Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ABC] Wyciek oleju - motodoktor

Wszystko co tyczy się silników V6
Zablokowany
boskijacek447
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 298
Rejestracja: 01 lut 2007, 18:05

[ABC] Wyciek oleju - motodoktor

Post autor: boskijacek447 » 19 lip 2009, 15:05

Witam chciaebym sie dowiedzieć czy stsosował ktoś taki preparat LINK od jakiegoś czasu widze jak kocpi mi sie olej wypalajac sie na kolektorze wydechowym
Nie moge zaobserwować czy to spod uszczelki głowicy czy pokrywy zaworów (tą wymianiałem jakieś 4 tygodnie tamu a uszczelka pod głowica ma jakieś 2 lata)
Wyciek nie jest duzy ale denerwuje mnie to kopcenie a chce jechać w góry jakies 350km w jedna strone i nie chcłbym brac sie przed tym za jakeis remonty
Myslicie ze taki specyfik moze pomóc ?? i czy jest tak samo zabójczy dla sielnika jak Motor-Doctor
Jeżeże na oleju półsyntetysnym Mobile 1 Super S moje audi ma najechane juz 267000km może to juz pora na minerał ??
Ostatnio zmieniony 31 paź 2012, 23:10 przez boskijacek447, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 19 lip 2009, 15:22

boskijacek447 pisze:czy jest tak samo zabójczy dla sielnika jak Motor-Doctor
Moto-Doctor to nic innego jak zagęszczacz oleju. Również dobrze można wlać trochę smoły, efekt będzie taki sam.

Z tego co wiem to ludzie polecają oleje VALVOLINE. Ja aktualnie jeżdżę na VALVOLINE MAX LIFE i on niby też zawiera jakiś środek do regeneracji uszczelek. Ale jak to działa w praktyce to nie wiem. Myślę jednak że jak uszczelka ma wyciek to już raczej nic jej nie pomoże.
boskijacek447 pisze:Jeżeże na oleju półsyntetysnym Mobile 1 Super S moje audi ma najechane juz 267000km może to juz pora na minerał ??
Na minerał nigdy nie ma pory. Jak silnik dobrze chodzi to niech jeździ dalej na półsyntetyku, chyba że przeznaczasz go już na straty.
Części samochodowe online - Motostacja

boskijacek447
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 298
Rejestracja: 01 lut 2007, 18:05

Post autor: boskijacek447 » 19 lip 2009, 15:31

Na straty na pewno sie nei wybuera zwłaszcza teraz gdy zaczałem doinwestowywać audiczke zaczynjac od kompletnego sprzęga <urodziny>
Odnoscnie dockotra to wiem że szilniki poxniej po nim padaj lub rozszczelniaja sie jeszcze abrdziej
ale jestem ciekaw jak jest z z preparatami typu stop leak z firmy Valvoline lub STS(sporo jest ich dosteonych nawet w Tesco)

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: luk_OP_Q89 » 21 lip 2009, 00:39

boskijacek447, Preparat nie zatrzyma wycieku i nie naprawi uszczelnień.
Czy przed wymianą uszczelki pod klawiaturą też się tak kopciło?Może zle uszczelka siadła albo ją za mocno dokręciłeś?
Labiel pisze:Na minerał nigdy nie ma pory. Jak silnik dobrze chodzi to niech jeździ dalej na półsyntetyku, chyba że przeznaczasz go już na straty.
Właśnie wtedy jest pora na minerał,jak sam napisałeś:"kiedy przeznaczasz go już na straty" czyli jak zdycha i siorbie olej a nie stać cię na remont ani wymianę.To wtedy np.przez pół roku toczysz sie na minerale i organizujesz fundusze...czymś trzeba jezdzić nawet w czasach kryzysu ;-)

tryk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 12 cze 2009, 15:05
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: tryk » 21 lip 2009, 16:11

boskijacek447 ja na twoim miejscu bym wlał ten specyfik;nie jest to preparat typu motor doctor i nie zagęszcza oleju, a poprawia kondycje gumek w silniku (działa jak silikon w sprayu na uszczelkę drzwi); myślę, że jest to dodatek jaki firma valvoline dodaje do tego oleju: http://www.allegro.pl/item686366064_val ... _lodz.html;
oczywiście nic poza remontem nie zatrzyma całkowicie wycieku ale uważam, że stosując swój "LINK" nie ryzykujesz nic poza kilkoma złotymi; jednak nigdy preparatu nie stosowałem i wszystko co napisałem opieram na obserwacji mojego auta;
ja mam ABC z przebiegiem prawie 230 tys., jeżdżę na 5W40 PETRO-CANADA(stosuje płukankę przed wymianą) i nie mam wycieków,

boskijacek447
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 298
Rejestracja: 01 lut 2007, 18:05

Post autor: boskijacek447 » 21 lip 2009, 19:43

Dzięuje za podpowiedź obawiałem sie ze bedzie to miało wpływ na silnik jak MOTO_DoCTOR ale jesli nie to go zaleje bo nie jest to w końcu nowy silnik a w dodatku nie chce mi sie go rozbierac przed wyjazdem
Do tej pory jeżdże na Mobile 1 Super S i dzis zlokalizowalem wyciek kapie mi spod dekla pokrywy zaworów.. wymieniałem te uszczelke jakiś miesiac temuw... dziwne ze juz przepuszcze teraz położe ja chyba na silikon

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 21 lip 2009, 20:05

teraz położe ja chyba na silikon
Połóż, połóż, ja tak zrobiłem ze swoimi (obustronnie) i teraz uszczelki nie ronią ani kropli.

Zablokowany

Wróć do „Silniki V6”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga