Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1,9 TDI 90km. 1Z] POMPA WTRYSKOWA-WYCIEK

ODPOWIEDZ
pawellox
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 98
Rejestracja: 02 lip 2007, 22:51
Lokalizacja: bialystok

[B4 1,9 TDI 90km. 1Z] POMPA WTRYSKOWA-WYCIEK

Post autor: pawellox » 09 gru 2009, 22:34

Witam
Ostatnio czyściłem nastawnik wszystko wyszło ok.Odpalanie na dotyk i tak było około 1000km.

Od kilku dni zaczeły się problemy przy odpalaniu a mianowicie muszę pochełtać kilka razy zanim zapali [ swiece ok prad tez jest ok ] -sprawdzone

Co zobaczyłem mam delikatne powietrze na dolocie z filtra paliwa do pompy i mokrą pompę od spodu w ropie czyli gdzieś mi przepuszcza [ nie na nastawniku ] -sprawdziłem

Proszę o odpowiedz gdzie to moze ciec [ skąd ] że pompa od dołu mokra czy sam jestem w stanie ewentualnie to zrobić i czy ktoś moze ma schemat-rysunek pompy skad mozliwe sa wycieki.

Czuję że przez tą nieszczelność w pompie mam te problemy z odpaleniem, jest tak jak postoii kilka godzin.Jak odpalę i zgaszę to juz pali ok.nawet zimny.
-Jazda ok przyspieszanie ok

tower
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 68
Rejestracja: 10 maja 2009, 21:16
Lokalizacja: CTR

Post autor: tower » 10 gru 2009, 10:15

W wyniku nieszczelności obniza się ciśnienie wewnątrz pompy i musisz dłuzej pokręcić, żeby po postoju pompa nabrała ciśnienia i podała paliwo na wtryski. Powietrze na wejściu jak się domyslam bierze się z ubytku paliwa w pompie.

Jedyny sposob to naprawić nieszczelność. A gdzie cieknie? Nie wiem jak w 1Z ale w AAZ ciekło mi w okolicy przyspieszacza. Jak go nie masz i zaślepienie jest szczelne to szukaj paliwa przy oringu na wałku przy kole pasowym albo wyżej w górnym sektorze pompy.

Z chęcia dowiedziałbym się jak inni koledzy sprawdzają nieszcze miejsca w swoich pompach bez potrzeby wymontowywania.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pompy wtryskowe i wtryskiwacze”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga