Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Ciekawostka - laminaty vs. abs, włokno weglowe, pp

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
Awatar użytkownika
Lucas830
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 123
Rejestracja: 07 mar 2009, 15:46

[All] Ciekawostka - laminaty vs. abs, włokno weglowe, pp

Post autor: Lucas830 » 08 mar 2009, 01:45

Witam , ze względu na awarię mysql , utraciłem wasze posty . Więc dam temat jeszcze raz ;-) Próbuje dowiedzieć się od was co sądzicie na temat Laminatów ( dokładek , zderzaków itp ) jakie jest wasze zdanie na dolewanie i pokrycia Epidianami tworzyw PP i PB :?:
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2010, 10:24 przez Lucas830, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
FranoF1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2983
Rejestracja: 10 sty 2007, 10:37
Lokalizacja: Schönbach
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » 08 mar 2009, 09:40

Jeśli samochód ma być do lansu to nie wyobrażam sobie w nim laminatu, nie lubie półśrodków, zakładanie takiego czegoś świadczy o właścicielu....

Natomiast, jeśli auto jest przygotowane/ujeżdżane na torze to laminat, z racji na to, że jest tani i lżejszy od blachy.

Awatar użytkownika
boostertd
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 83
Rejestracja: 17 lut 2008, 16:04
Lokalizacja: Chełm

Post autor: boostertd » 08 mar 2009, 16:17

Tak jak już pisałem wcześniej laminat pasuje raczej do japońskich aut, do większości niemieckich samochodów laminatowi mówimy nie :) ale moje zdanie już znasz

Awatar użytkownika
Lucas830
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 123
Rejestracja: 07 mar 2009, 15:46

Post autor: Lucas830 » 08 mar 2009, 23:18

FranoF1 pisze: Natomiast, jeśli auto jest przygotowane/ujeżdżane na torze to laminat, z racji na to, że jest tani i lżejszy od blachy.

FranoF1 , zgodzę się z Tobą , że jest lżejszy , ale czy tańszy ??? mógłbym w nieskączoność podawać przykłady , że jest dużo droższy od nawet ori zderzaków , ( nie mam na myśli tanich zderzaków z allegro ) . A gdzie wspomniany w poprzednim temacie indywidualizm ???

Awatar użytkownika
FranoF1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2983
Rejestracja: 10 sty 2007, 10:37
Lokalizacja: Schönbach
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » 09 mar 2009, 08:05

Lucas830 pisze:FranoF1 , zgodzę się z Tobą , że jest lżejszy , ale czy tańszy ??? mógłbym w nieskączoność podawać przykłady , że jest dużo droższy od nawet ori zderzaków , ( nie mam na myśli tanich zderzaków z allegro ) . A gdzie wspomniany w poprzednim temacie indywidualizm ???
Człowiek weź i przestań brednie pisać, bo jeszcze na koniec napiszesz, że laminat kosztuje tyle samo, co Cabron....

Widziałeś kiedyś zderzak z laminatu za 1000zł? tak pokaż mi...

Maska z Carbonu kosztuje 1100 euro
Maska z Laminatu kosztuje 250 euro

Ceny z firm, którego takie coś robią i przygotowują samochody do sportu.

Może zauważyłeś różnice....

I proszę Cie nie porównuj zderzaka z plastiku(tzw abs) do laminatu, bo to żenujące.

Rób ze swojej Audi, co chcesz, tylko później się nie dziw, jak ludzie będą palcami na Ciebie wytykać.

Awatar użytkownika
Kermit85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 583
Rejestracja: 05 paź 2008, 10:56
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Kermit85 » 09 mar 2009, 08:06

Ja laminat uznaję tylko jako zamiennik części, która jest już nieosiągalna lub bardzo trudna do zdobycia. Jeśli można coś kupić ori to takie wypadało by kupić, a jeśli nie to pozostaje laminat, ale tylko taki wykonany na wzór ori elementu. Jak w przypadku np. dokładek pod zderzak do Audi 80 B3 2.0 16V (Kamei) ciężko taką dostać i kilka osób na forum na takie choruje, a laminat wygląda niemalże identycznie (bez kilku szczegółów), jego wadą jest oczywiście mniejsza wytrzymałość.

Awatar użytkownika
Lucas830
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 123
Rejestracja: 07 mar 2009, 15:46

Post autor: Lucas830 » 09 mar 2009, 16:09

FranoF1 pisze: Człowiek weź i przestań brednie pisać, bo jeszcze na koniec napiszesz, że laminat kosztuje tyle samo, co Cabron....

Widziałeś kiedyś zderzak z laminatu za 1000zł? tak pokaż mi...

Maska z Carbonu kosztuje 1100 euro
Maska z Laminatu kosztuje 250 euro

Ceny z firm, którego takie coś robią i przygotowują samochody do sportu.

Może zauważyłeś różnice....

I proszę Cie nie porównuj zderzaka z plastiku(tzw abs) do laminatu, bo to żenujące.

Rób ze swojej Audi, co chcesz, tylko później się nie dziw, jak ludzie będą palcami na Ciebie wytykać.




Napisze tylko tyle , że ktoś tu się nie zna na tworzywach , widziałeś kiedyś człowieku połączenie poliestru ( laminatu ) z Epidianem ??? Sam takie robie i uwież mi niekiedy robię to tanio i kosztuje zaledwie 1000 lub i więcej , zalezy co klijent sobie życzy . Po drugie jeśli masz zderzaki w Audi z ABS , to gratuluje , jesteś chyba jedyny na świecie , ponieważ Audi , Kamei itp . nie wykonuja zderzaków z tego odlewu , chyba , że założyłeś z forda 92r-99 i myślisz , że to z Audi :lol: Nie porównuje też laminatu do Carbonu ( o ile wiesz wogóle z czego jest zrobiony ) , więc przepraszam za tą lekturę , ale nikt nie będzie mi tu wyjerzdzał z tekstem " Brednie pisać" siedzę w tym interesie już 11 lat - same Plastiki i tworzywa , głównie zderzaki . Ps . Ja akurat tylko poprawie swój Epidiamem , ponieważ także osobiście nie podoba mi się obwieszony plastikami i tworzywami samochód .

Awatar użytkownika
FranoF1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2983
Rejestracja: 10 sty 2007, 10:37
Lokalizacja: Schönbach
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » 09 mar 2009, 16:38

Lucas830 pisze:" Brednie pisać" siedzę w tym interesie już 11 lat
Zaczynałeś mając 14 lat :lol: <ok> Szacun

Kolego chyba czytać ze zrozumieniem nie potrafisz:
zderzaka z plastiku(tzw abs)
Mi tłumaczyć nie musisz z czego mam zderzaki, bo już miałem ich kilka, i z własnego doświadczenia wiem, które można pospawać a które nie :-P

Chętnie zobaczę Twoją B4 na laminatach. Pokaż, na co Cię stać? Pisać każdy dużo potrafi.

Awatar użytkownika
Lucas830
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 123
Rejestracja: 07 mar 2009, 15:46

Post autor: Lucas830 » 09 mar 2009, 16:55

FranoF1 pisze: Mi tłumaczyć nie musisz z czego mam zderzaki, bo już miałem ich kilka, i z własnego doświadczenia wiem, które można pospawać a które nie

Tak zaczynałem mając 14 la t , chodziłem wtedy do 7 klasy podst. :-P i temat znam .
Czytam za zrozumieniem , szczególnie Twoje posty , i nie ma
FranoF1 pisze:zderzaka z plastiku(tzw abs)
, miałeś ich kilka , ale i tak nie wiesz z czego :-(
Spawać :?: Era spawania plastiku to wiek 20 , co z tego , że pospawasz jak i tak pęknie w tym samym miejscu ???

Cytat z poprz. postu " Ps . Ja akurat tylko poprawie swój Epidiamem , ponieważ także osobiście nie podoba mi się obwieszony plastikami i tworzywami samochód ." Także Kolego czyt. ze zrozumieniem . Pozdrawiam

Awatar użytkownika
FranoF1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2983
Rejestracja: 10 sty 2007, 10:37
Lokalizacja: Schönbach
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » 09 mar 2009, 16:56

Lucas830, Człowieku to po kija zakładałeś ten temat :roll: ręce opadają....

tzw abs; miałem na myśli zderzaki z:PEHD, PP/EPDM, PUR, PC/PBT, PA, PPO, PC/ABS, PC, PELD, ASA, PVC,POM, PS, PBT.

Mam spawarke w domu, więc cosik na ten temat wiem, więc nie nie prostuj.

Awatar użytkownika
Lucas830
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 123
Rejestracja: 07 mar 2009, 15:46

Post autor: Lucas830 » 09 mar 2009, 18:07

FranoF1 pisze:PEHD, PP/EPDM, PUR, PC/PBT, PA, PPO, PC/ABS, PC, PELD, ASA, PVC,POM, PS, PBT.

Symbole ściągłeś z neta ?? Nie obchodzą mnie rodzaje tworzyw , tylko to co ludzie sądzą na temat Laminatu , Epidianu , oraz prof. dolewania zd.

Popatrz na odp . boostertd lub Kermit85 , oni piszą na temat , a nie negują mnie za laminaty czy tym podobne :-P Człowieku ja tylko chcę znać zdanie użytkowników Audi co o tym sądzą , po to założyłem temat .

Awatar użytkownika
FranoF1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2983
Rejestracja: 10 sty 2007, 10:37
Lokalizacja: Schönbach
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » 09 mar 2009, 18:43

Popatrz na odp . boostertd lub Kermit85 , oni piszą na temat , a nie negują mnie za laminaty czy tym podobne Człowieku ja tylko chcę znać zdanie użytkowników Audi co o tym sądzą , po to założyłem temat .
To jeszcze raz napisze, zakładanie zderzaków, dokładek z laminatu to dla mnie nie porozumienie, robią to ludzie, którzy chcą za wszelką cenę sie wyróżnić z towarzystwa, nie mają kasy na ori zderzaki, progi, usilnie próbują ulepszyć tanim badziewiem samochód.

Tyle ode mnie.
Oczywiście bez obrazy.
pozdr.

Awatar użytkownika
Lucas830
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 123
Rejestracja: 07 mar 2009, 15:46

Post autor: Lucas830 » 09 mar 2009, 22:30

FranoF1 pisze:To jeszcze raz napisze, zakładanie zderzaków, dokładek z laminatu to dla mnie nie porozumienie, robią to ludzie, którzy chcą za wszelką cenę sie wyróżnić z towarzystwa, nie mają kasy na ori zderzaki, progi, usilnie próbują ulepszyć tanim badziewiem samochód.



i taka odp. mnie satysfakcjonuje ;-) Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 10 mar 2009, 21:02

Ja tam nic nie mam do tego :mrgreen: bo w sumie ktoś to robi i to ciężka praca a tak naprawdę nie każdego stać bo jakby tak było to nie jeździłby audi 80 tylko a6 lub a8 ;-)
dobrze mówicie że do audi to nie pasuje ale z tego sie zrodził tuning wizualny i na tym się opiera laminat-szpachla itp

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 11 mar 2009, 22:25

Osobiście laminat dla mnie to raczej tani zamiennik który wielkiej estetyki w sobie nie posiada o jakości tutaj dyskutował nie będę. Nie mniej jednak przyznam że sam posiadam dokładkę zderzaka z laminatu ale tylko dlatego że nie mogłem upolować KAMEI przez długi kawał czasu, a podobała mi się 16V, jednak do kolejnego auta laminatu nie założę. Nie stać mnie było na oryginalny zderzak w wyposażeniem od coupe --->>1000zł dlatego wybrałem dokładkę za 100 :-/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl