Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 3A automat] - rozrusznik....

Wszystko co znajduje się w komorze silnika.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Omen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 320
Rejestracja: 23 mar 2007, 07:06
Lokalizacja: RJS

[B3 3A automat] - rozrusznik....

Post autor: Omen » 15 kwie 2007, 09:16

Przy odpalaniu silnika słyszę, że rozrusznik kończy już powoli swój żywot... :cry: Już nieraz zaglądałem od góry i od dołu na obrzeża silnika/skrzyni ale nie mogę zlokalizować rozrusznika :roll: . I tutaj moje pytanie: gdzie ulokowany jest rozrusznik, jak sie do niego dostać, na co zwrócić uwage przy jego naprawie/regeneracji itp.
Z góry dzieki za informację....

Pozdrawiam - Adam.

wajt_rabit
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 07 kwie 2007, 15:29

Post autor: wajt_rabit » 16 kwie 2007, 07:22

Rozrusznik znajduje się pod silnikiem. Aby go dokładnie dostrzec musisz zdjąc dolną osłonę komory silnika.

Rozrusznik montaowany jest na 4 śrubach (dwie z boku silnika i dwie z tyłu).
Do wymiany mogą być szczotki (komplet ok 30zł) + tulejka (2-5zł a jak masz tokarkę i kawałek brązu to nic ;).

Niestety zdjęć z naprawy nie przedstawię ponieważ swojego cara już poskładałem, ale jak ktoś będzie szybszy to pewnie zamieści zdjęcia z którejś książki.
Pozdr

[ Dodano: 2007-04-17, 13:27 ]
Witam ponownie,

Fotka rozrusznika z B3 1.8 manual. Ale chyba bardzo się te silniki konstrukcyjnie nie róźnią:

Obrazek

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Omen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 320
Rejestracja: 23 mar 2007, 07:06
Lokalizacja: RJS

rozrusznik - ćd......

Post autor: Omen » 17 kwie 2007, 20:19

Dzieki >wajt-rabit<, zlokalizowałem rozrusznik, i teraz zaczął sie problem :shock:
jak sie do niego dostać, od strony komory silnika nie da rady ( dostęp do niego całkowicie uniemożliwia sprężarka klimy), od dołu też brak dostepu, no może malutka rączkja by tam weszła.... I jak do tego podejść :?: :idea:

Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 2007-04-19, 22:41 ]
Widzę, że rozruszniki to najmniej awaryjne podzespoły w samochodzch spod znaku 4 kółek :roll: , podchodzę do tego jeża juz któryś raz z kolei i nic.. Byłem dzisiaj u szpeca (elektromechanika), pooglądał dojście i zawyrokował, że jedynym rozsądnym wyjściem by dobrac sie do rozrusznika jest wczesniejsze zdemontowanie dwururki :shock: Może ktoś wyciągał już rozrusznik( w wersji z klimą) :?: i podpowie jak to zrobić by sie najmniej orobić ;-)

Pozdrawiam - Adam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komora silnika”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga