Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Ciekawostka - karbon do Audi

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
kurpen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 30 paź 2008, 18:40
Lokalizacja: ok. Wrocławia

[All] Ciekawostka - karbon do Audi

Post autor: kurpen » 02 lut 2009, 11:02

Witam, ostatnio na allegro pojawił się gość oferujący zestawy szkoleniowe dla amatorów tuningu. Zestawik zawiera: prawdziwe włókno węglowe o wym. 50cm/30cm, żywice z utwardzaczem do laminowania tkaniny, materiał do usunięcia zbędnej zywicy oraz profesjonalny film szkoleniowy na DVD jego autorstwa, gdzie krok po kroku pokazuje "co sie z czym je". Ja kupiłem już u niego kilka takich zestawów i powiem wam że efekt prawdziwego carbonu jest porażający, nie to co śmieszna folia termoplastyczna... Za nie duże pieniążki bo za 99zł można pozwolić sobie na namiastke super technologii... Po za tym gość robi wszystko z tego tworzywa, a także maluje aerografem.. Ja okleiłem już nakładki słupków wew. i pare innych pierdół, carbon wspaniale komponuje się z czarnym kokpitem, bez lakierowania wygląda jak połyskujący na różne odcienie jednolity grafit, o nałożeniu kilku warstw lakieru wygląda jak splot 3D.... Co o tym sądzicie, proszę o opinie?? poniżej link do aukcji:

http://allegro.pl/item536088943_carbon_ ... bonem.html
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2010, 19:55 przez kurpen, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
PawelG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 713
Rejestracja: 06 lut 2007, 21:55
Lokalizacja: kraków

Post autor: PawelG » 02 lut 2009, 11:11

Pokaż fotki.

Sorry, ale jakoś śmierdzi mi to reklamą. Oczywiście, jeśli nie, to przepraszam, ale z rana podejrzliwy jestem.

Obadamy fotki w B3 i ocenimy.

kurpen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 30 paź 2008, 18:40
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: kurpen » 02 lut 2009, 11:20

Spoko, będą i fotki:), reklamą możesz to nazwać bo reklamuje jego pomysł, ale nie jako znajomy, tylko jestem zachwyconyefektem jaki można uzyskać, słupki mam w macie, więc na zdjęci może nie być widocznego efektu, ale postaram się żeby było widać to i owo:) pzdr

Awatar użytkownika
PawelG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 713
Rejestracja: 06 lut 2007, 21:55
Lokalizacja: kraków

Post autor: PawelG » 02 lut 2009, 11:28

Sam myślałem o zrobieniu zestawu dekorów jak w S/RS (mam parapety). Może być ciekawa sprawa.

kurpen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 30 paź 2008, 18:40
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: kurpen » 02 lut 2009, 11:50

Nooo, myśle że dobrzeby to wyglądało, ja mam boczki obciągnięte skórą więc nie mam za dużego pola manewru, ale myśle żeby zalaminować panel przełączników szyb, takie małe elementy, też dobrze wyglądają :mrgreen: jak masz czarne wnętrze (tak jak ja) to wszystkie pierdółki z carbonu bedą sie idealnie komponować np. popielniczka pasażerów...

Awatar użytkownika
krisPrG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 524
Rejestracja: 09 lis 2007, 23:59
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: krisPrG » 02 lut 2009, 16:20

z chęcią zobaczę foty z wykonaną pracą

kurpen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 30 paź 2008, 18:40
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: kurpen » 02 lut 2009, 17:53

Foty bedą napewno, tylko dajcie mi kilka dni, bo narazie nie mam aparatu, a z telefonu beda kiepskiej jakości:) pzdr

myster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 390
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:43
Lokalizacja: mragowo

Post autor: myster » 03 lut 2009, 18:24

daj foty z fonu zawsze to cos bedzie widac :)

JORG-Composite
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 19 gru 2008, 20:32
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra

Post autor: JORG-Composite » 03 lut 2009, 20:18

skąd masz pewność ze to prawdziwy carbon? jest sporo tkanin które udają tkanie węglową np tkanina bazaltowa lub diolenowa. podobne to one są jak cholera ale właściwości mają całkiem inne. Nigdy nie biorę tkanin z dziwnych źródeł, bo nikt nie bierze za nic odpowiedzialności

dawaj foto

kurpen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 30 paź 2008, 18:40
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: kurpen » 03 lut 2009, 21:45

Poniżej foto struktury na słupku, który jeszcze nie jest założony, ponieważ okazało się że przy szybie musi być bez połysku, żeby ni odbijał się od szyby, bo rozprasza uwagę, zdjęcie jest z tel. więc wygląda to odrobinę lepiej jak folia termo, w sobote postaram się zamieścić zdj. założonych słupków w macie i pokrywki popielniczki pasażerów w połysku z trochę inną strukturą splotu(skośny), na słupkach tkanina o splocie płóciennym, dokładnie tak wzór jak folia termo. Obrazek

[ Dodano: 2009-02-03, 21:58 ]
JORG-Composite co do źródła to jest pewne, to nie jest moja pierwsza przygoda z carbonem, i miałem w ręku nie jedną tkaninę, towar naprawde pierwszej jakości, atestowany przez lotnictwo, jest prosty w nakładaniu, doskonale się nasyca, przy obróbce nie sprawia problemów tj. "tkaniny o których wspomniałeś" czyli łamanie się włókna, kruszenie itp. jeżeli chcecie poproszę gościa żeby wziął udział w dyskusji....

myster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 390
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:43
Lokalizacja: mragowo

Post autor: myster » 03 lut 2009, 22:42

cos mi sie wydaje ze trzeba bedzie to wyprobowac. fotka niezbyc wyrazna ale widac ze calkiem ciekawie to wyglada :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl