pewność że prawy nie będzie działał. Musimy więc pamiętać o odpowiednim podłączeniu przewodów. Ponadto bardzo często wiązka do kierunkowskazów wyposażona jest w bezpiecznik, co zatrzymuje niebezpieczeństwo uszkodzenia centrali alarmowej poprzez zwarcie w kierunkowskazach. Jeśli nie jest wyposażona w bezpiecznik, proponuję własne jego dołożenie (między centralką a rozgałęzieniem z diodami)."

Ramze$
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 44
Rejestracja: 25 lip 2007, 10:05
Lokalizacja: Mońki

Post autor: Ramze$ » 02 mar 2008, 08:34

Nie mogę wrzucić tego opisu jak ktoś chce to pisać maile i wyśle. A tych diod nie zastosowałem ponieważ śą one chyba już wbudowanie zaraz po rozgałęzieniu i nie potrzeba.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 06 mar 2008, 00:42

dziś zamontowałem centralny.troche mi to zajeło ale ważne że wszystko się udało.niestety nie obeszło sie bez zastosowania przekaźników przy monyażu sterownika centralnego zamka.prubowałem podpiąć sie pod kable z bagażnika tak jak proponował jeden z kolegów jednak alarm zamykał zamek ale nie otwierał.także jak ktoś będzie montował to poroponuje odrazu zastosować opcje z przekaźnikami napewno zaoszczędzi to troche czasu...

Ramze$
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 44
Rejestracja: 25 lip 2007, 10:05
Lokalizacja: Mońki

Post autor: Ramze$ » 06 mar 2008, 15:41

andlon sprawdzałem te kierunki i jest wszystko ok <ok> .

andlon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 05 cze 2007, 14:18
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: andlon » 06 mar 2008, 18:22

Ramze$ pisze:andlon sprawdzałem te kierunki i jest wszystko ok <ok> .
Już wiem, że jest ok kupiłem tę centralkę, ale jeszcze nie podłączyłem.
Te diody o których pisałem są już fabrycznie zamontowane pod termokurczliwą izolacją, w miejscu gdzie brązowy przewód się rozdwaja.
Sprawdzałem - prąd tymi przewodami płynie tylko w jedna stronę, tj. w stronę kierunkowskazów.
Sprzedawca z allegro też o tym nie wiedział i na moja prośbę załączył mi dodatkowe diody (luzem), które okazują się zbędne.

Awatar użytkownika
radziobiker
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 346
Rejestracja: 09 gru 2007, 14:29
Lokalizacja: Bożepole Małe

Post autor: radziobiker » 07 mar 2008, 06:50

Witam.A co trzeba mieć,żeby zamontować central i jaki jest to orientacyjny koszt? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 07 mar 2008, 09:20

jak chcesz mieć jak w orginale to musisz kupic całą instalacje (przewody,pompke itd) możesz kupić na allegro centralny zamek elektryczny.są sprzedawane od 120zł w góre...

andlon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 05 cze 2007, 14:18
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: andlon » 07 mar 2008, 18:38

Zamontowałem centralkę SPY-02 bez żadnych problemów.
Nie potrzeba do jej montażu stosować żadnych przekaźników.
Diod do kierunkowskazów są w zestawie seryjnie zamontowane.
Koszt całkowity 85zł z przesyłką - na allegro.
Sprzedawca udostępnia schemat podłączeń centralki oraz instrukcję wpięcia się w konkretne przewody (w konkretnych miejscach) w audi.
Polecam.

marcinpal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2008, 09:23

Post autor: marcinpal » 14 mar 2008, 09:27

Witam
Czy ten SPY-02 nie jest przypadkiem sterowany przez podczerwień? Jak tak to jak z jego zasięgiem (zła pogoda, brudne szyby itp)
Czy może jednak wybrać coś takiego:
http://moto.allegro.pl/item323029274_st ... _lodz.html
jakie są między nimi różnice?

andlon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 05 cze 2007, 14:18
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: andlon » 14 mar 2008, 09:46

Działa z bardzo dużej odległości ok. 200 bez problemu

Ramze$
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 44
Rejestracja: 25 lip 2007, 10:05
Lokalizacja: Mońki

Post autor: Ramze$ » 15 mar 2008, 09:47

Nie jest na podczerwień bo by z tak daleka nie ściągał ja mój z 200m tak jak pisze andlon, ściąga i do tego jeszcze jak siedzę w domu :D

Awatar użytkownika
silnik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 56
Rejestracja: 19 mar 2008, 11:58
Lokalizacja: Puławy

Post autor: silnik » 19 mar 2008, 21:58

Co powiecie o tym alarmie? Może być ? Montaż do seryjnego pneumatycznego centralnego. Mam zamiar go kupić i zastanawiam sie czy to dobry wybór.
http://www.allegro.pl/item325424744_wie ... oryk_.html

marcinpal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2008, 09:23

Post autor: marcinpal » 21 mar 2008, 07:41

SUPER EXTRA ;D SPY-02 jest idealny do B4 fajnie i szybko sie go montuje. polecam.

Awatar użytkownika
gonzoli
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 71
Rejestracja: 09 lut 2007, 00:50
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: gonzoli » 21 mar 2008, 12:03

Zamontowałem wszystko tak jak podaje instrukcja (w bardzo przydatnym przekładzie sporządzonym przez kolegę Ramze$'a oraz andlon'a, bez których z pewnością znacznie trudniej byłoby mi namierzyć różne kabelki <piwo> ).

No tak... jest super i wszystko fajnie zamontowanie też jakoś da się znieść (kilka godzin temu sobie go zamontowałem :mrgreen: ) ale...
Czy ktoś z kolegów ma zamontowany fabryczny alarm i jeśli tak to jak podłączyć tą centralkę w takim przypadku?
Pilot otwiera i zamyka elegancko autko mruga światłami, ale niestety nie aktywuje alarmu :!: Próbowałem się podłączyć do kabelków idących od wkładki i pierwsze wrażenie super - pilot zamknął auto i uzbroił alarm, ale niestety na próbę otwarcia nie zareagował.
Macie jakiś pomysł? Jak to zrobić? Jakieś doświadczenia?

Awatar użytkownika
krystek56
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 42
Rejestracja: 17 gru 2007, 18:12
Lokalizacja: Krakow

Post autor: krystek56 » 28 mar 2008, 16:17

Sylwiasty, wielkie dzięki! Probowałem dwa razy standardowym sposobem instalacji sterownika i nic, a dzięki Tobie (a dokładniej twojego genialnemu sposobowi:) od razu(bez żadnych komplikacji) udało mi się!
Warto było się trudzić!
Teraz pozostało mi znaleźć odpowiedni grot i dorobić kluczyk:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl