Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 1.8 PM] Tylne lampy. odpalanie, wsteczny.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ossek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 63
Rejestracja: 17 kwie 2008, 18:27
Lokalizacja: Szczecin

[80 B3 1.8 PM] Tylne lampy. odpalanie, wsteczny.

Post autor: Ossek » 10 maja 2008, 23:37

Witam. Wczoraj przejechałem autem dłuższą trasę. Po dotarciu na miejsce wyłączyłem silnik, wypakowałem rzeczy i chciałem odstawić auto na parking. Po odpaleniu i wrzuceniu wstecznego auto sie zaksztusiło i zgasło (na innych biegach ok). I tak kilka razy. Dodatkowo kierunki działały z bardzo długim przerwaniem (co ok. 3s) i wskaźnik paliwa nie uniósł się tak wysoko, jak powinien. Jakoś dojechałem na ten parking i sprawdziłem wszystko jeszcze raz. Wsteczny już wchodził normalnie a kierunki tym razem migały bardzo szybko. Dziś rano pojechałem do elektryka, ten wyczyścił oprawy żarówek i wymienił regulator napięcia (ładowanie skoczyło z 13,6 do 14,4 :)) i wszystko niby wróciło do normy. Jednak podczas jazdy słychać taki cichy dźwięk, chyba z tyłu samochodu. Taki sam odgłos zawsze słyszę po przekręceniu kluczyka na ostatnią pozycję przez ok 2s. Kiedy ustaje, odpalam. Dodatkowo chyba zwiększyło mi się spalanie, chociaż może jestem przewrażliwiony. Jutro wracam z Ustki do Szczecina, zobaczymy, co będzie. Może ktoś już miał podobne problemy? Dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 11 maja 2008, 00:52

miałem podobny przypadek w B3 1,8 JN
gdy się wrzucało wsteczny to zapalała się kontrolka swiatła przeciwmgielnego tylniego. z kierunkami było identycznie jak u Ciebie. do tego był problem ze swiatłami.
tzn gdy były włączone swiatła mijania i gdy się wrzucało wsteczny to swiatła mijania przygasały do mniej więcej połowy swojej mocy (duzy spadek napięcie)

Okazało się że uszkodzona była wiązka przewodów w klapie tylniej (ta wiązka po lewej stronie klapy bagażnika (uszkodzona izolacja wewnętrzna przewodów)
po wrzuceniu wstecznego PLUS zwierał się do MASY i zapalała sie kontrolka swiatała przeciwmgielnego oraz kierunki świerowały i był kłopoz ze swiatłami mijania.

Wydaję mi się ze u Ciebie moze być podobnie, bo:
Ossek pisze:Po dotarciu na miejsce wyłączyłem silnik, wypakowałem rzeczy i chciałem odstawić auto na parking. Po odpaleniu i wrzuceniu wstecznego auto sie zaksztusiło i zgasło (na innych biegach ok). I tak kilka razy. Dodatkowo kierunki działały z bardzo długim przerwaniem (co ok. 3s) i wskaźnik paliwa nie uniósł się tak wysoko, jak powinien. Jakoś dojechałem na ten parking i sprawdziłem wszystko jeszcze raz. Wsteczny już wchodził normalnie a kierunki tym razem migały bardzo szybko
czyli domyślam się ze otwierałeś bagażnik i wtedy jakimś cudem moze uszkodziła się owa wiązka przewodów i to ona powoduje.

co do tego odgłosu to to "buczenie" to odgłos pompy paliwa
lub odgłoś elektroniki silnika w trybie Check Engine (autotest)

apropo wskaznika paliwa:
jeżeli potwierdzi sie moje przypuszczenie odnośnie wiązki w klapie bagażnika to jest bardzo możliwe ze jeżeli występuje takie zwarcie jakie opisałem wczesniej, wskaźnik paliwa również bedzie wariował i źle pokazywał. jeżeli wskaźnik "faluje" góra-dół to moze być też słaby styk na wskaźniku paliwa i/lub słaby styk na stabilizatorze wskaźnika paliwa (stabilizator ten jest też powiązany ze wskaźnikiem temperatury)

Napisz jakie masz obecnie spalanie może coś sie uda wymyślić.

Awatar użytkownika
Ossek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 63
Rejestracja: 17 kwie 2008, 18:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ossek » 11 maja 2008, 11:13

gdy się wrzucało wsteczny to zapalała się kontrolka światła przeciwmgielnego tylnego.
Też tak miałem, zapomniałem napisać :)
Co do wiązki przewodów przy klapie to niedawno była robiona bo nie działało oświetlenie tablicy. Przeciąłęm ją, zlutowałem i odizolowałem każdy kabel. Jednak faktycznie przy wypakunku mogłem naruszyć kable przy lampach i dlatego pomogło rozłożenie opraw żarówek, przeczyszczenie i złożenie do kupy u elektryka.
wskaźnik paliwa również bedzie wariował i źle pokazywał
Po wizycie u elektryka wskaźnik podniósł się normalnie tylko wydaje mi się, że podczas jazdy opada jakby auto spalało chyba z 20l/100km.Reszta jest w porządku, czyli jak skręcam mocno w prawo to wskaźnik się podnosi, tak było zawsze:) Wieczorem napiszę, jak auto zachowywało sie na trasie.

Zatankowałem bak do pełna i:
1) Weszło mniej paliwa niż wskazywałby na to wskaźnik na desce.
2) Wskazówka podnosi się tylko trochę ponad połowę skali, dodatkowo po naciśnięciu hamulca minimalnie opada.
Wygląda to tak jakby wskazówka, niezależnie od poziomu paliwa, zaniżała poziom o jakąś 1/3. Gdzie może być przyczyna?

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 11 maja 2008, 14:28

Ossek pisze:Też tak miałem, zapomniałem napisać :)
Co do wiązki przewodów przy klapie to niedawno była robiona bo nie działało oświetlenie tablicy. Przeciąłęm ją, zlutowałem i odizolowałem każdy kabel. Jednak faktycznie przy wypakunku mogłem naruszyć kable przy lampach i dlatego pomogło rozłożenie opraw żarówek, przeczyszczenie i złożenie do kupy u elektryka.
obwód biegu wstecznego moze tylko w tym miejscu co podałem powodować te anomalie :-P nie sądzę aby gdzie indziej była uszkodzona instalacja. wiec sprawdź tą wiazkę.
Ossek pisze:Wygląda to tak jakby wskazówka, niezależnie od poziomu paliwa, zaniżała poziom o jakąś 1/3. Gdzie może być przyczyna?
powodów moze być kilka:
-słaby styk na wskaźniku paliwa (falujący wskaźnik)
-słaby styk na regulatorze napięcia w liczniku (zegarach) poczytaj w tym poscie viewtopic.php?t=3534&highlight=stabilizator
- problem z pływakiem w zbiorniku paliwa (dziurawy lub zawieszający się)
- problem z rezystorem nastawnym w baku paliwa (ten którym steruje pływak, uszkodzony lub zawieszający się)
-źle wykalibrowany wskaźnik paliwa

Awatar użytkownika
Ossek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 63
Rejestracja: 17 kwie 2008, 18:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ossek » 11 maja 2008, 20:56

Przejechałem 250km i zauważyłem, że wskaźnik zaniża o około 1/3 ale czasem różnica jest mniejsza. Pod koniec podróży nawet przez chwilę pokazywał właściwy poziom (wskaźnik temperatury cały czas dawał prawidłowe wskazania więc, jeśli dobrze rozumiem, to nie regulator napięcia). Takie cykle trwały 15-20 minut. Wydaje mi się, że wina leży jednak gdzieś po stronie pływaka. Czy można jakoś sprawdzić ten pływak albo rezystor nastawny??

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 11 maja 2008, 21:25

jest tez cien szansy ze wina lezy po stronie słabego styku wskaznika paliwa z resztą elektroniki w zegarach.

pływak i potencjometr mozna sprawdzić tylko i wyłącznie rozbierając zbiornik paliwa

Awatar użytkownika
Ossek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 63
Rejestracja: 17 kwie 2008, 18:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Ossek » 12 maja 2008, 11:05

Zajechałem do mechanika i wyciągneliśmy pływak, nic nie wyglądało na uszkodzone. Potem ustawiliśmy go tak, jakby zbiornik był pełny i wskazówka uniosła się normalnie. Podczas jazdy dalej kicha :-? oO co chodzi?

[ Dodano: 2008-05-18, 19:20 ]
Witam ponownie. Pozwolę sobie odświeżyć wątek bo problem powrócił. Nie otwierałem bagażnika od czasu ostatniej awarii ale wczoraj musiałem coś z niego wyciągnąć. Od tego momentu zaczęły się cyrki. Po naciśnięciu hamulca lub wrzuceniu wstecznego auto dławi się i gaśnie, podświetla się przycisk światła przeciwmgielnego i kierunki. Po naciśnięciu hamulca przy wyłączonym silniku świecą się przednie światła. Problem nie występuje, gdy bagażnik jest lekko uchylony, wtedy wszystko jest ok i nawet wskaźnik paliwa działa normalnie. Wiązka po lewej stronie klapy jest ok, zdjąłem pancerz i wszystkie przewody były całe. Co może być przyczyną?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga