Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 Avant] Roleta bagażnika

ODPOWIEDZ
ziber
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2008, 14:39

[80 B4 Avant] Roleta bagażnika

Post autor: ziber » 07 lip 2008, 14:44

Mam problem z roletą bagażnmika. Mocno ją pociągnąłem i sie rozwineła do konca i nie chce sie juz sama zwinąć. Próbowałem ja naprawiac ale nie mam pojecia jak. Gdyby ktoś juz to przerabiał proszę o pomoc.

Tagi powinny być w nawiasach kwadratowych "[ ]" - to tak na przyszłość :-P
Ostatnio zmieniony 09 lip 2008, 19:00 przez ziber, łącznie zmieniany 2 razy.

dadid_
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 24 gru 2007, 14:26
Lokalizacja: Siem-ce

Post autor: dadid_ » 08 lip 2008, 17:47

ja mysle tak... naprawialem juz rolety ale nie wiem czy twoje sa tak samo zbudowane tzn. rurka na ktora jest nawijana roleta, w srodku sprezyna i tozaczepione douchwytu.
Zeby ja naprawic musisz wyjac sprezyne na takim plastiku powinna byc naciagnieta - na tej zawleczce ktora trzeba wyjac i napewno musi sie tam trzymac... nawijasz rolete recznie na ten walek wkladasz sprezyne z tym plastikiem tylko to sie nie moze obracac w tym walku (rurce) tylko musi byc na stale i rozciagasz pozniej rolete -

Sprezyna pod wplywem skrecenia nie ma innego wyjscia jak wrocic do swojego poprzedniego stanu wiec bedzie zwijac .... Takie jej przeznaczenie i wlasciwosci <ok> powodzenia

ziber
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 07 lip 2008, 14:39

Roleta bagażnika.

Post autor: ziber » 09 lip 2008, 07:00

Witam. Kolego dadid_ fajnie mi to wytłumaczyłes ale ja nie wiem jak sie dostać do wewnątrz. Boki sa obudowane plastikiem i znitowane. I tak wygladaja. Prosze popatrzec

dadid_
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 24 gru 2007, 14:26
Lokalizacja: Siem-ce

Post autor: dadid_ » 09 lip 2008, 13:16

coz ja mialem doczynienia z inna roleta... nie wiem jak w tej ale pewnie zasada dzialania jest taka sama... tobie albo sprezyna zeskoczyla albo peknęla ... najprostszy sposob to doszukac sie jej i sprawdzic ... sa nity no to musisz sie ich pozbyc a pozniej spowrotem zanitowac albo poszukac srubek z nakretkami i to zrobic... pokombinuj ... napewno sam do tego dojdziesz tylko musisz odszukac ten mechanizm ktory Ci nawija rolete...

tomas_str
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 21 maja 2008, 12:04

roleta

Post autor: tomas_str » 06 sie 2008, 17:19

Witam .
Dziś naprawilem takka rolete bagażnika:)
1.Zerwać nity te ktore sa na zdjeciu (tylko po stronie kierowcy bynajmniej u mnie tylko po tej stronie jest mechanizm ktory nawija)
2.Wykonać kilka obrotów sprężynki zeby ja naciągnąć (uważać zeby nie przesadzic i nie zerwać)
i na koniec złożyć wszystko miejsce nitów można zastąpić krótkimi wkrętami ok 1cm długości i tyle:)
Prosta sprawa jakies 20 min zabawy.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga