Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 2.3 NG] ISO pod radio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vac
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 61
Rejestracja: 04 cze 2008, 23:59
Lokalizacja: Zabrze

[b4 2.3 NG] ISO pod radio

Post autor: vac » 13 sie 2008, 22:38

Potrzebuje informacji na temat podłączenia kostki iso pod radio. Podejrzewam że taka była oryginalnie w moim aucie, ale ktoś pewnie je odciął... Są dwie osobne wiązki w dwóch gąbkach tyle że są ucięte... Jeśli ktoś wie jakie kolory kabli czemu służą to byłbym wdzięczny za informacje w jaki sposób połączyc je z zakupioną kostką iso.
Pozdrawiam

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 14 sie 2008, 08:27

Kolego nie ten dział jezeli w radiu masz ISO to kup kostke w sklepie i połącz wszystkie kabelki kolorami i bedzie OK

Awatar użytkownika
Krycha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5244
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:47
Imię: Krystian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Krycha » 14 sie 2008, 08:56

Było w dziale CA. Poza tym miernik w dłoń, potrzebujesz tylko napięcia i masy,by odpalić radio.

Dla ułatwienia podaj kolory kabli to Ci powiem co do czego bo nie chce mi się do mnie zaglądać. Jedną wiązke masz zasilajaca druga to głośniki.

Awatar użytkownika
misiek440
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 917
Rejestracja: 03 cze 2007, 12:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: misiek440 » 14 sie 2008, 09:15

a po co opisywać jak na większości <ok> kostek na kolorowych kabelkach małym drukiem jest napisane co do czego

Awatar użytkownika
Krycha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5244
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:47
Imię: Krystian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Krycha » 14 sie 2008, 09:42

Na wychodzących kablach z samochodu nie jest napisane :->

Awatar użytkownika
vac
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 61
Rejestracja: 04 cze 2008, 23:59
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: vac » 14 sie 2008, 15:28

AUDI_A6 pisze:Było w dziale CA. Poza tym miernik w dłoń, potrzebujesz tylko napięcia i masy,by odpalić radio.

Dla ułatwienia podaj kolory kabli to Ci powiem co do czego bo nie chce mi się do mnie zaglądać. Jedną wiązke masz zasilajaca druga to głośniki.
Faktycznie nie ten dział, pomyłka :-?
Ale skoro już to mam te kolory kabli:

biały
biało-niebieski
szaro-niebieski
czerwono-niebieski
brązowo-niebieski

Co do głośników to są tylko 4, więc prawa i lewa strona jak myślę...

Awatar użytkownika
Krycha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5244
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:47
Imię: Krystian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Krycha » 14 sie 2008, 18:11

czerwono-niebieski zasilania V12
brązowo-niebieski masa
Tyle Ci trzeba do podłączenia.

Z radia pewnie wychodzą Ci daw kable zasilające czerwony i żółty podłącz je pod V12 wtedy będziesz mógł słuchać tez na wyłączonym zapłonie, czarny/brązowy z radia podłącz pod masę.

Któryś z tych białych załącza tylni wzmacniacz który jest w drzwiach przy głośnikach, ale który nie pamiętam. Musisz go podłączyć do radia pod biało-niebieski kabel.


Wszystko sie zmieni jeśli masz jakieś dziwne radio i nie masz takich kolorów kabli co wymieniłem.

Awatar użytkownika
vac
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 61
Rejestracja: 04 cze 2008, 23:59
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: vac » 14 sie 2008, 22:42

AUDI_A6 pisze:czerwono-niebieski zasilania V12
brązowo-niebieski masa
Tyle Ci trzeba do podłączenia.

Z radia pewnie wychodzą Ci daw kable zasilające czerwony i żółty podłącz je pod V12 wtedy będziesz mógł słuchać tez na wyłączonym zapłonie, czarny/brązowy z radia podłącz pod masę.

Któryś z tych białych załącza tylni wzmacniacz który jest w drzwiach przy głośnikach, ale który nie pamiętam. Musisz go podłączyć do radia pod biało-niebieski kabel.


Wszystko sie zmieni jeśli masz jakieś dziwne radio i nie masz takich kolorów kabli co wymieniłem.
Dzięki za info. Mam jednak prośbę jak byś mógł mi podpowiedziec jak podłączyc żeby nie grało jednak bez kluczyka w stacyjce. Przecież przed zapłonem jest jeszcze jedna pozycja stacyjki która daje prąd i radio wtedy powinno też działac. Wolałbym żeby nie dało się go włączyc jeśli kluczyka nie ma.
Co do wzmacniacza w tylnych drzwiach to właśnie się dowiedziałem że tam jest coś takiego... Stąd pytanie czy pod ten biało niebieski kabel w radiu mam w takim razie podłączyc i wzmacniacz z drzwi i wzmacniacz z woofera? Bo jak rozumiem radio włącza wzmacniacz woofera również(?)
A przy okazji mam jeszcze jedno pytanko: mam w tylnych drzwiach głośnik jeden większy i jeden mały który jest zapewne wysokotonowy. Wiesz może jak grają te ori głośniki? Bo nie wiem czy nastawiac sie na następny wydatek związany z wymianą na inne...
Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Krycha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5244
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:47
Imię: Krystian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Krycha » 15 sie 2008, 01:31

vac pisze:Co do wzmacniacza w tylnych drzwiach to właśnie się dowiedziałem że tam jest coś takiego... Stąd pytanie czy pod ten biało niebieski kabel w radiu mam w takim razie podłączyc i wzmacniacz z drzwi i wzmacniacz z woofera? Bo jak rozumiem radio włącza wzmacniacz woofera również(?)
Dokładnie z tego co pamiętam to jest właśnie kabel odpowiadający za odpalanie tego wzmacniacza.
vac pisze:A przy okazji mam jeszcze jedno pytanko: mam w tylnych drzwiach głośnik jeden większy i jeden mały który jest zapewne wysokotonowy. Wiesz może jak grają te ori głośniki? Bo nie wiem czy nastawiac sie na następny wydatek związany z wymianą na inne...
Szczerze tylne są niczego sobie i jak nie oczekujesz rewelacji to nie ma sensu zmieniać, lepiej zająć się przodem.

Jeśli chcesz by radio nie grało bez kluczyka, to musisz czerwony kabel z radia podłączyć pod stałe V12 czyli czerwono-niebieski z samochodu, zaś żółty podłączyć do kabla po których pojawia sie V12 po kluczyku. Ale jaki to dokładnie nie jestem w stanie powiedzieć, ale tak obstawiam, że to jest szaro-niebieski ale musisz przyjacielu mierniczkiem sprawdzić, bo ja u siebie nawet nie mam jak sprawdzić, bo mam nowa instalację pociągniętą.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
vac
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 61
Rejestracja: 04 cze 2008, 23:59
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: vac » 16 sie 2008, 20:42

AUDI_A6 pisze:Któryś z tych białych załącza tylni wzmacniacz który jest w drzwiach przy głośnikach, ale który nie pamiętam. Musisz go podłączyć do radia pod biało-niebieski kabel.
Mam pytanko: W których dzrzwiach znajduje się wspomniany wzmacniacz?
I jeszcze jedno, jeżeli nie podłącze sterowania tego wzmacniacza to czy w ogóle te głośniki zadziałają?
Pozdro <ok> <ok>

[ Dodano: 2008-08-16, 20:46 ]
AUDI_A6 pisze:Wszystko sie zmieni jeśli masz jakieś dziwne radio i nie masz takich kolorów kabli co wymieniłem.
Aha, radio jest nowe ( Pioneer 4000 UB ) więc myślę że powinno być wszystko tak jak mi napisałeś...(?)

Hejka <piwo>

Awatar użytkownika
Krycha
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5244
Rejestracja: 27 sty 2007, 18:47
Imię: Krystian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Krycha » 16 sie 2008, 21:19

W prawych drzwiach z tego co pamiętam jest ten wzmak. Jak nie podepniesz sterowania wzmaka to będzie kupa i głośniki nie odpalą, chyba że puścisz nowe kable z radia i bezpośrednio puścisz je ze wzmacniacza odtwarzacza w ten sposób omijając wzmacniacz w głośnikach. Taką opcję osobiście bym polecał, bo ten wzmacniacz przy głośnikach pierwszej świeżości to nie jest i jakość wiadomo jaka jest :-) Kolory tych kabli są standardowe więc i pewnie u ciebie w tym Pionku tak też powinno być. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga