Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[all] LPG

Wszystko co związane z LPG
Awatar użytkownika
foxbat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 614
Rejestracja: 23 lis 2006, 21:49
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: foxbat » 05 kwie 2007, 18:55

a ja gazu nie założyłem. robię w rok tylko 10.000 km i mam silnik z wielopunktowym mechanicznym wtryskiem paliwa do którego ciężko założyć i dobrze wyregulować tanią instalkę gazu. Więc pomykam na benzynie... koszta są - przyznaję, ale coś za coś - furka ma przyzwoite osiągi a silniczek ma całkiem fajną moc - a o to mi głównie chodziło...
Jest: Coupe Typ85. Było: Audi 80B4 2.3E NG 133KM, Audi 80B2 1.6D JK 54KMhttps://audi80.pl/images/bykom_stop.gif

PABLO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1028
Rejestracja: 23 gru 2006, 10:27
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: PABLO » 05 kwie 2007, 19:04

A u mnie jest też mechaniczny wtrysk wielopunktowy. Instalacja kosztowała 1300zł. Jak narazie nic się nie działo. Mam padniętą sondę lambda i nie mam żadnych problemów a co do osiągów to ostatnio mi się lepiej jeździ na gazie niż na benzynie

krychu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 209
Rejestracja: 17 sty 2007, 09:22
Lokalizacja: Brisbane

Post autor: krychu » 05 kwie 2007, 20:31

Jak masz kase na zalozenie to nawet sie nie ogladaj tylko zakladaj. Czemu - po zalozeniu juz nie placisz za pb tylko za lpg, tzn. odrazu widzisz roznice po kieszeni. Ja mam silnik 2.0 na monowtrysku, silnik ma przebieg na lpg cos kolo 80 kkm, jak narazie nie mialem problemow z gazem, oczywiscie co pisali przedmowcy, wazne jest przy gazie:
- wzorowy stan ukladu zaplonowego,
- dobre ustawienie kata wyprzedzenia zaplonu,
- co jakies 15 kkm, ustawienie lpg, wyczyszczenie filtrow i wylanie syfu z parownika,

To by bylo tyle, jedynie chce jeszcze dodac ze jak silnik pracuje pod duzym obciazeniem (wjazd pod niezla gorke), to na gazie trzymaj wyzsze obroty, bo spalanie gazu jest "prawie podobne do spalania pb, ale prawie robi roznice", powoduje to wieksze obciazenie panewek walu korbowego, wyzsze obroty zapewniaja zmiejszenie zaistnienia sytuacji zerwania filmu olejowego. To na tyle bardzo POLECAM, kiedys tez wachalem sie z zalozeniem instalacji lpg, do innego samochodu. Jedynie co stracilem to niepotrzebnie pieniadze na benzyne, druga rada pamietajcie samochody nie sa wieczne i najwazniejsze sa koszty eksploatacji.
POLECAM i osobiscie zachecam do zalozenia.

rafi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 560
Rejestracja: 07 lut 2007, 14:50
Imię: Jacek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC+lpg
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: rafi » 05 kwie 2007, 21:08

krychu a powiedz mi jaka masz instalke??? co prawda narazie brak u mnie funduszy no i jakos sceptycznie podchodze do gazu. czy twoj wozek nie stracil zbytnio na mocy?
slyszalem ze sa czesto problemy z sama instalacja, wiesz czeste wizyty u gazownika, regulacje itp.????

dopytywałem sie o BRC do mojej z butla w kole i z kompem. ceny oszalamiajace - 1700 gazownik zazyczyl!!!!
Audi B4 ABT "lalunia" więcej---> viewtopic.php?t=6085 & https://a6klub.pl

krychu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 209
Rejestracja: 17 sty 2007, 09:22
Lokalizacja: Brisbane

Post autor: krychu » 05 kwie 2007, 21:21

Mam instalke BRC II-generacji, na mocy moze i stracil (ale nie tak duzo jak sie mowi), jezeli chodzi o gadke ze traci na mocy, to sie z tego smieje, bo zwyczajny kowalski korzysta z mocy maksymalnej raz moze na miesiac, no chyba ze jezdzimy dynamicznie trzymajac obroty silnika na poziomie 5000-5500 obr/min.

A co do awaryjnosci, instalacja gazowa to dodatkowy element, ktory moze sie oczywiscie popsuc, na szczescie ze te instalacje sa proste i co za tym idzie malo awaryjne.
Aby instalacja byla bezawaryjna, sam pan gazownik, musi sa dobrze zlozyc, np. (kable nie na skretke tylko polutowac). Tu wlasnie widac ze instalacje nalezy zakladac w dobrym zakladzie, bo po co masz pozniej wyrywac wlosy z glowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga