Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABT 2,0] Nieszczęsne zawieszenie

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 30 wrz 2009, 22:56

tomasz1367, wjeżdżasz na kanał, wchodzisz pod auto, szarpiesz i patrzysz czy nie ma luzu

knagooss, a nie masz czasem luzu na przekładni?

Awatar użytkownika
knagooss
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 10 lip 2009, 13:11

Post autor: knagooss » 01 paź 2009, 12:48

a dokładnie co Ci po głowie chodzi z ta przekładnią???
kupiłem już te poduszki z łożyskiem od LEMFORDERA, wymieni sie i zobaczymy...

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 01 paź 2009, 12:51

a dokładnie co Ci po głowie chodzi z ta przekładnią?
o to czy nie ma luzu na przekładni (maglownicy). ewentualny luz można próbować niwelować jedną ze śrubek, która jest na przekładni - niestety nie pamiętam która to śrubka. ale to tylko do pewnego momentu, bo potem kierownica sama nie będzie odbijać.

jeśli tak będziesz wszytko wymieniać metodą prób i błędów, to wymienisz pół auta, wydasz górę kasy na części, mechanicy zarobią na Tobie krocie, a problem i tak może pozostać nierozwiązany.

bond007
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:34
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: bond007 » 01 paź 2009, 15:23

Najprawdopodobniej problem tkwi w sworzniach. Ja miałem podobny problem. Zacząłem od wymiany końcówek drążków. Trochę ucichło ale nadal stukało potem wymieniłem łączniki stabilizatora aż wreszcie doszedłem do sworzni i problem znikł. Skoro przenosi na kierownicę to albo końcówki drążków albo sworznie do wymiany. Konieczne jest po tym ustawienie zbieżności z geometrią.

Awatar użytkownika
gregb4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 08 sie 2008, 23:00
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: gregb4 » 01 paź 2009, 21:26

U mnie w quattro tuleje przedniego zawieszenia są identyczne jak w zwykłej 2.0 czy tez tdi u kolegi w 2.8 na ośce tez to samo wiec mi się wydaje że b4 v6-stki w quattro czy bez maja przód ten sam bo nie raz się już z tym spotkałem chyba b3 quattro miały inny przód z tego co mi wiadomo więc nie wiem jak można stosowac tuleje z quattro do zwykłej skoro np u mnie jest to samo wiem tylko że bywa że na sankach tuleje różnią się otworem środkowym tym co wchodzi śruba mocująca sanki !! chyba ten mechanik wprowadza ludzi w błąd ale może się mylę

Ale moja wizyta w tym temacie nie zmierza do tego lecz do tego że moja niunia mnie już strasznie wk...a !!! od jakiegoś czasu nie mogę dojśc co mi strzela w lewym kole przy hamowaniu gdy jadę se powoli i np muszę przyhamowac bo jest hopek czy trzeba się zatrzymac w końcowym etapie hamowania coś mi strzela w lewym kole taki metaliczny dźwięk czasem też tak się robi jak np wyjeżdżam spod bloku u siebie i mam skręcone koła w prawo i wpadnę w dołek czy też strzeli stanę na prostym włączę 1 bieg podjadę chwile do przodu i gwałtownie zahamuję i strzał nie mam pojęcia co to może byc na kanale przesiedziałem już kupę godzin szukając usterki jakiieś 2 miesiace temu robiłem remont zawiechy nasady amora z dwóch stron Lamforder łączniki stabilizatora 2 strony Swag tarcze TRW klocki Lucas końcówki drążka febi 2 sztuki sworznie wahaczy po zimie były wymieniane tuleje wahaczy sprawdzane na trzepakach 2 razy sztywne zero luzów dziś na kanale siedziałem pare godzin sprawdzałem czy cos się nie poluzowało śruby od tuleji i cała reszta ława itp nic wszystko ok na prowadniczkach od zacisku ham. jest lekki luz ale nie wiem czy by aż tak to strzelało nie mam już pojęcia co to może byc może komuś z was kiedyś coś takiego się przydarzyło

Moje auto to audi 80 b4 sedan 2.6 quattro 94 rok

Proszę o pomoc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl