Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 RU] Dym spod wskaźnika temperatury.

ODPOWIEDZ
norbi79
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:40
Lokalizacja: olkusz

[80 B3 RU] Dym spod wskaźnika temperatury.

Post autor: norbi79 » 26 mar 2008, 20:06

Witam wszystkich na forum! Potrzebuje pilnie pomocy! Szanowni koledzy mam problem ze wskażnikiem temperatury ponieważ zaraz po odpaleniu silnika wskazówka przechodzi skalę i z pod tego wskażnika ulatnia się dym! Drodzy koledzy wymieniłem termostat i czujnik temperatury, wymieniłem również całe zegary i problem pozostał... PROSZĘ POMOCY! Silnik jest 1,8 benzyna z instalacją gazową... Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam wszystkich
Ostatnio zmieniony 26 mar 2008, 20:12 przez norbi79, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 26 mar 2008, 20:14

norbi79, następnym razem zakładając nowy wątek zatytułuj go zgodnie z zasadami obowiązującymi na forum viewtopic.php?t=6284 oraz viewtopic.php?t=9608, bo w przeciwnym razie źle nazwany wątek poleci do kosza.

A co do Twojego problemu to poszukałbym zwarcia pomiędzy przewodem od czujnika temperatury, a jakimś przewodem zasilającym inne urządzenia w 12V (np. w wiązce)

norbi79
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:40
Lokalizacja: olkusz

Post autor: norbi79 » 27 mar 2008, 18:28

Witam Cię Danek i dziękuję za pomoc. Sprawdziłem wiązkę i wszystko oki. Rozebrałem też zegary na części pierwsze i znalazłem układ który był cały okopcony wygląda on jak końcówka mocy od radia tyle że posiada tylko trzy bieguny i mieści się zaraz obok prędkościomierza po jego wymianie problem jakby zniknął ale nie podpinałem jeszcze kostki do czujnika temperatury ponieważ w moim aucie jest zaminnik i w sklepie mi powiedzieli, że one też powodują zwarcia, dlatego muszę jechać do serwisu i kupić orginał... Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję i gorąco pozdrawiam... Być może moja wypowiedź pomoże komuś innemu... do napisania!

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 27 mar 2008, 19:00

norbi79 pisze:Rozebrałem też zegary na części pierwsze i znalazłem układ który był cały okopcony wygląda on jak końcówka mocy od radia tyle że posiada tylko trzy bieguny
To jest stabilizator napięcia. On raczej nie powinien paść z powodu czujnika temperatury.

norbi79
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 29 lut 2008, 20:40
Lokalizacja: olkusz

Post autor: norbi79 » 27 mar 2008, 20:53

Witam ponownie chciałem tylko powiedzieć że jak wymieniłem ten regulator napięci po zegarami to narazie jest spokój ale tak jak pisałem wcześniej to nie podpinałem czujnika bo nie mogę dostac orginału a ten który tam jest to zaminnik i przypusczam że to jego wina bo przez dłuzszy czas nawet na zimnym silniku pokazywał temperaturę około 100 stopni a kontrolka przegrzania silnika mrugała tuż po odpaleniu silnika... Jak dostanę orginał to wstawie go i podłącze a wtedy napisze do Ciebie jaki jest efekt końcowy... Pozdrawiam... ;-)

[ Dodano: 2008-03-27, 21:05 ]
Jeszcze małe pytanko! Może ma ktoś tutaj orginalny czujnik temperatury do 80 b3 RU 1,8 benzyna, jesli tak to proszę o kontakt telefoniczny poniewaz nie mam stałego dostepu do neta. To mój numer 602674607 Dzięki i pozdrawiam.

[ Dodano: 2008-03-28, 18:16 ]
Witam to znowu ja! Kupiłem czujnik w serwisie i wszystko jest o.k chociaż uważam że cena za czujnik jest nieco przesadzona a jest to 113 zł. gdzie odpowiednik w sklepie kosztuje 15 zł tyle że z reguły nie działa... Pozdrawiam gorąco...

Awatar użytkownika
pawelbicz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 377
Rejestracja: 05 sty 2007, 03:35
Lokalizacja: Katowice/Krzeszowice

Post autor: pawelbicz » 31 mar 2008, 03:48

norbi79 pisze:chociaż uważam że cena za czujnik jest nieco przesadzona a jest to 113 zł.
hehe.. ja za ori czujnik do silnika DS zapłaciłem 475zł.. więc nie ma co narzekać :mrgreen:

Sorry za OT..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga