Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8 PM LPG] Muli na benzynie, nie chodzi na gazie.

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Silvesters
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 107
Rejestracja: 13 wrz 2007, 22:55
Lokalizacja: Zgorzelec

[B3 1.8 PM LPG] Muli na benzynie, nie chodzi na gazie.

Post autor: Silvesters » 28 kwie 2008, 22:41

Witam!
Mam problem z moją niunią, czytam juz sporo czasu posty zwiazane z tymi dolegliwościami ale jak narazie nie mam dokladnie takiego przypadku, chcial bym jutro rano odrazu zaczac robic niunie wiec pisze te pytanie i mam nadzieje ze sie nie powtarza :->

Problem wygląda tak ze z autem do niedzieli bylo ok, w niedziele zapalilem auto, przełączylem na gaz i wystartowalem (auto bylo cieple wiec nie jechalem spokojnie) na jedynce dodalem sporo gazu, oczywiscie bez przesady, i nagle jakby odcielo mi paliwo, ale puscilem gaz i auto juz nie zalapalo na gazie, wiec przełączylem na benzynke. Jadąc na tej benzynie przełączalem co jakis czas na gaz (chcialem zobaczyc czy zalapie) ale auto poprostu mdlalo jak by nie mialo tego gazu w butli, wiec zatankowalem gaz i dalej to samo. Postawilem auto i po okolo godzinie zapalilem na gazie i odziwo zalapal. I tak jezdzilem wczoraj i dzisiaj az dzis znow mi na jedynce odcielo gaz i juz od taj pory na gazie nie chodzi. Dodatkowo wczoraj na gazie bylo tak ze jak na biegu dodalem gazu top niunia zmulala i po paru sekundach wyrywala normalnie, a dzis to mulenie zauwazylem na benzynie :cry: Co to moze byc?

PS- na noc odłączylem akumulator i jutro zaadaptuje bestie od nowa. Sorka za dlugosc postu.

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 29 kwie 2008, 09:41

Ja bym sprawdził na początek czy wszystkie "masy" na elektrozaworach (szczególnie przy wielozaworze) są na miejscu.
Natomiast mulenie na benzynie to może być zupełnie inna bajka. Sprawdź sondę lambda po adaptacji.

bako305
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 14 lis 2007, 13:34

Post autor: bako305 » 29 kwie 2008, 10:07

czesc co fakt ja mam silnik abk gaz i na nim sie ucze ale moze to ta sama przyczyna a mianowicie poprawilem luty od przewodow gazowych ktore sa przy cewce wysokiego napiecia obiawy te samy co ty masz czyli jak zalapal to szedl a za chwile zmulil sie
zycze szybkiego dojscia do przyczyny:)

Awatar użytkownika
Silvesters
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 107
Rejestracja: 13 wrz 2007, 22:55
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: Silvesters » 29 kwie 2008, 15:59

Dzisiaj wymienilem filtry, poczyscilem wszystko, poprawilem polączenia ktore byly kiepsko wykonane przez gaziarza, przełączylem na emulatorze zeby byla tam "masa" zeby nie podawalo jakiegos dziwnego sygnalu do Eku, odpalilem i bylo pieknie, wiec zgasilem i po pol godziny chcialem gdzies pojechac i lipa, po chwili zalapalo i lpg dzialalo normalnie, lecz nie dlugo bo do momentu kiedy "odcielo" mi gaz i koniec. Jutro bede sprawdzal elektrozawory:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga