Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi 80 B4 2.0 ABT] drganie sprzęgła

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
ODPOWIEDZ
sigur
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 29 lip 2008, 22:56

[Audi 80 B4 2.0 ABT] drganie sprzęgła

Post autor: sigur » 03 gru 2008, 21:24

Po wymianie sprzęgła gdy wciśnięte jest do końca można odczuć jego drganie. Ten drobny mankament pojawił się jak wymieniłem sprzęgło, gdyż stare rozwaliło się i przy okazji rozbebeszyło skrzynie biegów, a więc naraz dwie rzeczy do wymiany. Oj bolało. Czy ktoś spotkał się już z takim drganiem sprzęgła dociśniętego maksymalnie? Na nodze odczuwalne jako lekkie mrowienie.

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: luk_OP_Q89 » 04 gru 2008, 16:04

Wymieniłeś kpl.sprzęgło?Docisk nie został stary?

sigur
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 29 lip 2008, 22:56

Post autor: sigur » 04 gru 2008, 23:18

Był wymieniany komplet sprzęgła, przynajmniej tak mechanik mówił. Czy takie drganie czymś grozi lub coś znamionuje?

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: luk_OP_Q89 » 05 gru 2008, 10:17

Myślę że przyczyny mogą być dwie.Obie z winy wymieniającego sprzęgło.

1.Nie precyzyjnie zakładana skrzynia na chama(nie trafili za pierwszym razem i delikatnie wykrzywili docisk-widziałem już coś takiego)

2.Nie dokładnie zaczepione łożysko wyciskowe(2-zaczepy jak jeden nie chwycił będzie biło)

Trzeba zrzucać i sprawdzać[/code]

sigur
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 29 lip 2008, 22:56

Post autor: sigur » 05 gru 2008, 19:50

A mechanik od początku wyglądał jakoś tak podejrzanie, ale nie miałem wyjścia dopadło mnie w trasie. Jechałem w korku, powoli, na krótko po wrzuceniu jedynki poczułem mocne szarpnięcie jakbym wjechał na krawęznik, albo jakby ktoś z tylu wjechał w mój samochód. Od razu wyszedłem sprawdzić czy to nie facet z tylu. Wróciłem do auta, ale jedynki już nie wrzuciłem. Ruszyłem z dwójki, ale skrzynia ciężko chodzila, więc się zatrzymałem i poszukałem mechanika. Jak znalazłem ten wsiadł, zapilil samochód, wrzucił bieg, zachrobotało i po temacie - diagnoza - skrzynia i sprzęgło do wymiany:(
Od tamtej pory, po wymianie, lekko drży jak docisne

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: luk_OP_Q89 » 06 gru 2008, 11:23

Pan mechanik powinien ostrożniej stawiać diagnozy.Bez weryfikacji skrzynia do wymiany?Przegięcie.Myśle że ze sprzęgłem jest jak pisałem.Jeżeli mechanik zdejmował skrzynie i dokonywał weryfikacji to powinien ci przedstawić wnioski,pokazać uszkodzenia zaproponować naprawe/wymiane.Jedz do kogoś kto poskłada wszysko jak trzeba i dokona waściwej oceny/naprawy.Nie warto jechać do byle warsztatu,lepiej poczekać na kumpla lineczka i w pewne miejsce.Ja mam w firmie ASO ale są tylko 2 osoby które mogą dotykać mojej niuni ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga