Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 2.0 ABT] el. szyby vs. słońce (?)

ODPOWIEDZ
PI0TR3K
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2009, 11:20

[80 B4 2.0 ABT] el. szyby vs. słońce (?)

Post autor: PI0TR3K » 25 lip 2009, 19:07

witam:),

Nazywam się Krzysiek:) Jak tylko znajdę chwilę na małą sesję foto mojego abt oraz opis, niezwłocznie się podzielę:) Tutaj, na tym forum znalazłem wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania oraz rozwiązania problemów, z którymi się borykałem. W tej chwili pojawiła się usterka, której rozwiązanie przysparza mi jednak odrobinę kłopotów... a odpowiedzi na forum nie odnalazłem.

Otóż moje Audi ostatnimi czasy cierpi na pewną dolegliwość... po kilku godzinach spędzonych w pełnym słońcu, elektryka szyb zawodzi i nie pracuje do czasu ochłodzenia (kwestia następnych kilku godz. w cieniu):/ paranoja <mur>

mam również problem z szybą pasażera i sterowaniem nią ze sterownika z jego drzwi (baardzo rzadko działa poprawnie - podobnież to wina wyeksploatowanego zółtego kabelka) mogę ją otworzyć tylko z centralki w drzwiach kierowcy - piszę o tym, bo może ktoś z was dostrzeże zależność międy tymi dwoma usterkami...

będę wdzieczny za pomoc:)

Awatar użytkownika
marko009
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 296
Rejestracja: 20 wrz 2008, 19:31
Lokalizacja: CAL

Post autor: marko009 » 25 lip 2009, 22:28

Jeśli chodzi o problem z otwieraniem to myślę ,że radę znajdziesz tu:
https://audi80.pl/80-b4-19-tdi-1z-na ... czne+szyby
A o stronę pasażera to myślę ,że problem tkwi w przełączniku lub którymś z kabelków w tych drzwiach ;-)

Awatar użytkownika
Katana_6
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 181
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:43

Post autor: Katana_6 » 25 lip 2009, 23:35

Jeżeli chodzi o niedziałanie szyb w upalne dni to może szwankować bezpiecznik termiczny lub inaczej nazywany wyłącznikiem termicznym. Odpowiada on za odłączenie prądu gdy szyba napotka jakiś opór (czyli gdy zamyka się szyba lub otwiera i dochodzi do końca).
Wyłącznik ten odpowiada żeby elektryczny silniczek od szyby się nie spalił. Myślę że tu najpierw powinieneś zerknąć.
Co do drugiego problemu czyli od niedziałającej szyby pasażera to tak:
Jeżeli Ty ze swojego panelu (od kierowcy) nie masz problemu z jej otwarciem i zamknięciem a pasażer ma problemy sprawdził bym na początek przycisk otwierania i zamykania szyby w panelu od pasażera, myślę że tu tkwi problem.
Mam nadzieję że pomogłem
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lusterka, szyby, szyberdach.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga