Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 TDI 1Z] Centralny zamek zwariował?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mephisto2oo9
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 31 lip 2009, 20:12
Lokalizacja: Kwidzyn

[B4 1.9 TDI 1Z] Centralny zamek zwariował?

Post autor: Mephisto2oo9 » 01 sie 2009, 12:46

Witam,

Problem jest następujący, kilka dni temu założyłem moduł do sterowania centralnym z pilota (scyzoryk), podłączyłem go pod dwa przewody sterowane masą w zamku pneumatycznym. Wszystko chodziło OK przez kilka dni. Wczoraj normalnie zamknąłem samochód pilotem i poszedłem, wracam za jakiś czas a centralny zgłupiał - gdy naciskam przycisk od zamykania to on się otwiera a jak naciskam otwieranie to on się zamyka, mało tego, mruga dioda od świateł przeciwmgielnych na czerwono no i nie moge odpalić auta (zapłon jest, nie kręci rozrusznikiem), to samo dzieje się gdy przy zamykaniu czy otwieraniu kluczykiem, czyli gdy bodajże w prawo powinien zamknąć to on otwiera i odwrotnie. Gdy odłączam całkowicie zasilanie od zamka pneumatycznego centralnego oczywiscie nie ma ale samochód odpala. Co mu się stało? Probowałem całkowicie odłączyć ten modół od pilota ale to nic nie dało, różne inne kombinacje z oszukaniem zamka też nie pomogły, zadziwia mnie ta czerwona kontrolka i brak możliwości odpalenia auta (kluczyk nie posiada immobilisera). Wyjęcie aku na jakiś czas też nie dało efektu. Macie jakiś pomysł?


Pozdr.

Awatar użytkownika
krisiun1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 999
Rejestracja: 17 lip 2007, 10:28
Lokalizacja: Iłowo

Post autor: krisiun1 » 01 sie 2009, 18:24

Zacznij od tego jakiej firmy moduł zainstalowałeś?Konkretnie model.

piotrw54
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:38
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: piotrw54 » 01 sie 2009, 23:43

Takie objawy mogą wskazywać na pompkę ZC

Awatar użytkownika
Mephisto2oo9
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 31 lip 2009, 20:12
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: Mephisto2oo9 » 02 sie 2009, 14:05

krisiun1 pisze:Zacznij od tego jakiej firmy moduł zainstalowałeś?Konkretnie model.
Moduł zainstalowałem z tej aukcji: http://allegro.pl/item683045763_sterown ... uczyk.html.

[ Dodano: 2009-08-02, 14:06 ]
piotrw54 pisze:Takie objawy mogą wskazywać na pompkę ZC
Wporządku, ale na co wskazywać konkretnie? ;)

Awatar użytkownika
tomekk666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2009, 11:46
Lokalizacja: Iława

Post autor: tomekk666 » 18 lis 2009, 11:55

Witam kolegów

Niedawno zakładałem sterownik centralnego zamka z pilota. Wszystko działało super, ale do czasu. Mam taki problem raz auto zamknie się i otworzy bez problemu, a drugim razem gdy zamykam z pilota migną kierunki niby wszystko ok, ale gdy otwieram auto z pilota kierunki migną 2 razy jednak auto nie otwiera się wcale, nawet z kluczyka otwiera tylko jedne drzwi, gdy potem pociągam za klamkę żeby wsiąść do auta pomka od centrala włącza się i otwiera reszte drzwi i bagażnik. Tak jak pisałem wczesniej nie robi się tak zawsze, ale mimo tego jest to strasznie uciążliwe :-/ Sterownik mam sterowany dwoma minusami, wpiąłem się pod kanapą, masa z karoserii, kabel zasilający poprowadziłem od samej półki pod kierownicą tak samo od kierunków. Proszę o jakieś wzkazówki i sugestię co do ewentualnej przyczyny takiego działania. Pozdrawiam

Audi 80 Polska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Andrzej Cz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Audi 80 Polska » 18 lis 2009, 13:29

tomekk666, może wysiada Ci pompka centralnego zamka albo styki w siłowniku drzwi się powypalały. Ewentualnie może to jest jakiś problem z uszkodzonymi kablami.
A z kluczyka otwiera Ci centralny na obu drzwiach? Mówisz że się otworzył jak pociągnąłeś za klamkę może popaliły się styki w siłowniku drzwi i poruszenie drzwi je uaktywniło. Dodatkowo mogą one zakłócać pracę centralnego zamka.

Awatar użytkownika
tomekk666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2009, 11:46
Lokalizacja: Iława

Post autor: tomekk666 » 18 lis 2009, 13:39

aldi pisze:A z kluczyka otwiera Ci centralny na obu drzwiach?
sprawdzałem do tej pory tylko na drzwiach pasażera. Jeżeli z pilota zamyka się i otwiera bez problemu, to z kluczyka też wszystko super działa. Jeszcze jest taka dziwna sprawa, że gdy auto zamykam z pilota to gaśnie lampka we wnętrzu auta tak jakby było ono zamknięte a wcale nie jest. Potem gdy pociągam za klamkę lampka się zapala i gaśnie zaraz po zamknięciu drzwi a powinna mieć opóźnienie czasowe. Nie mam pojęcia co może być nie tak :-/

Właśnie wróciłem od auta i powiem tak wszystko działa dobrze z pilota zamyka i otwiera się bez problemu, tak samo z kluczyka w obu drzwiach. Ciekawi mnie co jest tego przyczyną, że raz jest wszystko ładnie pięknie, a innym razem nic nie działa zarówno z kluczyka jak i z pilota :-(

Awatar użytkownika
krisiun1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 999
Rejestracja: 17 lip 2007, 10:28
Lokalizacja: Iłowo

Post autor: krisiun1 » 18 lis 2009, 15:47

Dobrze po izolowałeś wszystkie połączenia przewodów?Możliwe że coś styka do masy i centralka głupieje.

Awatar użytkownika
bieniek1984
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 446
Rejestracja: 07 lip 2007, 14:49
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: bieniek1984 » 18 lis 2009, 16:08

Dokładnie tak jak mówi krisiun1, warto sprawdzić całe połączenie. Ja mam centalny firmy stig i nie mam z nim żadnego problemu zamykanie/twierani z kluczyka i pilota ok. Sprawdz czy masz zgodznie z instrukcją podłączone.

Awatar użytkownika
tomekk666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2009, 11:46
Lokalizacja: Iława

Post autor: tomekk666 » 18 lis 2009, 17:50

krisiun1 pisze:Dobrze po izolowałeś wszystkie połączenia przewodów?Możliwe że coś styka do masy i centralka głupieje.
Wszystkie połączenia są dobrze poizolowane. Dziwi mnie to, że raz central głupieje, a za dosłownie 10 sekund wszystko jest ok. Jeszcze raz sprawdze całe połączenie dla pewności.
bieniek1984 pisze:Sprawdz czy masz zgodznie z instrukcją podłączone.
sprawdzałem wszystko jest dobrze podłączone zgodnie z intrukcją.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl