Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABT 93r.] Problem z uruchomieniem na zimno

Wszystko co znajduje się w komorze silnika.
ODPOWIEDZ
snikers30
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 03 maja 2007, 22:42

[B4 2.0 ABT 93r.] Problem z uruchomieniem na zimno

Post autor: snikers30 » 04 maja 2007, 10:20

Witam wszystkich:) Przejżałem wszystkie wasze tematy ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na nurtujący mnie problem. Posiadam B4 2.0, ABT 93r. z instalacją LPG. Od dłuższego czasu mam problem z uruchomieniem mojego szereszenia na zimno:) Aby zapalił to muszę nim niźle zakręcić, i to dosłownie. Njaciekawsze jest to, że jak ściągam pokrywę filtru powietrza to autko pali prawie idealnie-filtr powietrza wymieniony na nowy więc problem nie leży tam. Wcześniej też mialem problem ze wskazaniem temperatury ale wymienilem czujnik i niby jest ok. Najpierw założyłem nowy ale nieoryginalny. Niestety wskazywał on temp. ok 110stopni i powodował, że klima przestała się uruchamiać. Teraz posiadam używany ale oryginalny i chyba jest ok. W ostatnim czasie odwiedziłem wielu "fachowców", każdy podłączył kompa, rozkłada ręce i coraz bardzie fantazjuje i spycha winę na coś innego. Jeden mówi, że to wina LPG ale specjalista od LPG mówi, że wszystko ok i problem tkwi gdzieś indziej. Następny mówi, że to może wina pompy paliwa,wtrysku, sondy, czujnika, przepływomierza ciśnienowego itp, itd. Oczywiście każdy za swoja "poradę i badanie" nie zapomina wziąć wynagrodzenia:) tak więc widzicie kasy z portfela ubywa a problem nadal tkwi:) Może Wam uda mi sie pomóc:) Dziekuję.

Awatar użytkownika
Omen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 320
Rejestracja: 23 mar 2007, 07:06
Lokalizacja: RJS

Post autor: Omen » 04 maja 2007, 11:30

Piszesz że po ściagnięciu pokrywi filtra problem ustaje..... czyli szukał bym w rejonie przepustnicy termostatu we wlocie powietrza w dolnej części filtru..., może wyłącznik cieplny który włącza/wyłącza podgrzewacz kolektora ssącego.... Szukaj coś na kanałach dolotowych powietrza na odcinku filtr-kolektor..

Pozdrawiam - Adam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komora silnika”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga