Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 All] Cieknąca klimatyzacja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gniado
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 394
Rejestracja: 08 mar 2008, 10:47
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

[B4 All] Cieknąca klimatyzacja

Post autor: gniado » 08 sie 2008, 22:47

Witam, mam pewien problem z klimatyzacją. Otóż, gdy ją włączę po chwili (czasem krótszej, czasem dłuższej) zaczyna przeciekać lodowacie zimna woda prosto na nogi kierowcy oraz pasażera. Czym jest to spowodowane? Czy naprawa jest kosztowna czy możliwe jest zrobienie tego w pojedynkę, bez ingerencji jakiegoś mechaniora? Pomocy ;-)
Było - Audi B4 Avant 1Z
*1993 +2008


http://szechteriada.org/wp/ <-- nie każę Ci popierać. Przeczytaj i wysuń własne wnioski.

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 08 sie 2008, 22:56

Odpowiedz jest prosta masz nieszczelność musisz zlokalizować przeciek i go usunąć. Nie wiem jak jest w klimatyzacjach samochodowych ale w zwykłej klimie montowanej na ścianach cieknąca klima jest oznakiem nieszczelności lub za malej ilości gazu w instalacji.

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 09 sie 2008, 06:26

Spokojnie, spokojnie, bez paniki. Prawdopodobnie zsunął się gumowy przewód znajdujący się nad stopami pasażera, który odprowadza wodę z klimatyzacji na zewnątrz. Nic sie nie przejmuj, tylko sprawdź czy po kilkuminutowej pracy klimy na postoju masz pod autem kałużę wody. Jeżeli nie to znaczy, że woda dostaje się do kabiny. Ten gumowy weżyk jest przy sterowniku od silnika.

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 11 sie 2008, 09:27

Dokładnie jak napisał Czerekj sprawdx ten wężyk, czy jest włożony, jeżeli jest to go wyjmij i sprawdx droznośc oraz czy nie jest pękniety w miejscu gdzie przechodzi przez scianke grodziowa, ja tak miałem w poprzedniej to cała prawa strona pływała w wodzie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga