Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi B3 1.8 S PM] Stuki ze srodka silnika???

Wszystko inne co nie pasuje do w/w kategori a jest związane z silnikami benzynowymi i LPG
ODPOWIEDZ
kolczu

[Audi B3 1.8 S PM] Stuki ze srodka silnika???

Post autor: kolczu » 18 lis 2009, 18:37

Witam. Ostatnio zaniepokoiły mnie dziwne odgłosy. Otóż wymieniłem ostatnio wszystko co było możliwe w zawieszeniu przednim m.in. Tuleje na wózku, tuleje na wahaczach, końcówki drążków kierowniczych, amorki, poduchy pod mac personami, drążki stabilizatora. Przed wymiana tego dźwięku nie słyszałem (były inne typu stuki przy skręcie walenie na nierównej drodze, wibrowanie kiery podczas hamowania itd). Ten dziek jest hmmm podczas jazdy slalomem przy prędkości 10/20 km/h stuk dochodzi (wydaje mi się ze centralnie za ściany odgradzającej silnik... Przeguby chyba nie bo nie strzelają przy ruszaniu ani kierownica nie drży... Kola sa dokręcone. Mam nadzieje ze mechanik czegos nie spieprzył... :evil: Aha no i jeszcze zbieżność jest ustawiona ale majster mi powiedział ze kolo nie ma kąta prostego - 2 stopnie jest roznicy

Prosze o porade fachowa. Wiem ze z opisu ciezko jest cos wnioskowac ale moze jakies sugestie bo moze cos jest nie dokrecone...
Ostatnio zmieniony 18 lis 2009, 22:31 przez kolczu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 18 lis 2009, 21:59

Może już maglownica jest wyrobiona i stuka.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2009, 00:08 przez Motostacja pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
kacper85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1585
Rejestracja: 26 sie 2008, 21:59
Lokalizacja: WF

Post autor: kacper85 » 18 lis 2009, 23:24

A nie zostawił Ci mechanik przypadkiem jakiejś nakrętki na podszybiu? Latająca luzem tam mogła by wydawać takie stuki. Sprawdz to jako pierwsze bo najprościej. Mechanicy lubią tam sobie kłaść różne rzeczy.
Linki do tematów z naszymi autami TYLKO na naszym forum: audi-80-90-b4/

kolczu

Post autor: kolczu » 19 lis 2009, 18:16

Dzis przegladalem wszystko z zwierzchu i nic nie pokojacego nie zobacylem... Jedynei zbioriczek od spryskiwaczy byl troszke na luzie ale po dokreceniu to samo jest... Wczoraj sie zastanawialem jak ten dzwiek opisac i wyglada on tak "puknac w sciane :P" taki gluchy pusty dzwiek....

Wkurza mnei juz to zawieszenie... ://///

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 19 lis 2009, 19:14

kolczu, a sprawdzałeś tą maglownicę :?:
Części samochodowe online - Motostacja

kolczu

Post autor: kolczu » 20 lis 2009, 22:45

Witam... maglownicy nie sprawdzałem ale dziś lokalizowałem czy coś jest nie dokręcone i... ten stuk jest kiedy podnosiłem auto na lewarku... Kolo się nie odrywa od ziemi a jest ten stuk kiedy opuszczam nie ma ale kiedy znów podnoszę to jest...

21.11.2009
No dzis byłem u mechanika i... Drązek stabilizaora poleciał moze nie tyle co polecial, co mial juz luzy... Wytrzymał nie cale 4tys km :/ Niewiem jakiej firmy byl bo pudelek nie trzymam. Ale fakt ze zaplacilem za dwa 50zł. Teraz kupilem jakies firmy Kb, KN jakos tak cena 40zł sztuka. Wymiana gratis

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga