Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[all]Preparaty uszczelniające chłodnice

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gosia
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 425
Rejestracja: 30 cze 2008, 20:46
Lokalizacja: centr. PL
Kontakt:

[all]Preparaty uszczelniające chłodnice

Post autor: Gosia » 02 lis 2008, 23:35

Mam klejoną chłodnice z której kapie, dziś kupiłam taki preparat do uszczelaninia

PRESTONE SUPER SEALER, rano naleję..

Obrazek

a tu jeszcze opis tego preparatu co kupiłam - Uszczelniacz do chłodnic Prestone dzięki specjalnej formule pozwala na uszczelnienie nawet dużych wycieków. Zawiera włókna kevlaru (materiał 5-krotnie trwalszy niż stal przy tej samej masie) gwarantujące wysoką wytrzymałość uszczelnień.

Bezpieczny dla gumy, aluminium oraz innych metali. Stosowany przy każdej wymianie płynu chłodniczego zabezpiecza układ przed wyciekami.


czy ktos z was koledzy uzywał kiedykolwiek tego i czy to jest skuteczne?? wyciek u mnie nie jest bardzo duzy, dolewam niecały litr płynu na tydzień
było Audi 80 B3 1,6 TD (swap CY + boost pin)
jest Audi 80 B4 1,9 TD AAZ (seria bez gleby)
jest Ford Focus 1,8 16V (czysta benzynka seria bez gleby) na sprzedaż
jest Toyota Scion tC 2,4 VVT-i (czysta benzynka na glebie)

Proste są dla szybkich samochodów – Zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 02 lis 2008, 23:41

Moim zdaniem jest to chwilowe rozwiązanie. Coś takiego wlewa się kiedy chłodnica cieknie a chcemy sprzedać auto. Jeśli zamierzasz jeździć tym autem dłużej to lepiej sobie to odpuścić.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
Gosia
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 425
Rejestracja: 30 cze 2008, 20:46
Lokalizacja: centr. PL
Kontakt:

Post autor: Gosia » 02 lis 2008, 23:47

Muszę chłodnice kupić na 100% :-P miałam kupic nową z allegro ale ponoć to chinszczyzna i mi odradzano, bo są takie lipne, ze ponoć jak sie tylko dotknie tych zeberek to sie gną i od wiatru nawet moga się giąć - takie jest wykonanie tych chinskich zamieników podobno, to odpuściłam sobie ten temat :roll:

Teraz sobie szukam ori uzywki ale w dobrym stanie i najlepiej z mojego miasta bądź okolic zeby pojechac, zobaczyc na miejscu, a narazie dopóki nie znajde musze jakoś jeżdzic, to kupiłam ten wynalazek dziś wieczorem w markecie tylko dlatego... mam nadzieje ze to nic tylko nie popsuje, bo oprócz tej klejonej chłodnicy cały układ chłodzenia mam sprawny, termostat i czujniki tez
było Audi 80 B3 1,6 TD (swap CY + boost pin)
jest Audi 80 B4 1,9 TD AAZ (seria bez gleby)
jest Ford Focus 1,8 16V (czysta benzynka seria bez gleby) na sprzedaż
jest Toyota Scion tC 2,4 VVT-i (czysta benzynka na glebie)

Proste są dla szybkich samochodów – Zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 03 lis 2008, 00:38

No właśnie nie wiem czy nie zasyfi to całego układu chłodzenia.

A co do chłodnicy to dobrze robisz. Lepiej ori używkę niż te chińskie tandety "made in GERMANY".
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
Gosia
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 425
Rejestracja: 30 cze 2008, 20:46
Lokalizacja: centr. PL
Kontakt:

Post autor: Gosia » 03 lis 2008, 01:24

Labiel pisze:No właśnie nie wiem czy nie zasyfi to całego układu chłodzenia.
to co myslisz lać czy nie lać?? bo jak bedzie nowa chłodnica to i tak wszystko bedzie zlane z układu i nowy płyn, bo teraz ze cieknie to jest układ zalany najtanszym płynem "made in tesco" w kolorze niebieskim za 19 zeta 5 litrów i taki tez na dolewki kupuje :-> to nawet jakbym teraz musiała go całego zlewac jeszcze na starej chłodnicy to tez nie żal, wazne tylko, zeby ten specyfik nic nie popsuł czy taka mozliwosc tez jest, ze jak naleje to coś się na powaznie tam może popsuć?

[ Dodano: 2008-11-03, 01:42 ]
a przy okazji, to zauwazyłam, ze te chłodnice do B3 są rózne, moja jest:
590cm albo 600cm długości a widziałam też mniejsze, i te mniejsze mają wiekszy wiatrak, no a ja musze tej duzej chłodnicy szukać co ma mniejszy wiatrak.
było Audi 80 B3 1,6 TD (swap CY + boost pin)
jest Audi 80 B4 1,9 TD AAZ (seria bez gleby)
jest Ford Focus 1,8 16V (czysta benzynka seria bez gleby) na sprzedaż
jest Toyota Scion tC 2,4 VVT-i (czysta benzynka na glebie)

Proste są dla szybkich samochodów – Zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 03 lis 2008, 10:25

Ja jednak bałbym się tego lać. Może moje obawy są nie do końca uzasadnione, ale jak wlejesz ten specyfik to będzie krążył po całym układzie chłodzenia. Kto wie gdzie to się osadzi i co zatka.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Post autor: spiczi » 03 lis 2008, 12:17

Labiel pisze:Ja jednak bałbym się tego lać. Może moje obawy są nie do końca uzasadnione, ale jak wlejesz ten specyfik to będzie krążył po całym układzie chłodzenia. Kto wie gdzie to się osadzi i co zatka.
nagrzewnica, głowica i cały blok silnika. Ja bym nic nie dolewał.
U siebie jak kupiłem autko to też mi ciekło w dwóch miejscach (na dole po prawej stronie- stojąc z produ auta i po lewej na gorze.) Ale we miare upływu czasu samo przestało cieknąć i tak jeździłem 8miesięcy bez dolewki :mrgreen: , ale ostatnio coś chyba przyciął się czujnik od temp i nie załączył wiatraka i wskazówka poszła na zegarku delikatnie ponad 90°C i znowu się rozszczelniło :-x bo zrobiło ciśnienie w układzie. Będe musiał znaleźć nową -używaną chłodnice. :-?
Kody lakierów Audi 80
Ps:
Nie spamuj, używaj opcji szukaj.

Awatar użytkownika
Gosia
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 425
Rejestracja: 30 cze 2008, 20:46
Lokalizacja: centr. PL
Kontakt:

Post autor: Gosia » 03 lis 2008, 19:35

Posłuchałam Was koledzy, nie nalałam. Dzięki :mrgreen: 10 zeta to nie pieniądz, bo tyle za to zapłaciłam a szkody by mogło zrobić gorsze
było Audi 80 B3 1,6 TD (swap CY + boost pin)
jest Audi 80 B4 1,9 TD AAZ (seria bez gleby)
jest Ford Focus 1,8 16V (czysta benzynka seria bez gleby) na sprzedaż
jest Toyota Scion tC 2,4 VVT-i (czysta benzynka na glebie)

Proste są dla szybkich samochodów – Zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

Awatar użytkownika
bieniek1984
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 446
Rejestracja: 07 lip 2007, 14:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: bieniek1984 » 06 lis 2008, 07:32

jak kupilem na allego chlodnice od tego kolesia http://www.allegro.pl/sklep/3730542_val ... _i_uzywane i jak narazie nie mam z nia problemu a mam ja od 4miesiecy i troche kilometrow juz na niej zrobilem narazie jest ok. Ten srodek to syf moj tesciu go dolal do swojej A6 i po 50 km na trasie sie zagotowalo wszystko i plyn wyciekl wiec potwierdzam to co mowia chlopaki nie ma sensu lac tego :)
jest VW Golf 4 1.9 TDi
jest Audi B4 1.9TDi
było audi a4 1.9 tdi
był Golf 2 1.6 TD 1V+LDA+FMIC
było Audi b3 1.6 TD+ic
https://audi80.pl/moja-audi-80-by-bi ... ieniek1984 moje Audi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga