Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABK] Po zmianie sprezyn auto nie jedzie, nie rusza...

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
Awatar użytkownika
Słonik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6359
Rejestracja: 02 sie 2007, 12:58
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: Słonik » 18 lis 2009, 00:15

Chwilka bo nie doczytalem albo nie rozumiem. puszczasz calkkowicie sprzeglo i auto nie jedzie czy poprostu czuc ze chce jechac ale cos blokuje, bo jak cos blokuje to kolega lelum ma racje ze przegub wewnetrzny, jak szarpales piasta to prawdopodobne wysunela sie koronka przegubu wewnetrznego i teraz nie daje sie wyprostowac calkowicie polosi w przegubie, mialem identyko sytuacje.

SowaBezOka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 172
Rejestracja: 23 lip 2007, 19:11

Post autor: SowaBezOka » 20 lis 2009, 09:00

puszczam i nie jedzie, zgrzyta od strony kola, zreszta luz byl od strony kola, mozna bylo polos w gore uniesc ;-)
wysunela sie polos z przegubu zewnetrznego... ogolnie przegub do wymiany, czekam na nowy, wczoraj zamowilem dopiero na nowy tydzien jakos dojdzie...

Co do wykrecenia calej polosi to u mnie zabudowany jest dostep do srubek, nie mam jak sie dostac do przegubu wewnetrznego... a pół auta sam to nie chce demontować, wiec odpuszcze osłony silnika i nie wiadomo co jeszcze

Znacie jakis sposob na zalozenie przegubu na polos? Ten stary przegub probowalem wbic na polos ale doszlo tylko tyle co na fotce... Zapewne z nowym ten sam problem bym mial... :-?

Obrazek

Awatar użytkownika
maly81
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 213
Rejestracja: 15 gru 2008, 20:00
Lokalizacja: bialystok / sztabin

Post autor: maly81 » 20 lis 2009, 09:56

kolego jak dobrze widze to masz frezy zniszczone jak tak to cała półoś do wymiany plus przegób zewnętrzny

SowaBezOka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 172
Rejestracja: 23 lip 2007, 19:11

Post autor: SowaBezOka » 20 lis 2009, 10:10

te frezy to wlasnie sa lekko zdarte na szerokosci kilku milimetrow, tak jak widac na fotce na samym srodku. Mimo wszystko dyskfalifikuje to juz polos??


[+]
a jednak ! ku przestrodze (gdy slychac zgrzytanie, a autko nie jedzie hehe) fotki :mrgreen:

Obrazek Obrazek



Kilka tematów niżej znalazlem post:
pluto102 pisze:1. wykręcić śruby mocujące przegub wewnętrzny (czasem trzeba też osłonę aluminiową od strony prawej, oddzielającą rurę wydechową od przegubu wewn.3 śruby na imbus),
UWAGA: przegub wewnętrzny wykręcamy kluczem NIE TORX, NIE IMBUS/TRZPIEŃ TYLKO KLUCZ XZN (12 ramienny)!!!!!!!!!!

2. spróbować ześliznąć z flanszy półoś od strony wewn. Jak się nie uda po próbach podnoszenia i opuszczania koła - wcześniej wybić środkowy sworzeń wahacza (cała kolumna poluzuje się i wówczas nie będzie problemów),

3. poluzować śrubę w środku piasty koła (kluczem 24 - tak jest w B4) i drewnianym bądź gumowym młotkiem wypchnąć całą półoś (wyjdzie cała półoś z obydwoma przegubami),

4. czyścimy wszystko, wymieniamy co trzeba, zakładamy gumy, przeguby, tuleje itd, dodajemy smar i skręcamy co się da poza samochodem. Jak jest wszystko przygotowane:

5. zakładamy najpierw stronę zewnętrzną i skręcamy śrubą na klucz 24,

6. zakładamy stronę wewnętrzną i skręcamy 6 śrub. Jak jest to zakładamy jeszcze osłonę aluminiową.
Myślę, że to opis pod moje ABK, racja?

Zatem, zeby wykrecic polos z prawej strony musze:
- odkrecic aluminiowa oslone wydechu (3 srubki na imbus, sprawdze i napisze jaki rozmiar)
- wykrecic szesc srub na klucz XZN (12 ramienny) (dokladnie te nasadki?)

Jednak podejme sie tego bo nie jest to, az tak wiele jak myslalem :-)
Chyba ze bede mial problem ze znalezieniem lub dojsciem do srub od tej aluminiowej oslony... :-?

Awatar użytkownika
lelum
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 101
Rejestracja: 28 sty 2008, 12:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lelum » 20 lis 2009, 11:05

<osohozi> No nie mogę wyjść z podziwu. W takim razie może spróbuj kupić używaną półoś z przegubami. Jeśli się uda dostać w znośnym stanie.

Awatar użytkownika
Słonik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6359
Rejestracja: 02 sie 2007, 12:58
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: Słonik » 20 lis 2009, 11:13

SowaBezOka, ales ambarasu narobil :-P
Do srubek mocujacych przegub wewnetrzny dojdziesz od strony kola prezz otwor przez ktory przechodzi polos tylko musisz miec dlug przedluzke tak z 40cm i oedkrecisz bezproblemu, tylko sie pogimnastykowac troche trzeba.

SowaBezOka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 172
Rejestracja: 23 lip 2007, 19:11

Post autor: SowaBezOka » 20 lis 2009, 11:27

@lelum - napisalem do typa z allegro, ma jakies polosie z przegubami za 50zl. Poprosilem by zdjal przegub zewnetrzny i przeslal fotki ^.^ poczekam i zobacze co odpisze...

Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 lis 2009, 12:14 przez SowaBezOka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Słonik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6359
Rejestracja: 02 sie 2007, 12:58
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: Słonik » 20 lis 2009, 11:38

Kolego nie musisz odkrecac tej oslony aluminiowej po prawej stronie zdjecia, odkrecasz srubke od przegubu wewnetrznego na gorze polosi albo z lewej strony tam gdzie nie ma tej oslony a potem obracasz polosia tak aby znow miec nieodkrecone srubki u gory albo z lewej strony(patrzac na to zdjecie).
Nie jestem pewien ale tam raczej nie jest imbus w tej srubce od oslony tylko TORX dlatego ci zaden nie pasuje imbus.
A przegub wewnetrzny jest przykrecony na 6 srub do ktorych pasuje klucz SPLIN http://www.narzedzia-pm.pl/,narzedzia,19_34_178.html innym nie odkrecisz i nie probuj bo jak zerwiesz zabki to juz kaplica, przed odkrecaniem dokladnie wyczysc miejsca na klucz aby miec pewnosc ze dobrze siedzi a nawet dobij go kilkukrotnie delikatnie mlotkiem do sruby, powinno puscic latwo. SPLINa dostaniesz w kazdym dobrym sklepie z narzedziami, do przegubu wewnetzrnego pasuje bodajrze M6 albo M8 nie jestem pewien, poszukaj na forum gdzies pisze bo sam szukalem i bylo jaki tam jest rozmiar.

SowaBezOka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 172
Rejestracja: 23 lip 2007, 19:11

Post autor: SowaBezOka » 25 lis 2009, 12:13

Niestety robota stoi w miejscu, a szkoda... :-( Przyczyna: brak specjalistycznego sprzętu ;-)
Wczoraj zamowilem klucz, dzisiaj dopiero maja dostawe od Yato i dzisiaj sprzedawca mi go dopiero wysle. Wiec mysle, ze na jutro bede mial klucz SPLIN M8 :-)
W miedzyczasie przyszla zamowiona półoś. Uzywana, ale w oryginale oraz z oboma przegubami, a w dodatku w dobrym stanie, oslony nie popekane, przegub zewnetrzny ladnie chodzi, slychac, ze nie brakuje smarowania w srodku.
[center]Obrazek[/center]
Badz co badz mam nowa oslone na przegub zewnetrzny oraz nowy przegub w drodze. Z listu przewozowego wynika, ze juz dzisiaj go odbiore.

Jak już odkrece półoś, to przejde się do pobliskiego warsztatu, poproszę, aby założono mi nowy przegub zewnętrzny i osłonę, a przegub wewnętrzny będę chciał sprawdzić który jest w lepszym stanie. Ten co przyszedl z tą używaną półosią jest zabrudzony i raczej cięzko będzie go odrestaurować.


[+]
no i po wymianie :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga