Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 Abk 2.0 LPG] Odpalanie na gazie

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
canizares85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 06 kwie 2008, 08:13

[B4 Abk 2.0 LPG] Odpalanie na gazie

Post autor: canizares85 » 10 kwie 2008, 10:39

Mam pytanko. Nie idzie mi na benzynie więc palę go na gazie cały czas.Poki zimny nie za bardzo chce palic i musze trochę to "wymęczyć". Co może się stać jeśli przez dłuższy czas będę go odpalał w ten sposób? Coś może mi pierdyknąć? Czy nie grozi nic mi raczej?
pozdrawiam

magu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2008, 08:23
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: magu » 10 kwie 2008, 12:00

Witam
Najszybciej to chyba "pierdyknąć" może membrana w parowniku. Nie dość, że niska temperatura otoczenia, to jeszcze dostaje po d...pie rozprężającym się gazem, przez co temperatura dużo bardziej się obniża.
Druga sprawa to to, że silnik może się zalać przy odpalaniu na gazie. Odpalić odpali, a po chwili zdechnie i czekaj wtedy aż gaz odparuje z garów.
Tak więc nie bez powodu nazywają taką możliwość "awaryjnym odpalaniem na gazie".
Chyba lepiej poszukać przyczyny czemu masz problemy z benzynką a nie szukać alternatywy. Bo co jak potem przestanie Ci palić też na LPG... :mrgreen:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
czester-11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 479
Rejestracja: 15 mar 2007, 23:09
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk

Post autor: czester-11 » 10 kwie 2008, 12:19

no u mnie tez na benzynie nie pali a dlatego ze mam pompe walnieta . jak jest bardzo zimno to go odpalam na benzynie i zaraz na gaz przelanczam , ale radze nie katowac go na gazie jak zimno i nie chce odpalic odrazu bo strzal murowany, a i potem jak kolega napisal trzeba czekac az gaz odparuje.

canizares85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 06 kwie 2008, 08:13

Post autor: canizares85 » 10 kwie 2008, 12:38

Czester u mnie też prawdopodobnie pompa paliwa poszła. Planujesz oryginał kupować pompy?
Magu rozumiem że przez jakiś czas mogę odpalać na gazie i nic nie powinno przynajmniej narazie pierdyknac?

Awatar użytkownika
czester-11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 479
Rejestracja: 15 mar 2007, 23:09
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk

Post autor: czester-11 » 10 kwie 2008, 13:31

nie no spokojnie nie ... (edit by Mod - bez wulgaryzmów proszę!) ja wczesniej mialem w polonezie lovato instalacje i tylko na gazie odpalal i nic nie bylo 3 lata . u sie bie mam gaz od wrzesnia bo mi cos padlo z benzynka i maechanicy za grosz nie umieli dojsc a to mam pompe zajezdzona mialem kupywac na allegro jakis zamiennik ale to moim zdaniem kasa w bloto bo dlugo nie pochodzi. znalazlem aukcje z boshem za 300 zl niby nowa ale sie zastanawialem bcos tanio moze to jakis tajwanski bosch :mrgreen:

jak mam kupic to wlasnie jakas oryginalna dobra, moze jak ktos juz to czyta i zna jakies polecane to dajcie znac troche off topica zrobimy ale sie chyba nikt nieponiewa. :-P
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2008, 16:14 przez czester-11, łącznie zmieniany 1 raz.

magu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2008, 08:23
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: magu » 10 kwie 2008, 14:21

W poprzednim moim autku, jeszcze na gaźniku, trzeba było samemu przełączać pomiędzy benzyną a gazem. Nie to co teraz, że odpali na benzynce a po przygazowaniu czy przy odpowiedniej temperaturze sam przełączy się na gaz. Samochodzik chodził jak zegarek na LPG i też nie chciało mi się go odpalać i zostawiać na benzynie. Cały czas chodził na LPG. Niestety po kilku latach instalacja zachowywała się coraz gorzej. Pojawiły się problemy z odpalaniem, miałem też parę strzałów. Jeden zakończył się rozwaleniem filtra powietrza. Niestety nie miałem założonego zaworu bezpieczeństwa. Śruby urwały się razem z gniazdami w plastyku i trzeba było szukać całej obudowy.
Specyfika gazu jest niestety taka i tego się nie przeskoczy. Do tego jeszcze spalanie przy zimnym silniku jest dużo większe.

A co do pompki. Ja też u siebie musiałem wymienić. Zaczęła mi się zawieszać aż w końcu padła. Kupiłem używkę na allego za 100 i jak narazie wszystko chodzi.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2008, 16:15 przez magu, łącznie zmieniany 1 raz.

canizares85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 06 kwie 2008, 08:13

Post autor: canizares85 » 10 kwie 2008, 21:12

Strzelanie u mnie jest częste... Filtr może tego nie przeżyć nie długo.
Chyba warto zrobić jak najszybciej benzynkę. Nie wiem czy nie zaryzykuję z jakąś używką pompki.

maniek78_78

Post autor: maniek78_78 » 10 kwie 2008, 21:39

Ja wczesniej mialem B3 na gażniku i też odpalalem go tylko na gazie,nawet w zimie. Ale tylko wtedy gdy temperatura powietrza nie byla niz sza niz -5 stopni,bo ponirzej tej temp.auto nie odpalalo.
Koledzy dobrze pisza.Za jakis czas bedziesz musial wyminic membrane w reduktorze.Ja u siebie wymienialem.Kupilem zestaw naprawczy (komplet uszczelek).Koszt ok 70zl.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga