Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 1.8S JV] problem z centralnym zamkiem

ODPOWIEDZ
bamber1d
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2008, 14:17

[80 B3 1.8S JV] problem z centralnym zamkiem

Post autor: bamber1d » 18 mar 2008, 07:55

Witam. Piszę ponieważ nie mogłem znaleźć odpowiedzi na mój problem w szukajce. Mam oryginalny centralny zamek zamykany tylko z kluczyka i przy zamykaniu od strony kierowcy słychać takie stuknięcie w przednich drzwiach pasażera. Po otwarciu auta od kierowcy drzwi przednie prawe nie chcą się otworzyć. Reszta drzwi działa poprawnie. Problem ten ginie przy zamykaniu auta od strony pasażera, nie ma wtedy tego "pyknięcia" i później mogę otwierać auto z obu stron. Zawsze po zamknięciu auta od kierowcy muszę biegać z kluczykiem do prawych drzwi zamykać auto i otwierać i znowu jest ok. Wczoraj zdjąłem poszycie drzwi i myślałem, że pipek od zamykania drzwi od środka zaczepia o metal w drzwiach, więc go spiłowałem, lecz po założeniu poszycia problem wrócił. Pomóżcie z tym bo nie wiem co może być przyczyną zacinania. Z góry dzięki! Pomocnemu stawiam <piwo> :lol:

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 18 mar 2008, 15:15

Sprawa jest o tyle głupia że po zdjęciu tapicerki nic nie znajdziesz, bo problem tkwi w naciągniętej lince od klamki wewnętrznej. Ciągnie ona taki cypelek w zamku i jak on lekko wystaje z zamka to będzie wkurzające cykanie. Ja walczyłem z tym trzy dni zanim rozkminiłem o co chodzi, a tapicerkę drzwi zakładałem i zciągałem chyba z 30 razy.

bamber1d
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2008, 14:17

Post autor: bamber1d » 18 mar 2008, 16:09

Więc co mogę zrobić by skończyć z bieganiem od drzwi do drzwi??

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 18 mar 2008, 17:10

Pancerz linki przy klamce ma metalowe okucie które wchodzi w przelotkę w tapicerce. Najprawdopodobniej okucie jest zadaleko włożone, sciągnij tapicerkę i przełóż okucie pancerza do tyłu. Okucie jest zabezpieczone metalową zawleczką.

bamber1d
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2008, 14:17

Post autor: bamber1d » 09 maja 2008, 16:32

Sprawa z klamką ucichła na kilka tygodni, lecz niedawno znów zaczęła cykać. Jak wcześniej pisałeś "kubik" ...Najprawdopodobniej okucie jest za daleko włożone, ściągnij tapicerkę i przełóż okucie pancerza do tyłu. Okucie jest zabezpieczone metalową zawleczką... sprawdziłem i okazało się, że okucie jest włożone prawidłowo i zabezpieczone. Najciekawszą sprawą jest to, że po jakimś czasie cykanie ustaje, lecz ustaje razem z zamykaniem drzwi. Gdy wyjmę całą klamkę wewnętrzną z tapicerki nie zdejmując linki "naciągnę linkę" i założę ponownie zaczyna cykać przy zamykaniu, ale zamyka drzwi. Czy wymiana linki do klamki wewnętrznej załatwi sprawę?

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 09 maja 2008, 22:08

bamber1d, z tego co piszesz wynika że wkurzające cykanie jest na 100% spowodowane za bardzo naciągniętą linką. Zdejmij tapicerkę i popróbuj zamykać zamek z lekko lub mocno naciągniętą linką. Siłownik nie zamyka bo coś go blokuje, szukaj na drodze siłownik - zamek, jest tam taka plastikowa dźwignia, może nie dochodzi do końcowego położenia. Jak przekręcasz kluczyk w zamku to siłownik jest dociskany mechanicznie a resztą siłowników steruje pompka, a ona nie ma tyle siły co zamykanie kluczykiem.
bamber1d pisze:Czy wymiana linki do klamki wewnętrznej załatwi sprawę?


Ciężko powiedzieć, jak kupisz tanio to ją wymień bo ta twoja na pewno jest lekko rozciągnięta.

bamber1d
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2008, 14:17

Post autor: bamber1d » 10 maja 2008, 07:34

Gdy zamykam drzwi przy zdjętej tapicerce i klamce wewnętrznej nie ma żadnego problemu. Drzwi zamykają się pięknie i nie ma żadnego cykania. Nie bardzo chcę rozbierać nadmiernie tapicerkę, ponieważ trybiki w pokrętłach od ustawiania lusterka są wyrobione i zaczynają czasem przeskakiwać. Dzięki za pomoc. W wolnej chwili coś z tym zrobię bo teraz jestem w trakcie matur.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga