Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Nieszczęsna pasta koloryzująca - Turtle Wax

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii a powinno być w dziale "Techniczne"
Zablokowany
w.a.n.t.e.d
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 364
Rejestracja: 11 kwie 2009, 11:05
Lokalizacja: Chełm

[All] Nieszczęsna pasta koloryzująca - Turtle Wax

Post autor: w.a.n.t.e.d » 02 maja 2009, 14:12

Siema. Ostatnio kupiłem pastę koloryzującą aby wyrównać różnice odcieni na mojej audicy. Problem jest w tym że ta pasta wogóle się nie trzyma samochodu. Zapłaciłem za to prawie 50zł a to nie łapie sie blachy. Uymyłem samochód biore sie za pastowanie i nic. czy samochód trzeba umyć specjalnym szamponem czy coś innego czy ta pasta jest do wyrzucenia. Nie wiem. Proadzcie co moge jeszcze próbować. zdjęcie pasty:
Ostatnio zmieniony 09 paź 2012, 23:50 przez w.a.n.t.e.d, łącznie zmieniany 3 razy.
Oferuję Diagnostykę VAG
Audi/VW/seat/ skoda od 1990 po nowe auta
-Odczyt i kasowanie błędów
-Podgląd parametrów pracy silnika
-logi statyczne, logi dynamiczne
-Kasowanie inspekcji
-Programowanie kluczy
-korekcja przebiegu

paluś
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 199
Rejestracja: 19 maja 2007, 20:03
Lokalizacja: pszczyna

Post autor: paluś » 02 maja 2009, 14:26

dziwne to jest. moze umyles auto czyms tlustym? ale to i tak pasta powinna normalnie dzialac na blache, hmmm :shock:
TY TY I TYLKO TY, JESTEŚ MOJĄ DAMĄ

.............A U D I.....................

Awatar użytkownika
pasiak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 125
Rejestracja: 26 paź 2008, 18:28
Lokalizacja: Ziemia Święta
Kontakt:

Post autor: pasiak » 02 maja 2009, 15:09

zamiast pasty zapodaj lepiej tempo, będzie znacznie lepszy efekt ;-) a koszt to całe 8 zł
było:
Audi 100 C3 2,0D
Audi 90 2,3e
jest:
Audi V8 4,2

marcinelk13
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1567
Rejestracja: 28 gru 2006, 12:05
Lokalizacja: ...

Post autor: marcinelk13 » 02 maja 2009, 15:18

ostatnio kupowaliśmy dokładnie tę samę pastę koloryzującą...

nie wiem jak na innym kolorze, ale na czarnym kolorze to była strata kasy...

pasta koloryzująca powinna zakrywać jakieś ryski itd., a ryski jak były tak są...


STANOWCZO odradzam, bo auto wygląda tak samo jak przed :-?
...

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 02 maja 2009, 15:53

w.a.n.t.e.d pisze:że ta pasta wogóle się nie trzyma samochodu!!!
Po pierwsze to jest wosk koloryzujący a nie pasta. Takie woski zawierają spore ilości kredy. To nie działa jak farba. Podstawowa sprawa to dobór odcienia, który musi być sporo ciemniejszy niż lakier auta. Efekt jest najlepiej widoczny na ciemnych (ale nie czarnych) lakierach niemetalicznych (jednoskładnikowych). Ich właściwości kryjące są bardzo słabe i opierają się na wypełnianiu drobnych (naprawdę bardzo drobnych, delikatnych) rys kredą i ich zapolerowaniu. Nie liczcie na cuda, że taki wosk zlikwiduje rysę do podkładu albo niewiele płytszą.
Druga sprawa to sam lakier. Jeśli jest to lakier dwuskładnikowy (baza i klar) to efekty koloryzacji rzeczywiście będą mało widoczne. Może się wręcz okazać, że drobne rysy będą jeszcze bardziej widoczne przez mocniejszy połysk lakieru.
Trzecia sprawa to czy czasem autko nie było kiedyś woskowane woskami silikonowymi, jeśli tak to te woski koloryzujące nie reagują z lakierem bo silikon na to nie pozwala. Należałoby się najpierw pozbyć tego silikonu przez umycie karoserii specjalnym środkiem.
Wreszcie na zakończenie w.a.n.t.e.d, przeczytaj uważnie Regulamin Forum i zacznij się do niego stosować (nie używaj wielokrotnie wykrzykników, stosuj zasady poprawnej pisowni, początek zdania zaczynamy wielką literą itp.) żebyś potem nie marudził, że Ci administracja posty usuwa.
w.a.n.t.e.d pisze:czy samochud trzeba umyć specjalnym szamponem
Nie wiem jak "samochud" ale samochód należy umyć szamponem bez dodatków nabłyszczających czy innych wosków.

w.a.n.t.e.d
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 364
Rejestracja: 11 kwie 2009, 11:05
Lokalizacja: Chełm

Post autor: w.a.n.t.e.d » 02 maja 2009, 16:10

Spoko Danek nie denerwuj już się. Nie pisałem z dużej ze względu na brak czasu. A samochód przed woskowaniem myłem porządnym szamponem. Mi teraz tak wogóle nie chodzi o efekt tylko to, że ten wosk wogóle nie trzyma się karoseri samochodu. Nie wiem dalej co mu jest. Próbowałem nawet odtłuszczać bęzyną. Dalej nic... Chyba dam sobie z tym spokój (wkońcu to nie tak duże pieniądze ok 50zł) i kupie tą paste TEMPO.
Oferuję Diagnostykę VAG
Audi/VW/seat/ skoda od 1990 po nowe auta
-Odczyt i kasowanie błędów
-Podgląd parametrów pracy silnika
-logi statyczne, logi dynamiczne
-Kasowanie inspekcji
-Programowanie kluczy
-korekcja przebiegu

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 02 maja 2009, 16:20

w.a.n.t.e.d pisze:że ten wosk wogóle nie trzyma się karoseri samochodu.
Bo on nie ma się "trzymać". On tworzy tak cienką warstwę na powierzchni, że nie jesteś w stanie tego zauważyć, a pył który ścierasz po przeschnięciu to właśnie nadmiar kredy.
w.a.n.t.e.d pisze:i kupie tą paste TEMPO.
To jest zupełnie inna zasada działania. Pasta ułatwia usunięcie górnej, utlenionej warstwy lakieru i wypolerowanie tego co zostało.

w.a.n.t.e.d
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 364
Rejestracja: 11 kwie 2009, 11:05
Lokalizacja: Chełm

Post autor: w.a.n.t.e.d » 02 maja 2009, 16:26

Dzięki za informacje. Czyli jak by nie było wyrzuciłem kase w błoto.
Oferuję Diagnostykę VAG
Audi/VW/seat/ skoda od 1990 po nowe auta
-Odczyt i kasowanie błędów
-Podgląd parametrów pracy silnika
-logi statyczne, logi dynamiczne
-Kasowanie inspekcji
-Programowanie kluczy
-korekcja przebiegu

Awatar użytkownika
misiek440
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 917
Rejestracja: 03 cze 2007, 12:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: misiek440 » 02 maja 2009, 16:58

trzeba było przeczytać instrukcje, nie umiejętne nakładanie wosku koloryzującego często kończy sie pogorszeniem efektu. A co do rys Danek ma w pełni racje, to dziła ale na naprawdę delikatne rysy, Do dużych jest kredka(która i tak kijowo wygląda).

Do zrównania odcieni to może polerka ale wszytko zależy przez co są te odcienie, jeżeli spora różnica to ci nic nie pomoże.

a do tego po tempo też się zaleca nałożenie dobrego wosku (bo ten co niby jest w paście to o du** rozbić :-P ) tu polecam Turtle Waxa, albo coś z produktów Shella, (te z gąbką są rewelacyjne ale namordować sie z nimi trzeba jak diabli) a jak chcesz lepszy efekt to po nałóż na to wszytko politure. Taka zabawa to 8 godzin ale później już za miesiąc jest o wiele łatwiej nie robisz wszystkiego tylko wierzchnią warstwę nakładasz.
Było b3 3A + blos
jest:
--------Vectra A C20NE----------
------- Omega 3.0 MV6 x30XE----------

Zablokowany

Wróć do „Inne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga