Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1Z] Migająca kontrolka płynu chłodzącego

ODPOWIEDZ
tedeiczek80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2008, 18:02
Lokalizacja: Mazury

[B4 1Z] Migająca kontrolka płynu chłodzącego

Post autor: tedeiczek80 » 13 kwie 2008, 19:46

Mam ten problem od wczoraj
Wymieniałem plastikowy króciec wychodzący z tyłu silnika(zamontowany jest w nim czujnik temp. cieczy oraz wyprowadzony przewód do nagrzewnicy). Przy demontażu wylało mi się trochę płynu z bloku i z w/w węża, następnie wyjąłem czujnik ze starego króćca przetarłem go z osadu i wcisnąłem w nowy króciec. Zamontowałem króciec do silnika naciągnąłem wąż, założyłem kostkę na czujnik (szary 3- pinowy) i uruchomiłem silnik, było ok. Zrobiłem jazdę próbną gdy wróciłem stwierdziłem, że najprawdopodobniej po otwarciu termostatu zassało mi ze dwa litry płynu ze zbiorniczka wyrównawczego, więc go dolałem i pojechałem na kolejną jazdę próbną. Wówczas stwierdziłem, że po około 20 sek od uruchomienia silnika zapala mi się i zaczyna migać kontrolka sygnalizująca przegrzanie lub brak płynu.
Po zdjęciu wtyczki z czujnika temp przestaje migać
Po zdjęciu wtyczki z czujnika poziomu cieczy w zbiorniczku miga dalej.
Pytanie moje jest takie czy możliwe jest uszkodzenie czujnika przez przełożenie go do innego króćca lub czy chwilowy brak płynu w króćcu mógł spowodować jego uszkodzenie. a może jest możliwe skasowanie tego migania lampki przez podłączenie się do kompa. Jeśli ktoś miał podobny problem to proszę o poradę

stosuj TAGI :!:
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2008, 19:48 przez tedeiczek80, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 14 kwie 2008, 07:41

Wg mnie nadgorliwe czyszczenie niektórych czesci czesto powoduje ich uszkodzenie, i tu np, czujniki czy np wtryski, jak cos jest zawalone osadem i dziala to nich lepiej takie zostanie. Piszesz ze kontrolka gasnie po odłaczeniu własnie tego czyszczonego czujnika temparatury wiec najprawdopodobniej on jest winny tego zamieszania, mozesz doadtkowo miernikiem sprawdzić wizke idaca do niego tak na wszelki wypadek. Układ dobrze masz odpowietrzony?

tedeiczek80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2008, 18:02
Lokalizacja: Mazury

Post autor: tedeiczek80 » 14 kwie 2008, 12:09

Dzięki Solskier :-)
Wymieniłem dzisiaj rano ten czujnik i jest ok. Miganie zniknęło
Układ chyba sam się odpowietrzył bo nagrzewnica grzeje i po otwarciu termostatu zassało trochę płynu ze zbiorniczka

figo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 03 lis 2007, 02:02

Post autor: figo » 21 kwie 2008, 10:50

witam
nie wie ktoś czy na internecie gdzieś można kupić(za ile ?) czujnik od kontroli poziomu płyny chłodzącego w zbiorniczku ?
i czy wymiana tego czujnika to coś trudnego ?

pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 21 kwie 2008, 20:34

figo pisze:witam
nie wie ktoś czy na internecie gdzieś można kupić(za ile ?) czujnik od kontroli poziomu płyny chłodzącego w zbiorniczku ?
i czy wymiana tego czujnika to coś trudnego ?

pozdrawiam.
Jeżeli chodzi Ci o zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego to czujnik i zbiorniczek to jedna całość i czujnika w nim się nie wymienia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga