Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Polerowanie i utrzymywanie polerki

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
Radek5V
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 208
Rejestracja: 02 mar 2007, 18:08

Post autor: Radek5V » 08 lis 2007, 19:09

Ciemne aluminium też ma swój urok. :evil:

Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: minon1 » 08 lis 2007, 19:53

Słonik pisze:No widzisz kolego bo nie kazdy wie ze kolor jaki wyjdzie zalezy od stopu aluminium z jakiego jest zrobiona felga, czasem wrecz nie da sie uzyskac idealnego lustra.
ło to ja nie wiedział :shock: zawsze myślałem że to ktoś za mocno przegrzał materiał <piwo>

Awatar użytkownika
duo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4070
Rejestracja: 08 maja 2007, 19:29
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: duo » 08 lis 2007, 20:34

jasne czy ciemne grunt ze polerka jest :mrgreen:

Awatar użytkownika
homer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 392
Rejestracja: 29 mar 2007, 21:45
Lokalizacja: Sosnowiec Śląsk
Kontakt:

Post autor: homer » 08 lis 2007, 22:25

Słonik pisze:No widzisz kolego bo nie kazdy wie ze kolor jaki wyjdzie zalezy od stopu aluminium z jakiego jest zrobiona felga, czasem wrecz nie da sie uzyskac idealnego lustra.
a ofszem to wlansie jest to <ok>
moje felasie poelrka zajela mi jakies 2 dni
dbam o nie dosc mocno po kazdej jezdzie jak wiem ze njuz nie bede smigal przecieram mokra smztka puznije scieram do sucha, a co jaiis czas przecieram pasta polerska

Awatar użytkownika
labek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 11 cze 2007, 00:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: labek » 11 lis 2007, 22:30

Moj kumpel nalozyl scansol palcem na czesc felgi i nic mu sie nie stalo <ok>

Awatar użytkownika
duo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4070
Rejestracja: 08 maja 2007, 19:29
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

Post autor: duo » 12 lis 2007, 00:11

homer pisze:
Słonik pisze:No widzisz kolego bo nie kazdy wie ze kolor jaki wyjdzie zalezy od stopu aluminium z jakiego jest zrobiona felga, czasem wrecz nie da sie uzyskac idealnego lustra.
a ofszem to wlansie jest to <ok>
moje felasie poelrka zajela mi jakies 2 dni
dbam o nie dosc mocno po kazdej jezdzie jak wiem ze njuz nie bede smigal przecieram mokra smztka puznije scieram do sucha, a co jaiis czas przecieram pasta polerska
homer świże myślisz, że ja bede tak ciągle robić :?: :!: masz racje :!: :mrgreen: bo też kocham lans <piwo> haha :!:

Awatar użytkownika
K2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 507
Rejestracja: 10 sty 2007, 00:05
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: K2 » 12 lis 2007, 00:47

Ja polecam Automax i polerować filcem a nie jakimiś szmatkami bo sie zajechać mozna. ;-) Po ściągnięciu lakieru scansolem warto jeszcze przejechać fele drobnym papierem wodnym żeby wszystko ładnie wyrównać :-)

Radek5V
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 208
Rejestracja: 02 mar 2007, 18:08

Post autor: Radek5V » 12 lis 2007, 21:10

Też słyszałem że automax bardzo dobrze się sprawdza, u mnie pojawił się dodatkowy problem w postaci delikatnych wżerek w aluminium które trzeba będzie usunąć papierem na mokro, wiele się naczytałem na temat polerki również na innych forach, wyczytałem jakich papierów na mokro użyć ( od 800 do 2500 ) potem automax i mam nadzieje że osiągne zamierzony efekt. Postaram się zaprezentować fotorelacje z postępu moich prac, licze na foty od innych ;-) będzie dodatkowa mobilizacja. Pozdrawiam! <piwo>

mellow_pak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 286
Rejestracja: 24 paź 2007, 20:03
Lokalizacja: Sląsk

Post autor: mellow_pak » 03 kwie 2008, 23:35

Radek jak masz wzery to nie papier 800 tylko 240 na sucho i jedziesz z koksem bo wzerow tak latwo sie nie pozbedziesz (a nie mowie juz papierem takim jak Ty chciales to zrobic).

Jak tak czytam wasze wypowiedzi na temat automaxu to sie zastanawiam jak bardzo matowe te felgi macie - na foto moze tego nie byc widac , ale przeciez auto max ludziska robi MAT a nie poler do cholery !!! i jest to jedna z badziewnych past jakimikolwiek probowalem cokolwiek wypolerowac. Pasta Tempo to samo.....


Zgadzam sie z kolega (Slonikiem - jesli dobrze zapamietalem) ze nie na kazdej feldze da sie zrobic identyczne lustro. Felga jak kazdy material ma pewnych dodatkow wiecej a pewnych mniej. Wszystko zalezy od jej skladu chemicznego.

Zycze milych i udanych polerek.

Rychu_coupe
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 413
Rejestracja: 07 mar 2008, 12:53
Lokalizacja: z kontowni

Post autor: Rychu_coupe » 22 kwie 2008, 21:42

Radek5V, polecam zostawić taki kolorek felg jaki jest a 90 masz świetną strasznie mi sie podoba

Awatar użytkownika
Słonik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6359
Rejestracja: 02 sie 2007, 12:58
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: Słonik » 22 kwie 2008, 23:52

mellow_pak pisze:Pasta Tempo to samo.....


Zgadzam sie z kolega (Slonikiem - jesli dobrze zapamietalem) ze nie na kazdej feldze da sie zrobic identyczne lustro. Felga jak kazdy material ma pewnych dodatkow wiecej a pewnych mniej. Wszystko zalezy od jej skladu chemicznego.
Z tym sie jak najbardziej zgadzam <ok>
mellow_pak pisze:ale przeciez auto max ludziska robi MAT a nie poler do cholery !!! i jest to jedna z badziewnych past jakimikolwiek probowalem cokolwiek wypolerowac
Ale co do tego to duzo pisal nie bede sami ocencie, tak to jest zrobione AutoMax'em
ObrazekObrazek
Pamietajcie, liczy sie technika.... <czapa>

Zablokowany

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl