Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9Z Avant] jaka masa przyczepy ?

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii a powinno być w dziale "Techniczne"
ODPOWIEDZ
colorumia
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 147
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:27
Lokalizacja: Rumia

[B4 1.9Z Avant] jaka masa przyczepy ?

Post autor: colorumia » 30 mar 2009, 22:39

Witam mam takie pytanie posiadam hak ale nie jest on oryginalny tylko dokładany w Polsce w dowodzie mam wypisane :

F1 i F2: 1860kg - DMC pojazdu , L: 2 - liczba osi, Q1: 1100kg - DMC przyczepy z hamulcem , Q2: 640kg - DMC przyczepy bez hamulca

- czy jest różnica w masie przyczepy jeżeli jest hak zakładany oryginalnie ze można ciągnąć cięższe przyczepy?
- czy mogę ciągnąć przyczepkę która ma w dowodzie DMC 750kg a w rzeczywistości jest załadowana do 640kg?

Proszę o wypowiedz osoby które maja hak czy mają inne wartości w dowodzie rejestracyjnym
Dziękuje

od kilu dni czekam na jakieś sugestie... ale chyba nikt nie ciągnie przyczep albo nie ma haka

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 11 kwie 2009, 13:22

Nie ma znaczenia czy hak montowany fabrycznie czy dokladany.
tak czy siak musi spelniac warunki czyli miec homologacje.

"... Art. 62. 1. Rzeczywista masa całkowita przyczepy ciągniętej przez:
1) samochód osobowy, samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t lub autobus - nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej pojazdu ciągnącego;
2) samochód ciężarowy o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t - nie może przekraczać rzeczywistej masy całkowitej tego samochodu powiększonej o 40 %;...".

Ta tabelka powinna ci wszystko wyjasnić ;-)
Obrazek

[ Dodano: 2009-04-11, 13:25 ]
ale chyba nikt nie ciągnie przyczep albo nie ma haka
PS zapomnialem dodac.

u siebie haka nie mam ale jezdze wszystkim co ma kola i ciagnie przyczepy :mrgreen:

Awatar użytkownika
prezes.pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 170
Rejestracja: 01 wrz 2008, 20:10
Lokalizacja: Gozdnica (lubuskie)

Post autor: prezes.pl » 11 kwie 2009, 13:34

u siebie w dowodzie mam takie same wartosci jak ty i z tego co mi wiadomo to jesli w dowodzi przyczepki masz wbite 700kg to juz jej nie mozesz ciagnac nawet pustej!masa przyczepki nie moze przekroczyc 640kg chyba ze z hamulcem to 1100kg. u sasiadow jak ojciec ciagnol lawete sharanem to dostal 300euro mandatu za to ze nie mial uprawnien do lawety i masa lawety przekraczala to co mial wbite w dowodzie (laweta byla pusta)

Awatar użytkownika
cygan
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 132
Rejestracja: 13 wrz 2007, 17:45
Lokalizacja: Pułtusk

Post autor: cygan » 12 kwie 2009, 12:40

Najważniejszy jest wpis w dowodzie rejestracyjnym - DMC przyczepy z hamulcem i bez hamulca.
Nie ma znaczenia czy przyczepa jest pusta czy załadowana. Jeżeli w d.rej przyczepy DMC jest większa niż ta dopuszczalna dla danego samochodu, okreslona w dowodzie pojazdu pozycja O1 i O2, to nie można jej zaczepić do auta...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga