Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 2.0 ABT] jak podłączyć elektryczne szyby przód

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Katana_6
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 181
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:43

[80 B4 2.0 ABT] jak podłączyć elektryczne szyby przód

Post autor: Katana_6 » 20 sty 2009, 17:44

Mam mały problem a mianowicie: pokusiłem się o to by założyć elektryczne szyby na przód do mojego samochodu. Mam oryginalne podnośniki szyb, panele i całą wiązkę. I tu pojawia się problem bo nie wiem jak to podłączyć.
Na zdjęciu ponumerowałem przewody i tak:
1) Brązowo-żółty - nie wiem ?
2) Brązowy - to masa czyli minus to wiem gdzie podłączyć: "pod śrubę z masami po lewej stronie pod skrzynką bezpieczników."
3) Niebiesko-czarny - z tego co czytałem na forum to "leci na skrzynkę bezpieczników na pin. M75S."
4) Czerwono-niebieski - "zielona wtyczka (szukaj takiej samej wtyczki ale z niebiesko żółtym przewodem) jeśli nie będzie takiej wtyczki to ten przewód leci do przełącznika oświetlenia w podsufitce". Tylko że u mnie jest już podpięta jakaś wtyczka pod tą co ma iść ta od elektrycznych szyb i moje pytanie: czy odłączyć tą wtyczkę?
5) Czerwony gruby - "(od wył. termicznego, taka metalowa kostka) leci do skrzynki bezpiecznikowej na pin L30."
6) Brązowo-czarny - nie wiem ?
Proszę o pomoc i przepraszam że mimo że jest sporo tematów na forum jak to podłączyć to założyłem nowy temat, ale nie mogłem znaleźć gdzie idą te dwa przewody.

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 20 sty 2009, 20:19

Katana_6 pisze:1) Brązowo-żółty - nie wiem ?
Przewód do krańcówki od strony kierowcy (masa po otwarciu drzwi)
Katana_6 pisze:4) Czerwono-niebieski - "zielona wtyczka (szukaj takiej samej wtyczki ale z niebiesko żółtym przewodem) jeśli nie będzie takiej wtyczki to ten przewód leci do przełącznika oświetlenia w podsufitce". Tylko że u mnie jest już podpięta jakaś wtyczka pod tą co ma iść ta od elektrycznych szyb i moje pytanie: czy odłączyć tą wtyczkę?
Przewód do zasilania szyberdachu- jeżeli nie posiadasz pozostaje wolna
Katana_6 pisze:6) Brązowo-czarny - nie wiem ?
Podaj do którego pinu w sterowniku dochodzi ten przewód
Reszta ok
Bez ściemy, krótko i na temat.

Awatar użytkownika
Katana_6
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 181
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:43

Post autor: Katana_6 » 20 sty 2009, 20:38

"Przewód do krańcówki od strony kierowcy (masa po otwarciu drzwi)"

A gdzie tej krańcówki szukać?

Mam u siebie szyberdach i już patrzyłem pod półką kierowcy jest taka końcówka ale jest już podpięta taka zielona końcówka, mam ją odpiąć i wpiąć tą od elektrycznych szyb?

Podaje foto sterownika i miejsce gdzie idzie przewód brązowo-czarny, obok niego jest brązowo-żółty.

Z góry dziękuje

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 20 sty 2009, 20:57

Katana_6 pisze:A gdzie tej krańcówki szukać?
Krańcówka to inaczej wyłącznik drzwiowy (w słupku na wysokości zamka) -przewodyod niego idą do złączy pod kierownicą (biała kostka)
Katana_6 pisze:Mam u siebie szyberdach i już patrzyłem pod półką kierowcy jest taka końcówka ale jest już podpięta taka zielona końcówka, mam ją odpiąć i wpiąć tą od elektrycznych szyb?
Tak, obecna kostka podaje zasilanie na szyber
Katana_6 pisze:Podaje foto sterownika i miejsce gdzie idzie przewód brązowo-czarny, obok niego jest brązowo-żółty.
Foto nic mi nie mówi, prosiłem o nr pinu (wypnij moduł z gniazda i podaj symbol, który znajduje się przy styku z przewodem brązowo-czarnym)
Bez ściemy, krótko i na temat.

Awatar użytkownika
Katana_6
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 181
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:43

Post autor: Katana_6 » 20 sty 2009, 21:10

"Krańcówka to inaczej wyłącznik drzwiowy (w słupku na wysokości zamka) -przewodyod niego idą do złączy pod kierownicą (biała kostka)"

Tą białą kostkę znajdę pod półką kierowcy czy ona ma jakiś charakterystyczny wygląd?

Nr. pinu na module to TK III (3 rzymska)

a obok niego tak jak Ty piszesz idzie ten przewód brązowo-żółty od krańcówki drzwi i ma nr TK II (2 rzymska) to może ten przewód brązowo-czarny idzie do krańcówki drzwi od strony pasażera?

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 20 sty 2009, 21:37

Katana_6 pisze:Tą białą kostkę znajdę pod półką kierowcy czy ona ma jakiś charakterystyczny wygląd?
Charakterystyczne jest to że jest koloru białego, oprócz niej jest jeszcze czarna,żółta i chyba zielona o ile dobrze pamiętam
Katana_6 pisze:Nr. pinu na module to TK III (3 rzymska)
Pin o tym symbolu powinien być podłączony do prawej krańcówki (masa po otwarciu drzwi)
Bez ściemy, krótko i na temat.

Awatar użytkownika
Katana_6
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 181
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:43

Post autor: Katana_6 » 20 sty 2009, 21:49

"Pin o tym symbolu powinien być podłączony do prawej krańcówki (masa po otwarciu drzwi)"


Do prawej czyli od strony pasażera?

Wielkie dzięki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 20 sty 2009, 21:53

Katana_6 pisze:Do prawej czyli od strony pasażera?
Dokładnie przewód biało-brązowy.
Bez ściemy, krótko i na temat.

Awatar użytkownika
Katana_6
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 181
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:43

Post autor: Katana_6 » 20 sty 2009, 21:56

Czyli przewód brązowo-czarny mam połączyć z biało-czarnym tak?
Gdzie znajdę ten przewód?
i gdzie jest połączenie z prawą krańcówką?

Awatar użytkownika
Mobilek
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 829
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Mobilek » 20 sty 2009, 22:10

Katana_6 pisze:Czyli przewód brązowo-czarny mam połączyć z biało-czarnym tak?
Czytaj powoli i ze zrozumieniem :!: przewód brązowo-czarny z przewodem prawej krańcówki czyli z przewodem w kolorze biało-brązowym.
Katana_6 pisze:Gdzie znajdę ten przewód?
Też pod kierownicą w białej kostce.
Bez ściemy, krótko i na temat.

Awatar użytkownika
Katana_6
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 181
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:43

Post autor: Katana_6 » 20 sty 2009, 22:15

Ok przepraszam za mój błąd.
Tylko ten przewód brązowo-czarny jest strasznie długi i jest wplątany niebieską izolacją z wiązką, która idzie do przycisków otwierania szyby od strony pasażera.

Ale zrobię tak jak piszesz.

Dzięki wielkie i pozdrawiam

[ Dodano: 2009-01-21, 14:20 ]
Dzisiaj zacząłem montaż elektrycznych szyb zdjąłem tapicerkę i całą szybę by zamontować silniczek. Odkręciłem półkę pod kierownicą żeby wstępnie zobaczyć jak podłączyć tą elektrykę.
Niestety nie znalazłem białej kostki. Więc moje pytanie jest takie:
Czy jak nie podłączę tych przewodów to elektryczne szyby będą chodzić?
Gdzie teraz mam szukać miejsca gdzie je podłączyć?
Proszę o pomoc.

Wesand
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2015, 15:11

Kable z białej wtyczki.

Post autor: Wesand » 01 sie 2019, 20:35

Odgrzewam temat bo wiem, że jeszcze komuś to się przydaje, jeszcze ktoś takie rzeźby robi. Otóż nie ma najmniejszego znaczenia pod którą krańcówkę podepniesz ten brązowy z żółtym kabel z białej wtyczki. Wszystkie krańcówki są sprzężone i jest to masa, która wyłącza w przekaźniku szyb napięcie na włącznikach po otwarciu drzwi. Brązowych kabli o różnych kolorach pasków jest pełno pod kokpitem w tym rzędzie wtyczek po prawej stronie kolumny kierowniczej. Wystarczy miernikiem sprawdzić czy buzer brzęczy po wpięciu się w którąś z krańcówek i ten kabel brązowy we wtyczce. Można też szukać tego kabla w tej grubej wiązce która przykręcona jest pod deską i idzie koło rączki otwierania maski (oryginalnie z tej wiązki jest wyciągnięty przewód i zakończony pasującą też biała wtyczką). W tej białej wtyczce z brązowym kablem u mnie był też niebieski. Ktoś pisał na tym forum że podpinasz go pod drugą krańcówkę - to błąd. Ten kabel idzie do alternatora. Sygnał z niego po odpaleniu silnika sprawia, że szyba kierowcy po naciśnięciu zamykania sama jedzie do góry bez potrzeby trzymania przycisku, tak samo jak jedzie w dół. Niebieski kabel znajduje się w jednej z tych wtyczek przy kolumnie kierowniczej (u mnie była to beżowego koloru wtyczka).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga