Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 2.0 ABK] Łozyska tylnych kol

Wszystko co związane z w/w kategorią.
Zablokowany
Awatar użytkownika
pawko81
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:20
Lokalizacja: bialystok

[b4 2.0 ABK] Łozyska tylnych kol

Post autor: pawko81 » 18 mar 2008, 15:11

witam.wymienialem dzis lozyska w tylnym kole prawym(4 raz w ciagu roku) poniewaz huczaly.zakladajac nowe tesc zauwazyl ze one wchodza na poloske normalnie bez zadnych oporow.czy nie powinno sie je wbijac przypadkiem???czy mam zla polos ze tak czesto huczy mi to kolo i wymieniam lozyska???pomozcie.dzieki
Ostatnio zmieniony 08 paź 2012, 21:29 przez pawko81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
comag
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 127
Rejestracja: 21 kwie 2007, 08:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: comag » 18 mar 2008, 15:15

jakiej firmy zakładasz łożyska ??
Audi B3 1991r 1,8S PM. grafit.
Wspomag, LPG .szyberdach.
manuall.zegary.alusy

Awatar użytkownika
pawko81
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 78
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:20
Lokalizacja: bialystok

Post autor: pawko81 » 18 mar 2008, 15:29

mgk chyba.kolega pracuje w hurtowni i mi sprzedal teraz a wczesniej to jakie byly to kupowalem.mi chodzi o to czy lozyska powinny luzno wchodzis na ten czop osi????

Awatar użytkownika
comag
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 127
Rejestracja: 21 kwie 2007, 08:47
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: comag » 18 mar 2008, 15:51

cytat z innego forum , reszty się domyśl :
oj chyba widzę ze koledzy nie kupowali nigdy MGK )) ... na naszym forum jest bardzo dużo osób które ode mnie zakupiły łożyska do swoich VW własnie firmy MGK ... i powiem szczerze, że bardzo dużo osób dzwoniło z prośbą o wysyłkę kolejnych zestawów dla znajomych bo im bardzo dobrze służą .... pozdro

założyć Fag, Ina, Skf ,SNR, Meyle i powinno być po sprawie.
Audi B3 1991r 1,8S PM. grafit.
Wspomag, LPG .szyberdach.
manuall.zegary.alusy

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 19 mar 2008, 20:46

jak dla mnie masz wyślizgany szynkiel ( trzpień, oś na którą nabijasz łożysko ). najlepiej wymiana, doraźnie można napunktowac powierzchnie dookoła w miejscu pracy łożyska, na jakis czas pomoże.

Awatar użytkownika
melomarcin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 80
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:44
Lokalizacja: Lublin

Post autor: melomarcin » 28 wrz 2008, 15:22

witam. jeśli jest już spory luz na czopie tylnej osi, tak że łożysko wchodzi bardzo lekko, to znaczy że będzie się obracać na tym czopie, i nigdy nie będzie pracować prawidłowo. napunktowanie tego czopu tak, aby łożysko ciasno na czopie "siedziało", może pomóc na chwilę. jeśli dociążymy tył auta to łożysko znów zacznie się obracać, i charakterystycznie "turgolić" bo ślizgać się będzie po wcześniej napunktowanej (chropowatej) powierzchni. naprawić tego czopu już się nie da, i będzie trzeba go wymienić (koszt ok. 100 zł) tak wię c nie polecam takiego rozwiązania, bo to na dłuższą metę nie ma sensu. ja już to przerabiałem... niestety
pozdrawiam
melo

Awatar użytkownika
Danio BB
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 159
Rejestracja: 21 wrz 2008, 22:12
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Danio BB » 30 wrz 2008, 00:09

Łożyska na czop powinny wchodzić z lekkim oporem, na pewno żadnych łożysk nie "nabija".Niektóre nakłada/wkłada się za pomocą prasy.
Jeżeli czop byłby zbyt luźny to były by na nim ślady obracania się łożyska.
Zawsze możesz zmierzyć czop mikrometrem i sprawdzić pasowanie z łożyskiem u ślusarza.
Poza dobrymi łożyskami (tak jak pisze comag + jeszcze np. koyo) stosuj dobry smar do łożysk np. mobil, shell i stosuj prawidłową regulację luzu. Najprostsza metoda: po dokręceniu nakrętki podkładka pod nią powinna dać się w miarę łatwo przesunąć np. śrubokrętem. Po założeniu koła minimalny luz jest dopuszczalny.
Punktowanie czopa nie ma sensu na dłuższą metę, bo nigdy nie uzyskasz centrowania łożysk.

Zablokowany

Wróć do „Półosie i przeguby”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga