Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABT] Lekki wyciek płynu hamulcowego

ODPOWIEDZ
Pączek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2008, 09:34
Lokalizacja: Stalowa Wola

[B4 2.0 ABT] Lekki wyciek płynu hamulcowego

Post autor: Pączek » 04 lip 2008, 17:41

Witam. Dziś zauważyłem, zaglądając pod maskę, że pod zbiorniczkiem z płynem hamulcowym na jednej z tych metalowych rurek pojawiła się odrobina płynu. Szczerze mówiąc nie zwracałem wcześniej uwagi na te rurki tylko na ilość płynu. Płyn był i jest na tym samym poziomie od zakupu auta (rok temu). Ten mokry ślad pojawił się na tej pierwszej rurce od prawej strony patrząc po podniesieniu maski, i chyba ten płyn wyszedł na zewnątrz pomiędzy tą rurką a tą niby nakrętką. Mam pytanie czy ja mogę tą nakrętkę dokręcić (chyba jest dokręcona), odkręcić i wymienić jakąś uszczelkę, czy może troszkę silikonu na tą nakrętkę, czy może jeszcze coś innego. Na razie wytarłem i zobaczę czy znów będzie mokra. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 05 lip 2008, 20:50 przez Pączek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 04 lip 2008, 18:13

Po pierwsze nie ma tam zadnej uszczelki, po drugie syilkonu nie stosuje sie do układów paliwowych i hamulcowych - Hydrol rozpuszcza sylikon, tak samo jak paliwo, po trzecie nie da sie wymienić samej nakretki, weź klucz do reki i spróbuj dociagnac przewód hydrauliczny, nie ciagnij na zywca ale dość mocno i stanowczo (tylko z rozsadkiem aby nie przeciagnac gwintu) samo dokrecenie powinno w zupełnosci pomóc.

Pączek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2008, 09:34
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Pączek » 04 lip 2008, 20:07

No to profesjonalna odpowiedź i pełne wyjaśnienie kwestii. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
melomarcin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 80
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:44
Lokalizacja: Lublin

Post autor: melomarcin » 04 lip 2008, 20:41

jeśli to napewno wyciek z niedokręconego przewodu możesz spróbować dokręcić, tak jak dobrze radzi Solskier, tylko OSTROŻNIE :!: jak nie pomoże to można po odkręceniu przewodu nawinąć na gwint zwykły teflon który znajdziesz w sklepie z armaturą :mrgreen: (serio) zadziała lepiej niż silikon <ok>
pozdrawiam

Awatar użytkownika
misiek440
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 917
Rejestracja: 03 cze 2007, 12:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: misiek440 » 04 lip 2008, 20:52

no ja nie wiem czy to dobre rozwiązanie(choć wiem ile zabawy jest z wymianą przewodów hamulcowych-wrogowi bym tego nie życzył :-( ) ale pamiętaj że tam są duże ciśnienia,a hamulce to twoje bezpieczeństwo i innych :roll:

madazaw
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 243
Rejestracja: 09 sie 2007, 19:16
Lokalizacja: Kurpie

Post autor: madazaw » 04 lip 2008, 21:55

przewody hamulcowe mają uszczelnienie stożkowe i żadnych pakół i teflonów, a tym bardziej sylikonów się NIE UŻYWA!

Pączek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2008, 09:34
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Pączek » 05 lip 2008, 19:37

melomarcin, mi nie cieknie z gwintu tylko z pomiędzy tej śrubki u rurki. Wczoraj wytarłem, dzisiaj pojezdzilem i faktycznie zrobila sie mokra, więc popsikalem SB 01 (cos jak WD 40) i poluzowalem troszkę, a następnie dokręciłem mocniej, zobaczymy co to da. CZy ja moge sobie to normalnie odkręcić i zajrzec, niczego nie zapowietrze czy coś z tych rzeczy? Druga rzecz silion odpada, teflon odpada, moze zalac cuną (zalutować) tą rurkę do nakrętki, albo zalepić poksiliną czy czymś takim. Napewno jakoś da się to zatkać. Taką mam nadzieję, ale najpierw zobaczymy jutro co będzie po tym dokręceniu.

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 05 lip 2008, 19:48

Pączek pisze: Napewno jakoś da się to zatkać. Taką mam nadzieję, ale najpierw zobaczymy jutro co będzie po tym dokręceniu.
Nie kombinuj, jak dokrecenie nie pomoze - w co bardzo watpie to nalezy wymienic rurke w końcu to sa hamulce - bezpieczensto a na tym sie nie oszczedza. <ok>

Pączek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2008, 09:34
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Pączek » 05 lip 2008, 20:43

Solskier, w sumie to racja. Na razie zobaczymy czy dokręcenie coś da.

[ Dodano: 2008-07-10, 13:44 ]
Solskier, wygląda na to, że miałeś rację. Jak na razie po dokręceniu nie widać śladów płynu

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 10 lip 2008, 16:55

No, musiało pomóc bo jak nie to było by rzezbienie, ale jak juz nie ucieka to juz nie bedize <ok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga