Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABT] Problem z odpalaniem na LPG

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
zysek2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 23
Rejestracja: 09 lis 2007, 17:34
Lokalizacja: Józefów nad Wisłą

[B4 2.0 ABT] Problem z odpalaniem na LPG

Post autor: zysek2 » 21 cze 2008, 09:03

Witam! Jakieś 3 miesiące temu nagle nie mogłem odpalić Audi na gazie. Na benzynie nie było problemu. Odkręciłem filterek i wymieniłem na nowy i problem zniknął. Taka sama sytuacja pojawiła sie jakieś 1.5 miesiąca temu. Zrobiłem tak samo ale wczoraj sytuacja powtórzyła sie i nic nie rozkręcałem a dziś rano odpalił normalnie! Co się dzieje? Dlaczego go przytyka tak często. Instalacja ma jakieś 4 lata i to lovato
"Never Turn Your Back On Mother Earth"


Piękna biała B4 2.0B+G

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 21 cze 2008, 17:36

Po pierwsze nie należy odpalać silnika bezpośrednio z LPG. Może to prowadzić do przedwczesnego zużycia reduktora oraz negatywnie wpływać na kondycję silnika. 4 lata i odpalanie na LPG to może być reduktor i/lub elektrozawory. Sprawdź na początek wszystkie połączenia "masy" i zasilania cewek elektrozaworów oraz zasilanie przełącznika w kabinie.

zysek2
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 23
Rejestracja: 09 lis 2007, 17:34
Lokalizacja: Józefów nad Wisłą

Post autor: zysek2 » 22 cze 2008, 21:50

Mam ją od prawie roku i przez pierwsze 4 miesiące odpalałem tak jak trzeba na automacie(odpala na benzynie i przełąncza na gaz przy 2.5 obrotów) i nagle zaczął nie chodzic na benzynie.Po jakimś miesiącu wróciło wszystko do normy. Po przejechaniu 20 km tylko na benzynie,zaczął się dusić i tak jest do tej pory.Jakiś czas tylko na gazie i chodzi przez chwilę na benzynie i ponownie zaczyna się dusic i tak "wkoło Wojtek".Filtr do wymiany <osohozi>
"Never Turn Your Back On Mother Earth"


Piękna biała B4 2.0B+G

quorni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2008, 18:20
Lokalizacja: warszawa

Post autor: quorni » 22 cze 2008, 22:40

Witam mam problem z audi.posiada silnik 1.8 i ma instalacje gazowa.nie odpalalem silnika przez 3 tygodnie,i teraz gdy chce go odpalic zapal mi sie kontrolka smarowania.Jaka moze byc przyczyna tego ze samochod dlugo nieodpalany teraz nie ma smarowania???Mam takze problem z zapalniem na benzynie,samochod zapal i gasnie nawet gdy trzyma sie pedal gazu.Prosze o odpowiedz koggos kto zna przyczyny problemow z silnikiem mojego samochodu.
quorni

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 23 cze 2008, 08:39

Quorni, a sprawdziłeś poziom oleju?
Jeśli chodzi o gaśnięcie to wina może leżeć po stronie przycinającego się wtryskiwacza, regulatora ciśnienia paliwa, odcięciu wtrysku, czujniku temperatury, nastawniku przepustnicy, pompie paliwa, braku paliwa w zbiorniku, starym paliwie itd. itd. Trochę za mało danych.
Poza tym, zwracaj proszę większą uwagę na błędy (zjedzone litery, brak polskich "ogonków", odstępy po kropkach i przecinkach, zdanie zaczyna się wielką literą itp.)

Zysek2, już Ci napisałem co należy sprawdzić na początku. Do tego zestawu możesz jeszcze dorzucić pompę paliwa.

quorni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2008, 18:20
Lokalizacja: warszawa

Post autor: quorni » 23 cze 2008, 09:57

Pisownia to mnie nie interesuje zbytnio bo to nie dyktando.Olej w silniku jest,nawet dolałem 100 gram.Poziom jest utrzymany odpowiedni,olej jest czysciutki,filtr ma dopiero rok,wszytsko jest oki tak jak byc powinno,ale stał 3 tygodnie i teraz nie ma smarowania.Zastanawiam sie czy to nie wina czujnika oleju albo pompki olejowej o ile tam jest. A co do zapalania na benzynie moj samochod zapalal jak byl zimny a po rozgrzaniu juz zapalic nie chcial.Ale w trasie mozna bylo jechac na benzynie mimo ze na gazie silnik pracuje lepiej,mozliwe ze mam zapieczone wtryskiwacze.
quorni

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 23 cze 2008, 18:46

quorni pisze:Pisownia to mnie nie interesuje zbytnio bo to nie dyktando.
Punkt 8. Regulaminu: Staraj się pisać poprawną polszczyzną. Przed wysłaniem posta sprawdź, czy nie ma w nim błędów ortograficznych, interpunkcyjnych lub literówek. Jeżeli zobaczysz błędy już po umieszczeniu wiadomości na forum, użyj opcji "edytuj", żeby je poprawić. Nagminne łamanie zasad ortografii będzie karane ostrzeżeniem.
Uprzedzam, żebyś się niedługo nie bulwersował.
Owszem, nie dyktando, ale o nasz język należy dbać, o co w dzisiejszych czasach naprawdę nietrudno.

Awatar użytkownika
Włodek899
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 224
Rejestracja: 24 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Włodek899 » 24 cze 2008, 19:54

quorni
Nowy Klubowicz


Silnik: 1.8
Typ: b3
Nadwozie: sedan
Wiek: 84
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 2
Skąd: warszawa

Danek mógłbyś staruszkowi odpuścić... ;-)
AUDI 80 B4&#187;ABT&#171; 2.0 &#9532;Gaz&#9532;
moja ślicznotka
moja była ślicznotka

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 24 cze 2008, 22:44

Włodek899 pisze:Wiek: 84
Hehehe. Tym bardziej powinien dbać o pisownię :-P .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga