Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B2 1.6] Uszczelniacze do silnika?

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
dayton
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 07 gru 2006, 17:01
Lokalizacja: bisztynek

[80 B2 1.6] Uszczelniacze do silnika?

Post autor: dayton » 09 mar 2007, 17:14

Mam pytanko!! prosilem kiedys tu na forum o porade w sprawie spalania oleju,dostalem oczywiscie, ale nie mam zbytnio kaski na remoncik. PYTANIE!! czy polecacie mi wlanie do oleju uszczelniacza w plynie, wiem ze takie sa, koles kiedys taki wlal i mial z glowy na jakis czas ten problem. DRUGIE PYTANIE!! czy polecacie wsypanie proszku uszczelniajacego chlodnice do srodka? prosze o szybka i konkretna odpowiedz!!
Ostatnio zmieniony 09 mar 2007, 18:45 przez dayton, łącznie zmieniany 1 raz.

master72
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 224
Rejestracja: 18 lut 2007, 20:47
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: master72 » 09 mar 2007, 18:41

nie polecam lania tych specyfików . prędzej czy później wychodzą bokiem .
ale każdy ma swój rozum , :-D
b3 113ps

krychu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 209
Rejestracja: 17 sty 2007, 09:22
Lokalizacja: Brisbane

Post autor: krychu » 10 mar 2007, 11:56

Te specyfiki nie oplaca sie wlewac, kolega w polonezie dolewal taki do oleju, nazywal sie doktor czy jakos tak, na 1000km dawal rade, ale pozniej juz bylo tylko gorzej. Drugi kolega teraz ma dziorawa nagrzewnice w xantii, wsypal tez jakis uszczelniacz do ukl. chlodniczego, przez 2 dni nawet szyby nie parowaly, ale po 2 dniach znowu to samo. Wiec nie polecam nikomu takiej praktyki, szkoda pieniedzy na takie cuda marketingu. POZDRAWIAM

MARCO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 04 mar 2007, 21:46
Lokalizacja: OSTROLEKA

Post autor: MARCO » 10 mar 2007, 18:51

NIE WLEWAJ ŻADNEGO BADZIEWIA!!! SPRAWDZAJ STAN OLEJU I JEŻDZIJ AŻ BĘDZIESZ MIAŁ KASE NA REMONT.POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
foxbat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 614
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: foxbat » 11 mar 2007, 11:54

a co do uszczelniania chodnic proszkiem. Raz dziala, raz nie. Duzo zalezy od wielkosci uszkodzenia - duzych otworow to nie zalepi. po wsypaniu proszku uklad chlodzenia moze stracic troche na sprawnosci, jak kiedys do dieselka 1.6 takie cos wsypalem to temp. plynu wzrosla o 5 st. C.
Jest: Coupe Typ85. Było: Audi 80B4 2.3E NG 133KM, Audi 80B2 1.6D JK 54KMhttps://audi80.pl/images/bykom_stop.gif

Awatar użytkownika
Maniek mechanik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 44
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:01
Lokalizacja: Bartoszyce

Re: [80 B2 1.6] Uszczelniacze do silnika?

Post autor: Maniek mechanik » 11 mar 2007, 11:59

dayton pisze:Mam pytanko!! prosilem kiedys tu na forum o porade w sprawie spalania oleju,dostalem oczywiscie, ale nie mam zbytnio kaski na remoncik. PYTANIE!! czy polecacie mi wlanie do oleju uszczelniacza w plynie, wiem ze takie sa, koles kiedys taki wlal i mial z glowy na jakis czas ten problem. DRUGIE PYTANIE!! czy polecacie wsypanie proszku uszczelniajacego chlodnice do srodka? prosze o szybka i konkretna odpowiedz!!
tak jak koledzy piszą czasem pomaga ale na bardzo krótko. szkoda $ na te "cudowne" preparaty. jeszcze nikt nie wymyslił takiego środka wlewanego do oleju który zastąpi remont. Podobnie jest z tymi proszkami, jest to tylko pomoc naprawde doraźna!!! Jesli cos przestaje dzialać to trzeba to naprawić lub wymienić. Nie ratujmy sie środkami, które to tak pięknie w reklamie wygladają. Fakt że proszek do ukladu chlodzenia jakoś działa bo miałem kiedyś w trasie przeciek na chłodnicy. Co prawda pozwolił mi wrócić do domu ale i tak puścił 2 dni później. Nowa chlodnica załatwiła sprawe. Nie polecam tego typu rozwiązań jako substytut fachowej naprawy.
Auta dzielimy na dobre, bardzo dobre i niemieckie natomiast niemieckie dzielimy na bardzo dobre, świetne i AUDI...
-------------------------------------
(__][_]===OOOO===[_][__)
-------------------------------------

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga