Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Dołożenie klimatyzacji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

[B4 2.0 ABK] Dołożenie klimatyzacji

Post autor: OGr » 31 mar 2007, 21:28

Tak się zastanawiam czy nie kupić pełną klimatyzację i nie wsadzić jej do swojego autka. Na pewno przydałby się w lecie, zwłaszcza przy wyjeździe na wakacje :-)

Boję się tylko że może być problem z jej instalacją gdyż chciałbym to zrobić samemu (no chyba że Bondek będzie chciał pomóc albo chociaż użyczyć jego auta z klimą jako wzoru). Co może być problemem przy instalacji klimatyzacji manualnej i co przy klimatroniku ? Oczywiście wolałbym klimatronik ale jak założenie klimatronika graniczy z cudem to możę lepiej manualną ?

Ktoś kiedyś na forum miał do sprzedania klimatyzację tylko kurcze teraz to już nie pamiętam kto to był :-(

Orientuje się ktoś jakie są koszta nabicia takiej klimy ?

Cysztof
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 222
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cysztof » 31 mar 2007, 21:46

zalezy na jjaki czynnik zalozysz...stara manualka byla na r12 ktory jest juz zabroniony w ue, nowsze klimki maja chyba r134...Podobno istnieje mozliwosc retrofitu z r12 na r134 tylko po porzadnym myciu skraplaczy i plukaniu ukladu...koszta dolozenia to mysle minimum 2k ale to tylko moje przypuszczenia...
gtech: 8,93/100 , 16,6/400 -> SOLD OUT...

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 31 mar 2007, 22:06

http://www.allegro.pl/item180899241_kli ... _cyl_.html <--- znalazłem że ma koleś do sprzedania, może zszedłby coś z ceny ale tak czy inaczej może jednak jeszcze jakoś na lewo idzie to napełnić ? Przecież co jakiś czas powinno się ją odgrzybić i napełnić jeszcze raz to gdzie to mają ludzie robić ?

oooo dostałem odpowiedź od tego kolesia co ją sprzedaje i niby wszystko jest tak żeby przełożyć:

Kod: Zaznacz cały

Witam, więc klima przed demontażem była 100% działająca sam wypuszczałem jeszcze gaz z układu....w zestawie są wszystkie niezbędne elementy łączni ez wiązka elektryczną do podpięcia... całe tunele do montazu pod deską bo niestety ales aninne niż w wersji bez klimy...koło pasowe wału głównego silnika ze szpilkami do montzu dodatkowego koła klimy...sprężarka, zasobnik freonu, łapa silnika specjalna do wersji z klimą, tunetele z dmuchawa, słowem wszystko co niezbędne do montazu...niestety nie dysponuje czasem by móc to zamontowac ...koszty przesyłki myslę ze zamknęły by sie w kwocie 50zł zł może 60zł...dołaczam zdjęcia elementów...aha w zestawie jest tez oczywiście włącznik i panel do kokpitu...nie rozdzielałem tego na elementy bo zestaw jest sprawny i napewno jeszcze komuś sie przyda...jesli zna sie Pan troszke na mechanice na spokojnie zamontuje Pan sobie samemu w razie pytań służę pomocą...pozostałą by panu tylko kwestia elektryka samochodowego i nabicie układu świezym freonem...wszystkie rurki układu po demontazu zostały zaklejone by sie nie zabrudzić...
A jeszcze tak na koniec. Czy klima np z A6 albo z Audi 100 z silnika ABK, czyli defakto takiego samego jak ja mam nie podeszłaby ?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=181394886 <-- coś takiego byłoby tanie ale pewnie nie podejdzie. Ta jest z silnika 2.3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawiew, klimatyzacja, ogrzewanie.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga