Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Żarówki H4

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
maryjann
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 236
Rejestracja: 12 kwie 2007, 13:22
Lokalizacja: Katowice

[All] Żarówki H4

Post autor: maryjann » 12 sie 2009, 07:15

Witam, zakupiłem na Allegro HID bi-xenon 6000k i pięknie świecił, jeżdziłem na nim około 4 miesiące lecz złapali mnie i zabrali dowód i nie wiem czy mają mnie już wpisanego u siebie że za światłą zabrany został dowód ? gdyż tylko go zabrał i pojechałem chciał dać mandat 500zł lecz nie dał, zrobiłem przegląd i dałem normalne H4 Philips lecz wiadomo że o wiele słabiej świeca. Mam pytanie czy mogą mi zatrzymać dowód i nie puścić dalej tylko na lawetę ? Bo ja mówiłem mu że zmienię przy nim żarówki na normalne to on że nie odda dowodu bo trzeba ustawić lampy.

Pytanie o dobre lampy normalne żeby fajnie mniej więcej na jasno świeciły a nie na przechodzony żółty i mocne, macie jakieś i znacie ? Czytałem o Philips Blue Vision i Philips GT-150 Power2Night.

wolfxaudi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 62
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:20

Post autor: wolfxaudi » 12 sie 2009, 09:15

Kup Navra Night, komnplet kosztuje 65 PLN ale satysfakcja jest duża. Lepsze są chyba tylko OSRAM Extreme NIGHT czy jakos tak. Mialem wczesniej Philipsa i naprawde widać róznice na NAVRZE. Do tego daj postojówki PHILIPS blue vision i będziesz zadowolony.

Awatar użytkownika
pandamix
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 782
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:01
Lokalizacja: Parczew/Lubelskie

Post autor: pandamix » 12 sie 2009, 09:39

Mieli racje że Ci dowód zabrali gdzie xenon w zwykłe lampy,przecież to tragedia na drodze,na temat żarówek to już nie jedna dyskusja była...

Awatar użytkownika
GreenGreen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 270
Rejestracja: 21 paź 2008, 05:27
Lokalizacja: Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: GreenGreen » 12 sie 2009, 10:36

Nie mieli racji (znaczy z punktu moralnego to powinni ci zabrać dowód prawko wlepić mandat i lakier gwoździem przejechać) ale z poziomu prawa jeśli chciałeś naprawić "usterkę" przy nich to miałeś do tego pełne prawo. I od kiedy przy każdej zmianie żarówki trzeba ustawiać reflektor ?

Awatar użytkownika
pandamix
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 782
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:01
Lokalizacja: Parczew/Lubelskie

Post autor: pandamix » 12 sie 2009, 10:44

z tym że przy panach policjantach można zmienić żarówki to ja wiem doskonale o tym,ale to zależy na jakiego trafisz,jeden sie zgodzi drugi nie,tu doskonały przykład wymyślił sobie ustawianie lamp

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 12 sie 2009, 21:42

czy ja dobrze czytam :?: za żarówki mogą wlepić mandat? z jakiego paragrafu :roll: ciekaw jestem ile punktów by się dostało :lol:
Za to zabierają dowód i każą przegląd robić ;-)
wiem bo jeździłem kiedys orionem i jak mnie zatrzymali to doczepili się o brewki,tłumik,żarówki,ciemne szyby no i gaz nie wbity w dowód a mandatu nie wlepili bo nie złamałem przepisów kodeksu drogowego :-P

Awatar użytkownika
pandamix
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 782
Rejestracja: 16 kwie 2008, 20:01
Lokalizacja: Parczew/Lubelskie

Post autor: pandamix » 13 sie 2009, 10:04

a co powiesz jak ja dostałem mandat od prewencji i panowie napisali mi "używanie pojazdu na obszarze zabudowanym w sposób uciążliwy" do tej pory nie wiem jak to rozumieć,głupi bylem że na niego sie zgodziłem,jak zechcą to się wszystkiego czepią

Awatar użytkownika
Grzegorzbielsko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 647
Rejestracja: 16 sty 2008, 22:18
Lokalizacja: bielsko-biała

Post autor: Grzegorzbielsko » 13 sie 2009, 20:37

Do żarówki xenon musi być specjalny reflektor z odpowiednim szkłem i obowiązkowo spryskiwacz reflektora.
Mieli prawo zabrać dowód.
Policjant wg mnie był w porządku, odstąpił od drogiego mandatu i punktów karnych ale za to zabrał dowód aby być pewnym że żarówka została wymieniona a reflektory poprawnie ustawione co przyczyniło się na bezpieczeństwo. Tyle odemnie.
Ja mam żarówki Osram o mocniejszym białym świetle.

Awatar użytkownika
kacper85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1585
Rejestracja: 26 sie 2008, 21:59
Lokalizacja: WF

Post autor: kacper85 » 15 sie 2009, 23:09

shellah pisze:czy ja dobrze czytam :?: za żarówki mogą wlepić mandat? z jakiego paragrafu :roll: ciekaw jestem ile punktów by się dostało :lol:
Za to zabierają dowód i każą przegląd robić ;-)
wiem bo jeździłem kiedys orionem i jak mnie zatrzymali to doczepili się o brewki,tłumik,żarówki,ciemne szyby no i gaz nie wbity w dowód a mandatu nie wlepili bo nie złamałem przepisów kodeksu drogowego :-P
...zawsze też mogą zastosować paragraf który stosują wlepiając mandaty za stłuczki tj: z paragrafu o stworzeniu zagrożenia w ruchu drogowym. A do tego określenia mogą podciągnąć wiele rzeczy np. właśnie źle ustawione światła oślepiające innych.

Co nie zmienia faktu że : 1.policjant ma zawsze racje 2.jeśli nie ma racji patrz pkt.1

W polsce prawo i wszelkie paragrafy są tak napisane że można je czytać i stosować w różne strony i na różne sposoby a jak Ci obywatelu nie pasuje to idź do sądu grodzkiego, niestety.

Awatar użytkownika
ziemor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1456
Rejestracja: 12 paź 2007, 00:19
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: ziemor » 25 sie 2009, 19:53

Pytanie o dobre lampy normalne żeby fajnie mniej więcej na jasno świeciły a nie na przechodzony żółty i mocne, macie jakieś i znacie ? Czytałem o Philips Blue Vision i Philips GT-150 Power2Night.
Proponuje Hella Light Power , do tego nowe reflektory i jeszcze instalację 2.5 kwadrat + przekaźniki - dużo pracy ale masz światła na maxa

Tu kliknij - test żarówek niebieski bańki tylko zatrzymują światło !
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 5f590.html
Jak na razie to Hella Light Power bije wszystkich

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 25 sie 2009, 21:17

ziemor pisze:jeszcze instalację 2.5 kwadrat + przekaźniki
myślę że przy lepszych żarówkach nie będzie to konieczne ponieważ już same żarówki dużo dają a osobiście miałem taka instalację o jakiej mówisz i normalnie mi topiło żarówki

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 25 sie 2009, 21:58

Co do żarówek z testu, o którym wspomniał ziemor, to miałem okazję używać uwzględnionych w owym teście żarówek Osram Bilux H4 w Hondzie Civic i powiem, że to bardzo dobre żarówki. Dobrze świecą i są bardzo trwałe w stosunku do żarówek o podwyższonej luminacji.

Awatar użytkownika
matt1988
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 936
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:38
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: matt1988 » 25 sie 2009, 22:40

ziemor pisze:Proponuje Hella Light Power , do tego nowe reflektory i jeszcze instalację 2.5 kwadrat + przekaźniki - dużo pracy ale masz światła na maxa
Mam tak i do tego jeszcze zasilanie na przekaźniki bezpośrednio z alternatora :mrgreen: . A żarówki mam zwykłe philipsy za 15 zeta sztuka.

mellow_pak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 286
Rejestracja: 24 paź 2007, 20:03
Lokalizacja: Sląsk

Post autor: mellow_pak » 27 sie 2009, 09:27

Nie chce zakladac nowego wątku i napisze w tym. Pomijajac te HID czy widzieliscie taka zarowke

http://moto.allegro.pl/item706368227_h4 ... biala.html

jesli ktos widzial jak to swieci, ma takie zarowki H4 LEDowe zalozone w aucie to czekam na jakas relcaje :)))

Awatar użytkownika
Ezumaru
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 760
Rejestracja: 30 mar 2007, 22:39
Lokalizacja: Silesia

Post autor: Ezumaru » 27 sie 2009, 10:05

Pierwszy raz widze ledy wsadzone jako H4, widziałem już różne żarówki na ledach, ale to jest dla mnie nowość. Ciekawe jak to świeci <hmm>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl