Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 1.9tdi 1Z] wyciek oleju spod filtra

ODPOWIEDZ
mietek81
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 78
Rejestracja: 25 mar 2007, 10:00

[b4 1.9tdi 1Z] wyciek oleju spod filtra

Post autor: mietek81 » 06 kwie 2007, 19:06

witam powiedzcie mi czy to cos powaznego itp oczywiscie zrobie to ylko auto zarejestruje chodzi mi o to ze kapie mi olej z tego (niewiem jak sie to fachowo nazywa) ztego co sie przykreca filtr oleju nie kapie z pod filtra tylko z tej obudowy tak jak by skapuje na skrzynie i na ziemie myslałem ze to z simeringu na wale jak patrzyłem od dołu ale dzis zlokalizowałem ze to z tej obudowy... co i jak itp dzieki pozdro
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2007, 21:13 przez mietek81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 06 kwie 2007, 20:57

Nie wiem dokłądnie o co chodzi, czy chodzi ci że olej leci z miejsca gdzie filtr oleju wkręcany jest do bloku silnika?? Jesli o to ci chodzi to weź filtr i dokręć go mocniej. Jesli nadal bedzie lecieć to jeśli jeszcze nie wymieniałeś oleju a chyba będziesz skoro kupiłeś dopiero samochód, to kup nowy filtr i wkreć nowy. Może w starym poszła juz uszczelka.

Dodam jeszcze, chociaż nie wiem dokładnie jak to jest w 1,9 bo sam mam 1,6, ale w tej "obudowie" jak to nazywkasz do której przykręca sie filtr oleju... Znaczy sie od góry powinno być przykręconych kilka rzeczy. Między innymi dwa czujniki ciśnienia oleju, i chyba wyjąscie i powrót na chłodnice oleju. Być może cos z tego co wymieniłem jest nie dokręcone i wystaryczy poprostu to dokręcić.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 06 kwie 2007, 21:11

Labiel....za dużo strzelasz :-P

Mietek, olej cieknie Ci spod podstawy filtra olejowego, kup nową uszczelkę i załóż w miejsce starej

CHLOPASEK

Post autor: CHLOPASEK » 06 kwie 2007, 22:03

NAJPRAWDOPODOBNIEJ MASZ TAM CHLODNICE OLEJU JEST ONA PRZYKRECONA JAKOS DO BLOKU A POD NIA USZCZELKA MET-GUMOWA

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 06 kwie 2007, 22:11

cobra pisze:Labiel....za dużo strzelasz :-P

Mietek, olej cieknie Ci spod podstawy filtra olejowego, kup nową uszczelkę i załóż w miejsce starej
Hehe. Strzelam bo opis jest niezbyt dokłądny i nie wiem o co dokładnie chodzi. Wymieniłem wiec wszystko co tam może cieknąć :mrgreen:
Części samochodowe online - Motostacja

mietek81
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 78
Rejestracja: 25 mar 2007, 10:00

wyciek

Post autor: mietek81 » 07 kwie 2007, 10:17

sorka ze tak nie wyraznie napisałem tylko poprostu w benzyniaku filtr przykreca sie do bloku a tutaj nie myslałem własnie ze olej leje sie z czujnika ale on skapuje na czujnik i na skrzynie odrazu.... chyba sie leje tak jak kolega wyzej powiedział z podstawy filtra

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TDi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga