Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 1.9TDI] Brak ABS , brak kontrolki ABS

ODPOWIEDZ
klubasek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 26 maja 2008, 09:48
Kontakt:

[80 B4 1.9TDI] Brak ABS , brak kontrolki ABS

Post autor: klubasek » 08 gru 2008, 22:33

ABS działał, założyłem autoalarm to jeszcze pamiętam że konktrolka się zaświecała na kilka sekund po przekręceniu kluczyka. Poźniej założyłem termometr do zegarów, wymieniłem radio i głośniki.
Z miesiąc temu hamowałem gwałtownie i mi koła zablokowało, ale na drugi dzień sprawdzam i ABS działa. Gdzieś tydzień temu też zauważyłem że koła mi blokuje przy gwałtownym hamowaniu, dziś było to samo. Okazuje się że ABS więkość nie działa niż działa, kontrolna na dzień dzisiejszy się nie zaświeca, bezpiecznik jest dobry, przy kołach nic nie było robione poza wymianą na zimówki.
Nie wiem od czego zacząc. Myślę że od tego aby zaświeciła sie kontorlka po przekręceniu kluczyka ale nie wiem jak do tego się zabrać i gdzie należy szykać usterki.
Proszę o pomoc.
Dziękuję

Dziś rano ABS działał ale kontrolki jak nie było tak nie ma. :(
Ostatnio zmieniony 09 gru 2008, 07:48 przez klubasek, łącznie zmieniany 1 raz.

jacol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 04 sty 2008, 01:22

Post autor: jacol » 08 gru 2008, 23:45

Podjedź do jakiegoś warsztatu, niech sprawdzą czujniki, samemu sprawdź przewody (lubią się przecierać). Może to tylko przypadek, że po tych ulepszeniach ABS nawalił.
Co do kontrolki - sprawdź żarówkę :)
Więcej pomysłów nie mam.

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 09 gru 2008, 09:21

Na poczatek sprawdx zarówke czy sie nie spaliła. Powiedz czy blokuje ci wszystkie koła czy np. tylko jedno, i czy wtedy słychac prace pompy ABS czy nie :?:

klubasek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 26 maja 2008, 09:48
Kontakt:

Post autor: klubasek » 09 gru 2008, 11:10

WOJTEK26 pisze:Na poczatek sprawdx zarówke czy sie nie spaliła. Powiedz czy blokuje ci wszystkie koła czy np. tylko jedno, i czy wtedy słychac prace pompy ABS czy nie :?:
żarówka wymieniona i nie była spalona, nie słychać pompy pracy ABS, blokuje mi przednie koła (tylnie jak jade na wstecznym i ostro zachomuje)

Ale dziś rano deptam ostro na hamulec i kół nie blokuje i pedał prawidłowo odbija.
Ale kontrolka sie nie świeci, wyciągne zegary i sprawdzę scieżki ale myśle że to nie to.
Ostatnio zmieniony 09 gru 2008, 12:37 przez klubasek, łącznie zmieniany 2 razy.

slaid

Post autor: slaid » 09 gru 2008, 11:54

Podlacze sie do tematu. Ja mam podobnie z tym ze kontrolka po wlaczeniu zaplonu zapala sie i gasnie prawidlowo. Jednak przy gwaltownym hamowaniu abs'u nie ma i od razu zapala sie kontrolka. Zgasic ja moge wylacznikiem absu, jednak przy nastepnej probie hamowania ABS nie dziala. Czujniki, pompa czy moze sterownik?
Pozdrawiam

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 09 gru 2008, 12:38

klubasek pisze:
WOJTEK26 pisze:Na poczatek sprawdx zarówke czy sie nie spaliła. Powiedz czy blokuje ci wszystkie koła czy np. tylko jedno, i czy wtedy słychac prace pompy ABS czy nie :?:
żarówka wymieniona i nie była spalona, nie słychać pompy pracy ABS, blokuje mi przednie koła (tylnie jak jade na wstecznym i ostro zachomuje)

Ale dziś rano deptam ostro na hamulec i kół nie blokuje i pedał prawidłowo odbija.
Ale kontrolka sie nie świeci, wyciągne zegary i sprawdzę scieżki ale myśle że to nie to.
Wyglada mi to na uszkodzenie komputera ABS-u lub na przetarcie gdzies kabli bo raz działa prawidłowo a raz wogóle. JAk masz Vaga spróbój podłaczyc i zobacz powinno sie cos wykryc.

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 09 gru 2008, 12:39

slaid pisze:Podlacze sie do tematu. Ja mam podobnie z tym ze kontrolka po wlaczeniu zaplonu zapala sie i gasnie prawidlowo. Jednak przy gwaltownym hamowaniu abs'u nie ma i od razu zapala sie kontrolka. Zgasic ja moge wylacznikiem absu, jednak przy nastepnej probie hamowania ABS nie dziala. Czujniki, pompa czy moze sterownik?
Pozdrawiam
Wydaje mi sie ze to moze byc pompa ABS-u skoro lampka gasnie i nie zapala sie podczas jazdy to czujniki są OK.

klubasek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 26 maja 2008, 09:48
Kontakt:

Post autor: klubasek » 14 gru 2008, 00:22

Kontrolka działa, nad pedałmi znajduje się kilka kostek "prostokątnych" jedna nie była do końca dopięta, kontrolka od ABS się zaświeciła. Rozebrałem zegary sprawdziłem scieżki i dowiedziałem sie jaki kabel odpowiada za kontrolkę, po tym kablu trafiłem na niedopiętą złączkę :).
Dziękuję za pomoc. Pozdrowienka

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 14 gru 2008, 10:46

W obu przypadkach podpięcie vaga powinno coś rozjaśnić ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga