Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8] Problem ze sprzęgłem ...pomóżcie...

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kaczaza5
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 712
Rejestracja: 23 gru 2007, 13:51
Lokalizacja: Gorzkowice

[B3 1.8] Problem ze sprzęgłem ...pomóżcie...

Post autor: kaczaza5 » 09 kwie 2008, 20:59

Witam wszystkich
Mam następujący problem, dzisiaj ujechałem 15 metrów i moja podróż się skończyła :cry:
Opis problemu: pedał sprzęgła pracuje normalnie tak jak zawsze nie zaczął chodzić ciężej ani nie wpada w podłogę. A problem dokładnie jest taki, że jak mam odpalony silnik i wcisnę pedał sprzęgła to nie mogę wrzucić rzadnego biegu. No więc wrzuciłem drugi bieg na zgaszonym silniku wcisnąłem pedał sprzęgła złapałem za kluczyk szarpnęła i pojechała ale pedał był nadal w podłodze jak go puściłem to dalej jechała ale już szybciej tak jakby sprzęgło nie rozłączało do końca. Czytałem, że może się tak stać kiedy autko stoi dłuższy czas i tarcza sprzęgłowa się skleja i wtedy takie coś rozwiązuje się w ten sposób, że jedzie się z pedałem w podłodze i dodaje i puszcza się gwałtownie gaz. Ale moja Niunia stała raptem dwa dni :roll:
Dodam, że szarpnęła tak jak stałem na poboczu miałem wbitą 1 i nogę na sprzęgle dałem jej obrotów tak pod 3 tys. i szarpnęła
Zauważyłem też, że ku mojemu zaskoczeniu suszyłem przed zimą podłgę bo była mokra, i ostatnio zauważyłem, że ten materiał wygłuszający co jest pod wykładziną jest znowu mokry :-/
Czy taki stan rzeczy może być spowodowany nieszczelnością pompy sprzęgła :?: To moje pierwsze autko z tak rozwiązanym sterowaniem sprzęgła (hydraulika)
Jak już gdzieś było to bardzo przepraszam i proszę o podrzucenie mi jakiegoś linka i wyrozumiałość moderatorów jak coś ;-)
Z góry dzięki <ok>

Sprawdzałem dzisiaj tam pod kierownicą w okolicach pompki jest sucho a pedał pracuje normalnie za sprawą sprężyny o której zapomniałem, że tam jest :-/
Po południu ma wpaść mechanik i będę wiedział czy czeka mnie wyjmowanie skrzyni :-? czy może jednak się uda bez tego...
Około 99% idiotów czyta posty z ręką na myszce ... heh teraz to już za późno <lol>

Czerwone jest szybsze? a czarne ładniejsze :-P

NOWE FOTKI 13.10.09 <yes>

Bodziom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2008, 20:40
Lokalizacja: Nowa Huta

Post autor: Bodziom » 10 kwie 2008, 21:08

Witam
Ja niestety Ci nie pomoge bo mam ten sam problem :-(
Jak naprawisz to daj znac co bylo przyczyna
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kaczaza5
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 712
Rejestracja: 23 gru 2007, 13:51
Lokalizacja: Gorzkowice

Post autor: kaczaza5 » 10 kwie 2008, 23:30

No podejrzewam co było przyczyną docisk mam sachs i o ile się orientuje to tam taki drut jest wkoło tego docisku w środku i u mnie pękł o ile wogóel był cały ale <nie wiem> jutro rozmowa z mechanikiem i pokazanie mu wszystkiego co udało mi się wytargać z auta i zobaczymy co powie :roll:
Mam nadzieje że to od tego bo tarcza jeszcze w przyzwoitym stanie a docisk też nie najgorszy bo łapki jeszcze ładne niepowycierane...

Noi wszystko jasne ... docisk do wymiany bo ten "drut" to pełni funkcję jakiejśtam sprężyny centralnej czy tam centrującej...

[ Dodano: 2008-04-21, 23:58 ]
Wymiana docisku pomogła do tego odpowietrzenie wysprzęglika nowe łożysko oporowe składanie tego wszystkiego do kupy i niuńka smiga jak gdyby nigdy nic :mrgreen: i oby tak zostało :->
Około 99% idiotów czyta posty z ręką na myszce ... heh teraz to już za późno <lol>

Czerwone jest szybsze? a czarne ładniejsze :-P

NOWE FOTKI 13.10.09 <yes>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga