Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[cupe,aah,quattro] brak ABSu po wyjęciu wykładziny

ODPOWIEDZ
seba1025
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 435
Rejestracja: 29 lip 2007, 23:29
Lokalizacja: z kąd koła nisą

[cupe,aah,quattro] brak ABSu po wyjęciu wykładziny

Post autor: seba1025 » 03 paź 2009, 23:31

Witam,
Zdechł mi ABS po wyjęciu wykładziny i ponownym podłączeniu wszystkiego z panelu środkowego. Możliwości są 3 albo zdechło coś, albo coś źle podłączyłem, albo instalacja elektryczna zdechła bo na podłodze była woda i izolacja owijająca wszystkie kable po pękała.... no i gdzieś nastąpiło przebicie.
Jak to wszystko sprawdzić?
dodam ze blokada dyfra tylnego też zdechła i nie działa nawet się nie podświetla, a zawsze jak dyfer załączony to ABS wyłączony itp... wiec powiązanie wspólne ma. gdzie szukać problemu?

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 05 paź 2009, 20:26

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie "no i gdzieś nastąpiło przebicie"
na początku podepnij się pod vaga i zobacz co wykryje,sprawdź bezpieczniki no i zajrzyj pod tylną kanapę-z tego co się orientuje to przy kompie od ABS jest przekaźnik może to on jest źródłem.
Na początku przeleć na sucho wszystkie przewody od kompa do bezpieczników

seba1025
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 435
Rejestracja: 29 lip 2007, 23:29
Lokalizacja: z kąd koła nisą

Post autor: seba1025 » 06 paź 2009, 01:47

nie wiele mi pomogłeś:). wiem mniej więcej co sprawdzić, ale nie wiem jak... na elektrycze/elektronice nie znam się tylko mechanika.
informacje jakie by sie przydały to np który kabelek od ABS jak instalacja elektryczna ABS "idzie", bo jakie elementy i gdzie to wiem( kompiuter pod siedzeniem, no i teraz wiem ze i przekaźnik( jaki nr?), pompka no i w miedzy czasie kontrolka, w liczniku.
No ale skąd gdzie idzie co to pojęcia nie mam, a na schematach się tych wypaśnych nie znam.
Może ktoś dla potomnych by stworzył łopatologiczny schemat skąd gdzie "leci" jaki kabelek gdzie się rozgałęzia itp.

Dodam ze zdechły mi też światła stopu:/ dziś zauważyłem mimo palącego się jak wół "bremse licht" czy jak to niemcy piszą. No i ku przypomieniu powiem ze pali sie też od WYŁączonego ABSu(Aus ABS). gdzie wciskać kabelki i jaką metodą? może sie czegoś nowego dowiem. bo jak nie to bede zmuszony nacinać osłone kabelka na odcinu przed zgniciem izolacji i sprawdzać miernikiem który zdechł, ale tak zwarcia np nie sprawdze, albo zaśniedziałego... chociaż sie nie znam.
No nic czekam na podpowiedz o ile mi kto w dupe nie wiedzie:/

Awatar użytkownika
flgmnft
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 384
Rejestracja: 13 gru 2008, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: flgmnft » 06 paź 2009, 06:59

Poszukaj schematu instalacji elektrycznej. Masz tam wszystko co bedziesz potrzebowal. Schemat znajdziesz tu na forum albo tutaj http://www.centrum.audi80.pl/

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 06 paź 2009, 21:43

czy naprawdę wszystko sprawdziłeś? bezpieczniki są ok?
Miałem taki problem że stopy nie działały i ABS był wyłączony z takiej przyczyny że w lampach z tyły miałem wilgoć i to powodowało wyłączenie.Doszedłem do tego poprzez podpięcie do pod Vaga- u kolegi a u mechaniora koszt od 40zł

seba1025
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 435
Rejestracja: 29 lip 2007, 23:29
Lokalizacja: z kąd koła nisą

Post autor: seba1025 » 07 paź 2009, 02:00

pod kompa nie podepne bo nie mam, do mechaników nie daje. Co do schematów ze są to ok, wiem, ale nie umie ich odczytywać...:/
Dlatego napisalem o narysowaniu łopatologicznego schematu
A i jeszcze jedno,
po czym komp (ten w liczniku) poznaje ze światła nie działają?

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 07 paź 2009, 08:31

A powiedz jak sie zachowuje lampka od ABS po przekreceniu kluczyka i odpaleniu swieci sie cały czas :?: czy gasnie i po chwii sie zapala. Sprawdź zarówki w stopie oraz włacznik przy pedale hamulca, tylne swiatła stopu nadzoruje przekaznik.

seba1025
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 435
Rejestracja: 29 lip 2007, 23:29
Lokalizacja: z kąd koła nisą

Post autor: seba1025 » 07 paź 2009, 18:56

światla tyl sprawdzalem, ok. po przekręceniu sie poprostu pali nie gaśnie ni nic. po odłączeniu od pompy abs sie nie zapala.

[ Dodano: 2009-10-17, 03:14 ]
proszę o zamknięcie tematu... okazało sie że bezpieczniki wyjąłem:P... głupie i banalne ale każdemu się zdarzy:P
oby wasze auta tak sie psuły:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga