Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b3] Ile za pompe wtryskową 1,6 TD i info z tym zwiazane

ODPOWIEDZ
dadid_
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 24 gru 2007, 14:26
Lokalizacja: Siem-ce

[80 b3] Ile za pompe wtryskową 1,6 TD i info z tym zwiazane

Post autor: dadid_ » 22 maja 2008, 10:33

Musze naprawic pompe wtryskująca w moim diselku bo mi cieknie. Wiec jezdzilem po mechanikach i pytalem ktory sie tego podejmie. Wielu rezygnuje bo to trzeba pozniej ustawiac wiec nie chca sie za to brac. Szacunek dla nich i informacje z tym zwiazane.
Polecaja jedni mi DINGAR (DABROWKA WIELKA) jest to serwis boscha tam regeneruja pompy, drudzy znow ADAMCZYKA... (kompletna HAŁA) nie polecam tam jechac. Facet z kosmosu wyjmuje ceny i wymysla teorie oraz bajki co jeszcze do wymiany. Znajomy wymienił prawie cały silnik z A4 a autko jezdzilo dalej wadliwie.Dopiero porzadny mechanik zmienil rzecz za pare zlotych no i byly zwroty kosztow. Adamczyk nawymyslał mi zaczynając od ceny 158 zl za zdjecie pompy pozniej dodawał jej rozkrecenie zmiane uszczelek w koncu doszedl do montowania ale zapomnial ze trzeba ja przemierzyc na stole probierczym i ustawic wtrysk. wrocil do tego dokladajac kolejna kase. Powiedzialem panu ok prosze namiar na siebie i sie odezwe. Koles znow gdy odpalalem autko stwierdzil gdyz nie pali na cieplym silniku ... no to mu powiedzialem jak ma palic od razu jak chwile postal i z pompy ucieklo paliwo i dostalo sie powietrze. pokazalem kolesiowy od razu ze jak go zgasze i zapale to cyknie od razu i mialem racje... On naliczyl mi koszta pompy ze zmiana regulacja na 600 do 800 zl w zaleznosci co tam bedzie. Zaczał nawymyslac rowniez ze autko nie ma mocy przez pompe bo male dawki wstrzykuje ale ok dajmy panu szanse napisac jakas bajke...

Pojechalem do innych mechanikow no i wszyscy panowie z gory jak leci "my nie polecamy pana adamczyka" dowiedzialem sie ze pracuja tam ludzie zwolnieni z "gruby" - z kopalni.

Ładny ma warsztat i pracownikow jedyne co to jak chcece cos ukrasc to jedzcie tam ... tam nikt do was nie podejdzie bo sie chyba boja ... mozna wynies co sie chce ... a jak nie to czekac az ktos laskawie cos powie... ha nawet jesli sie do nich mowi to udaja ze sa zapracowani pod silnikiem siedza i szukaja usterek <ok>

Powiedzcie mi prosze ile taki koszt pompy bo znalazlem na allegro uzywke za 350 zl z grzybkiem bo taka mam ...

Ile mnie wyniesie taka zmiana ... robil juz ktos z was w swoich 80 taki rachunek ??

Prosze powiedzcie bo musze sie liczyc na duzy wydatek czy nie, wiem tez ze musze autko zostawic na warsztacie 5 dni ... a to kolejne utrudnienie... nieszczesliwa pompa wtryskowa ...
KUPIĘ LAMPY TYŁ (TAKIE JAK OD B4) CZERWONE DO MOJEJ B3 - PROSZE O PW JAK KTOS MOZE PUSCIĆ.

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 22 maja 2008, 11:08

Ja kupiłbym uzywana pompe od pewnego sprzedawny cena coś koło tego co sam napisałemś 300-400zl, montarz i ustawienie 2-3h i po sprawie.

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 22 maja 2008, 12:42

Wielu moich znajomych uszczelniało pompę w Siewierzu u Pana Całki, ceny ma do zaakceptowania i słów krytyki na temat naprawy od nich nie słyszałem.Tel 0326741664
Natomiast co do opinii na temat Serwisu Boscha Pana Adamczyka podzielam Twoją opinię, gość który ustawia pompy na stole myśli że zjadł wszystkie rozumy a klienta traktuje jak intruza.
Gdy szukałem pompy do swojego wózka odwiedziłem również firmę Dingar (jakieś trzy lata temu) ale strata czasu i gotówki, uszkodzona pompa (wytarty tłoczkoroździelacz i co się z tym wiąże zbyt niskie ciśnienie wtrysku) dla szefa tej firmy była zupełnie sprawna.
Moim skromnym zdaniem pierwszą rzeczą jaką należałoby zrobić w Twoim przypadku to zawieść pompę na stół i sprawdzić ciśnienie wtrysku, jeżeli mieści się w granicach normy, to uszczelnić pompę i śmigać dalej, a jeśli masz zamiar kupić inną urzywaną pompę to tylko z gwarancją zwrotu gdyby okazała się zbytnio zużyta, bajkopisarzy na rynku z częściami używanymi jest mnóstwo i zawsze warto sprawdzić towar przed założeniem u fachowca.
Pozro.

dadid_
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 24 gru 2007, 14:26
Lokalizacja: Siem-ce

Post autor: dadid_ » 22 maja 2008, 17:26

Mobilek pisze:Mobilek
a masz moze jakis namiar na ulice do tego
Mobilek pisze:Pana Całki
...mam nie daleko do Siewierza i wolalbym osobiscie tam podjechac ... Jesli masz to daj znac...

Szczerze mowiac to nie wiem jak tam moja pompa ona byla dobra poki nie zaciela cieknac ... czy to rowniez prawda ze jak pompa daje mala dawke paliwa to samochud ma mniejsza moc i traci na przyspieszeniu, raz szybciej łapie i rusza a raz strasznei muli ... ja mam przyspieszenie dobre dopiero jak wskazowka na obrotomierzu dojdzie mi do trojki ... myslalem ze to turbo ale po tylu opiniach "fachowców"no nie wiem ...
KUPIĘ LAMPY TYŁ (TAKIE JAK OD B4) CZERWONE DO MOJEJ B3 - PROSZE O PW JAK KTOS MOZE PUSCIĆ.

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 23 maja 2008, 07:26

dadid_ pisze:a masz moze jakis namiar na ulice do tego
Siewierz ul. Będzińska 15 (za światłami w stronę Zawiercia pierwsza w prawo następne skrzyżowanie w prawo)
dadid_ pisze:czy to rowniez prawda ze jak pompa daje mala dawke paliwa to samochud ma mniejsza moc i traci na przyspieszeniu
oczywiście że prawda, turbina jest napędzana spalinami i im mniejsza dawka paliwa tym gorzej silnik wkręca się na obroty, ale o tym jak to się robi żeby autko jeżdziło lepiej znajdziesz w dziale Tuning mechaniczny.
Bez ściemy, krótko i na temat.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TD”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga