Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 ABK 92'] LPG - zmiana średnicy miksera do gazu

Wszystko co związane z LPG
Zablokowany
Krzysztof_Suliko [usunięt

[80 ABK 92'] LPG - zmiana średnicy miksera do gazu

Post autor: Krzysztof_Suliko [usunięt » 24 paź 2008, 13:26

Witam.

Mam następujące pytanie: Czy mogę zmienić średnice miksera do gazu z 35mm na 45mm ? Jakie to może mieć konsekwencje? Słyszałem że poprawi to osiągi samochodu, ponieważ, "oddekta sie" przepływ powietrza (nie będzie tak znacznego zawężenia strumienia)

Co o tym sądzicie ?
Gdzie ewentualnie mogę kupić taki mikser do mojego samochodu?

Pozdrawiam
Krzysiek

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 24 paź 2008, 13:32

Zasada jest tak im wiekszy mikser ( ale tez do pwnego momentu czyli osiagnięcia sred dolotu) tym mniejsza strata mocy ale gorsza praca silnika na wolnych i na niskich obrotach, przy zmniejszeniu lepiej bedzie pracowac na wolnych ale zmniejszy moc. Srednica jaka masz jest najbardziej optymalna i jeje nie zmieniaj ja mam taka samą lub 34mm juz nie pamietam.

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 24 paź 2008, 14:02

Krzysztof_Suliko, Nic nie zmieniaj bo w ogóle Ci silnik nie będzie pracował na gazie. Mikser ma za zadanie wytworzyć odpowiednie podciśnienie w dolocie, które działając na membranę reduktora uchyla ją i tym samym otwiera zawór i zasysa gaz do silnika. Im mniejsza średnica tym większe podciśnienie, im ta średnica większa tym podciśnienie mniejsze. Średnica i kształt miksera (zwężki Venturiego) to wynik wyliczeń i doświadczeń firm je produkujących i jest wypadkową pozwalającą na uzyskanie w miarę liniowych zmian podciśnienia wraz ze wzrostem prędkości przepływu powietrza przez zwężkę (prędkości obrotowej silnika). Za duża średnica spowoduje zbyt małe podciśnienie na biegu jałowym i bardzo niestabilną pracę silnika bo dawka gazu będzie bardzo zmienna i "nieprzewidywalna". Z kolei przy zbyt małej średnicy podciśnienie na biegu jałowym będzie wysokie ale być może jeszcze do skorygowania za pomocą śrub regulacyjnych reduktora. Jednak w miarę wzrostu prędkości obrotowej silnika podciśnienie będzie bardzo gwałtownie rosło i spowoduje np. zalanie silnika gazem.
Ogólnie można powiedzieć, że niewłaściwa średnica miksera powoduje brak możliwości prawidłowego wyregulowania instalacji.

Awatar użytkownika
KLAKSON
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1767
Rejestracja: 02 paź 2007, 17:58
Lokalizacja: Harderwijk, Holandia
Kontakt:

Post autor: KLAKSON » 24 paź 2008, 14:37

Dokładnie :!: Nie baw się w powiększanie miksera. Jak chcesz poprawić moc Autka zainwestuj w Blos'a

Krzysztof_Suliko [usunięt

Post autor: Krzysztof_Suliko [usunięt » 24 paź 2008, 19:29

Koledzy, dziękuje Wam za opinie. Nie zmieniam już nic w takim razie.
Danek, po pracy wstąpiłem do gazownika, powiedział dokładnie to co napisałeś, także w temacie LPG jesteś dla mnie mistrzem.

Dziękuję i pozdrawiam
Krzysiek

P.S. Wydaje mi się że temat można zamknąć, chyba że uważacie inaczej...

Pozdr. K.

[ Dodano: 2008-10-24, 19:31 ]
KLAKSON pisze:Dokładnie :!: Nie baw się w powiększanie miksera. Jak chcesz poprawić moc Autka zainwestuj w Blos'a
Z tym blosem to też nie tak kolorowo jest jak się wydaje. Kiedyś chciałem blosa, ale skutecznie sie wyleczyłem. Jest gdzieś na forum post w którym Kolega Danek pisał na temat "blosowania" ABK.

Wedle zyczenia zamykam
Ostatnio zmieniony 25 paź 2008, 08:10 przez Krzysztof_Suliko [usunięt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 24 paź 2008, 21:52

a tak na dodatek to ja tez chciałem coś takiego zrobić i okazało się że nie ma takiej średnicy i nikt nie chce się podjąć nawet wykonania tego , rozmawiałem z producentem mikserów do LPG. Tak że nawet jeśli miało by to działać to i tak nie ma tego w sprzedaży.

Zablokowany

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga