Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABT Avant] Jak pogodzić alarmy fabr. i domontowany ?

ODPOWIEDZ
drookash
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 122
Rejestracja: 22 cze 2008, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

[B4 2.0 ABT Avant] Jak pogodzić alarmy fabr. i domontowany ?

Post autor: drookash » 11 lip 2008, 18:15

Witajcie !
Wczoraj zamontowałem w końcu alarmik ze sterowaniem centralnym zamkiem.
Sterowanie podpiąłem w/g ogólnodostępnego schematu podłączania zamka pneumatycznego. Wpiąłem się w zielono-niebieski kabelek w przednim słupku drzwi kierowcy.
Zamykanie i otwieranie z pilota działa - trafiłem za pierwszym razem ;)
Problem w tym, że zamykając z pilota uzbrajam tylko alarm domontowany, fabryczny pozostaje nieaktywny :(
Czy trzeba coś jeszcze podłączyć by również uzbrajać alarm fabryczny ?
Czy od kluczyka lub zamknięcia w drzwiach idzie jeszcze jakiś inny kabelek na który reaguje alarm fabryczny ?
Jakimi sygnałami ( plus czy minus) uzbrajany i rozbrajany jest alarm fabryczny ?

Zauważyłem, że powtarza się taka sytuacja :
Zamykam samochód z pilota, uzbraja się alarm domontowany, auto daje się otworzyć również z pilota. Jeżeli po zamknięciu z pilota wsadzę kluczyk i przekręcę - uzbraja się alarm fabryczny. Po uzbrojeniu alarmu fabrycznego nie idzie otworzyć samochodu z pilota - nie ma żadnej reakcji dopóki nie otworzę z kluczyka i dopiero wówczas z pilota.
Pomożecie ?

Awatar użytkownika
Dasiu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 08 maja 2008, 19:00
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Dasiu » 15 lip 2008, 21:26

Witam
Ja mam tak samo podłączony alarm z tym że nie robiłem tego sam tylko oddałem do specjalisty. Gościu naprawde zna sie na rzeczy i załorzył już nie jeden taki alarm. Powiedział mi że lepiej żeby tak to zostało podłączone ponieważ alarmy mogą się wzajemnie zakłucać jeśli pracowały by wspólnie także jest to najlepsze rozwiązanie z tej sytuacji. Pomijając ten fakt czemu chcesz żeby pracowały one razem? Coś to zmieni, pomoże? Moim zdaniem nie. Ja traktuje alarm jako odstraszacz beszczelnych bachorów bo wiadomo że dla profesjonalisty taki alarm to nie problem ;]
Pozdrawiam

noorbi

Post autor: noorbi » 15 lip 2008, 21:35

drookash, podepnę się pod Twój temat. Mam takie pytanie, czy do każdego zamka centralnego można podłączyć sterowanie z pilota?

Awatar użytkownika
padawi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 195
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:16
Lokalizacja: Małopolskie

Post autor: padawi » 15 lip 2008, 21:39

noorbi pisze:drookash, podepnę się pod Twój temat. Mam takie pytanie, czy do każdego zamka centralnego można podłączyć sterowanie z pilota?
TAK

Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: minon1 » 15 lip 2008, 22:06

W golfie trzeba było tylko podpiąć właściwie sterowanie centralnym zamkiem z centrali alarmowej i wszystko banglało, w audi 80 nigdy nie robiłem jak był już ori alarm.

Awatar użytkownika
tomek1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1527
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:45
Lokalizacja: Marki

pomocy

Post autor: tomek1982 » 16 lip 2008, 20:44

w mojej niuni mam zamontowaną blokade zapłonu i problem mam tego typu rozleciala mi sie obudowa od ukladu elektronicznego ktory sie wsowa przed przekreceniem kluczyka nie iwem jakiej to firmy jedyne co na tej obudowie jest to znaczek kolko male a w nim ciezko powiedziec ale cos w ksztalcie trojkąta gdzie moge to dostac obudowe prosze pomozcie mi

Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: pomocy

Post autor: minon1 » 16 lip 2008, 21:41

tomek1982 pisze:w mojej niuni mam zamontowaną blokade zapłonu i problem mam tego typu rozleciala mi sie obudowa od ukladu elektronicznego ktory sie wsowa przed przekreceniem kluczyka nie iwem jakiej to firmy jedyne co na tej obudowie jest to znaczek kolko male a w nim ciezko powiedziec ale cos w ksztalcie trojkąta gdzie moge to dostac obudowe prosze pomozcie mi
wywal całość i będziesz miał z głowy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga