Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Żarówki H4

Koła, spojlery, grille, lotki, blendy z pominięciem rezania.
Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 20 wrz 2009, 23:31

yawor, faktycznie nie doczytałem.

widziałem niedawno test żarówek h4 z Auto Świata i wynikało z niego, że nie ma jakiejś wielkiej różnicy w ilości światła wydzielanej przez żarówki o podwyższonej luminacji wśród tych, które tam testowali. Najlepiej tam wypadły żarówki Hella Light Power +50%
ponadto zwykłe Osram Bilux też wypadły tam można powiedzieć rewelacyjnie. patrząc w stosunku jakość/cena, to nie miały sobie równych. Akurat miałem okazję jeździć z takimi żarówkami (niestety nie Audiczką) i muszę przyznać, że jak na zwykłe żarówki, to świecą bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
eSPe
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3694
Rejestracja: 10 gru 2007, 21:13
Imię: Sławek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: eSPe » 20 wrz 2009, 23:54

Ja rok temu w grudniu zmieniłem na Blue Vision.
Powiem szczerze że za te pieniądze myślałem że będzie bardziej blue. :-/
Suma sumarum wyszło na white :-) (czasem łamie się na ten zwykły obrzydliwy yellow :-x - zależy od przejrzystości powietrza)
Ogólnie mogę polecić. Od tradycyjnych żarówek są na pewno o niebo lepsze.
W tablice rejestracyjne i postoje poszły białe LEDy (niebezpiecznie pod niebieski podchadziają, ale jak się przyjrzeć dokładnie to rzeczywiście są białe).
Na fotach efekt.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I jak?
Ostatnio zmieniony 17 lis 2009, 10:40 przez eSPe, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
yawor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 441
Rejestracja: 29 mar 2008, 14:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: yawor » 21 wrz 2009, 14:52

flgmnft, nie wiem w jaki sposób instalacja może być przystosowana do świateł diodowych :). Tylko zacytowałem treść aukcji.

grze, nie wiem, nie czytałem tego testu. Wiem tylko, że na Osram NB jeździ mi się w nocy dużo lepiej niż na standardowych H4. Bardzo wyraźnie widać miejsce odcięcia światła i to na całej szerokości świecenia, co nie miało miejsca przy zwykłych żarówkach.

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 22 wrz 2009, 13:10

ziemor pisze:
Pytanie o dobre lampy normalne żeby fajnie mniej więcej na jasno świeciły a nie na przechodzony żółty i mocne, macie jakieś i znacie ? Czytałem o Philips Blue Vision i Philips GT-150 Power2Night.
Proponuje Hella Light Power , do tego nowe reflektory i jeszcze instalację 2.5 kwadrat + przekaźniki - dużo pracy ale masz światła na maxa

Tu kliknij - test żarówek niebieski bańki tylko zatrzymują światło !
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 5f590.html
Jak na razie to Hella Light Power bije wszystkich
ziemor, a jak z trwałością tych Hella Light Power +50%? cena jest zachęcająca i w testach mają bardzo dobre wyniki. poważnie zastanawiam się nad ich zakupem

Awatar użytkownika
Easyrider
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 240
Rejestracja: 12 mar 2007, 23:10
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Easyrider » 22 wrz 2009, 13:45

tomekk666 pisze:Mam od roku założone Philips Blue Vision i jestem z nich naprawdę zadowolony, chociaż różne opinie są na ich temat między innymi, że przepalają się po miesiącu.
... a dzieje się tak, bo napięcie w reflektorach Audi 80 spada znacznie w stosunku do napięcia podawanego przez alternator.
Zamiast 13,9-14,4V na zaciskach H4 mamy jakieś 12V.
To przedłuża żywotność halogenów.
Ale odbywa się to kosztem jasności świecenia.

Tutaj macie ciekawy artykuł o tym, jak zrobić przekaźnik do świateł i podnieść napięcie na żarówkach:
http://skoda.autokacik.pl/pages/zrobsam ... wiatel.htm

Dotyczy to Skody, ale w Audi 80 jest identyczna sytuacja.

Ja zamierzam sobie taki przekaźnik skonstruować, w sumie go chyba godzinka roboty.
Tyle, że żarówki wówczas będę kupował najtańsze, bo żywotność spadnie (zapewne) do kilku miesięcy.

Awatar użytkownika
flgmnft
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 384
Rejestracja: 13 gru 2008, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: flgmnft » 22 wrz 2009, 23:29

Easyrider pisze:To przedłuża żywotność halogenów.
Ale odbywa się to kosztem jasności świecenia.
Easyrider pisze:Tyle, że żarówki wówczas będę kupował najtańsze, bo żywotność spadnie (zapewne) do kilku miesięcy.
Ten myk zrobilem sobie w Polowce kiedys, poprawilo mi to duzo swiatla. O troche ponad 1,5V. Ale jesli roznica napiecia na aku i na swiatlach bedzie mniejsza niz 1V to nawet nie ma co sie w to bawic, nie zauwazycie zadnej roznicy. Jezdzilem tak ponad pol roku i zadna z zarowek mi sie nie przepalila
Kumpel tak jezdzi w golfie mk2, sam mu taka instalacje robilem, juz 2 lata na tych samych zarowkach. Ma jakies Philipsy, bo specjalnie sie go teraz pytalem. Niby skroci to zywotnosc zarowki. Ale jak widac 2 lata juz jezdzi, u niego z faktu ze samochod z roku 88 roznica byla naprawde zauwazalna, nawet w dzien jak podjechalismy pod drzwi garazu, zrobilem najpierw jedna lampe pozniej druga, radze zrobic to na 2 przekaznikach (kazdy dla lampy) bo czasem lubi skleic styki jesli jednym przekaznikiem zasilamy dwie lampy.
A swoja droga ciekawe na jakiej podstawie wzieli te wykresy? Nie sa one czasem od tak narysowane, zeby takie pomiary wykonac trzeba miec odpowiedni sprzet. A wydac raz na rok 50 pln na dwie zarowki to fortuna nie jest. Mam jak pisalem wyzej Hella Light Power od poczatku wrzesnia (tego roku), zobaczymy ile mi poswieca.

maryjann
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 236
Rejestracja: 12 kwie 2007, 13:22
Lokalizacja: Katowice

Post autor: maryjann » 10 paź 2009, 12:41

A które z tych byście wybrali ?
Chodzi mi o białe światło tak jak na postojówki Philips Blue Vision każdy chwali a mijania są różnice

a mijania ?

Osram Night Breaker
Philips Blue Vision

Awatar użytkownika
Leszek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 471
Rejestracja: 22 sty 2007, 22:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Leszek » 10 paź 2009, 19:46

Ja wczoraj kupiłem Hella Blue Light i świecą bardzo ładnie i jasno. Barwa światła zbliżona do tradycyjnych H4 lecz bardziej jasna. Polecam te żarówki.

myster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 390
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:43
Lokalizacja: mragowo

Post autor: myster » 10 paź 2009, 20:06

Osramy swiaca mocniej niz philipsy, polecam Osram Night Breaker ewentualnie hella co wyzek kolega wspomnial. Mialem je wszystkie u siebie,mam instalacjie na przekaznikach i co okolo 10-15tys jedna mi siada, przewaznie lewa ;-)
Ostatnio zmieniony 10 paź 2009, 20:12 przez myster, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 10 paź 2009, 20:10

Jeśli odblaski są już "wymęczone" to można założyć i 100 watówkę a i tak nie będzie świecić tak jak powinna.

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 10 paź 2009, 20:14

Osramy swiaca mocniej niz philipsy, polecam Osram Night Breaker ewentualnie hella co wyzek kolega wspomnial. Mialej je wszystkie u siebie,mam instalacjie na przekaznikach i co okolo 10-15tys jedna mi siada, przewaznie lewa ;-)
Porównując żarówki Osram Night Breaker oraz Hella Light power? to które jaśniej świecą i które są trwalsze?

myster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 390
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:43
Lokalizacja: mragowo

Post autor: myster » 10 paź 2009, 20:21

grze pisze:
Osramy swiaca mocniej niz philipsy, polecam Osram Night Breaker ewentualnie hella co wyzek kolega wspomnial. Mialej je wszystkie u siebie,mam instalacjie na przekaznikach i co okolo 10-15tys jedna mi siada, przewaznie lewa ;-)
Porównując żarówki Osram Night Breaker oraz Hella Light power? to które jaśniej świecą i które są trwalsze?
Powiem tak.Pomiedzy hella a osram nie widac juz znaczacej roznicy.Dla mnie lepiej sie jedzi w nocy na osramach daja bardzo biale swiatlo :). A co do trwalosci to tak jak napisalem co okolo pol roku siada jedna. Dodam jeszcze ze np gdy nam sie spali jedna to osrama mozna kupic jedna zarowke ale juz na tamiast philips i hella sprzedaje w kompletach po dwie i nie ma mozliwosci kupienia pojedynczo ;( Tak jest bynajmniej w mojej okolicy.

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 10 paź 2009, 20:24

myster pisze:Powiem tak.Pomiedzy hella a osram nie widac juz znaczacej roznicy.Dla mnie lepiej sie jedzi w nocy na osramach daja bardzo biale swiatlo :). A co do trwalosci to tak jak napisalem co okolo pol roku siada jedna. Dodam jeszcze ze np gdy nam sie spali jedna to osrama mozna kupic jedna zarowke ale juz na tamiast philips i hella sprzedaje w kompletach po dwie i nie ma mozliwosci kupienia pojedynczo ;( Tak jest bynajmniej w mojej okolicy.
Piszesz o Hella Light Power? bo jest kilka modeli Hella. te żarówki są akurat pakowane pojedynczo z tego co się zorientowałem. są to żarówki w białych bańkach.

myster
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 390
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:43
Lokalizacja: mragowo

Post autor: myster » 10 paź 2009, 20:29

grze pisze:
myster pisze:Powiem tak.Pomiedzy hella a osram nie widac juz znaczacej roznicy.Dla mnie lepiej sie jedzi w nocy na osramach daja bardzo biale swiatlo :). A co do trwalosci to tak jak napisalem co okolo pol roku siada jedna. Dodam jeszcze ze np gdy nam sie spali jedna to osrama mozna kupic jedna zarowke ale juz na tamiast philips i hella sprzedaje w kompletach po dwie i nie ma mozliwosci kupienia pojedynczo ;( Tak jest bynajmniej w mojej okolicy.
Piszesz o Hella Light Power? bo jest kilka modeli Hella. te żarówki są akurat pakowane pojedynczo z tego co się zorientowałem. są to żarówki w białych bańkach.
No wlasnie pojedynczo ale umnie znalazlem je tylko w jednym sklepie i byly sprzedawane tylko parami , nie wiem moze to jest zachcianka sprzedajacego.A po osrama ide do kazdego sklepu moto i je maja bez problemow;)

Awatar użytkownika
seba6891
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 302
Rejestracja: 21 gru 2008, 13:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: seba6891 » 11 paź 2009, 00:18

myster pisze:byly sprzedawane tylko parami , nie wiem moze to jest zachcianka sprzedajacego
a ja Ci wyjasnie czemu parami. bo zarowki powinno sie wymieniac parami by swiecily jednakowo. to podstawowy warunek by przed autem bylo jasno, taki sam jak czyste szklo reflektora (a nie bluevision + brudny klosz = omg dalem 100PLN za zarowki i g***o widac, lepiej je zamienie na zenony z allegro)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl