Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[AUDI 80 B4 1.9 TD] montaż alarmu sterowanie z pilota

ODPOWIEDZ
audipiekne
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 10 gru 2009, 17:22

[AUDI 80 B4 1.9 TD] montaż alarmu sterowanie z pilota

Post autor: audipiekne » 18 gru 2009, 09:22

witam mam prośbę podłączyłem według schematu tego co załączyłem kabel pomarańczowo czarny i biały podłączyłem do kabla sterującego od pompki przy słupku zaraz niebiesko zielony kabe a biało czarny złączyłem z pomarańczowy i nigdzie go już nie podłączałem, żólto czarny do plus czyli dałem do czerwonego a żółty do czarnego masa bagażnik zielony nigdzie nie podłączyłem. Alarm mi się uzbraja a nie chce mi otwierać i zamykać drzwi czy ktoś wie jak to zrobić. Nie podłączyłem tylko odcięcie zapłonu czyli żółty i kabla od domykania szyb i pomarańczowy hamulec nożny bo to jest do tej blokady zapłonu rozrusznika a biały +12 po stacyjce podłączyłem do cienki czerwony zaraz przy stacyjce.

Audi 80 Polska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Andrzej Cz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Audi 80 Polska » 18 gru 2009, 11:12

A z kluczyka od strony kierowcy zasuwa i odsuwa? Może zamieniłeś kabel z centralki który ma iść do drzwi z tym do pompki. Przestawiłeś zworkę CN3 na 4 sekundy?
Sprawdź czy wpiąłeś się we właściwy kabel odłącz wtyczkę od centralki i wtedy powinien przestać zasuwać/odsuwać centralny zamek z drzwi kierowcy.

Dałeś dwa razy tą samą stronę instrukcji, daj tą z opisanymi połączaniami "Interfejsu centralnego zamka".

audipiekne
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 10 gru 2009, 17:22

Post autor: audipiekne » 18 gru 2009, 13:03

kolego Aldi kiedyś mi działał zamek kluczyk wkładałem od strony pasażera i zamykał drzwi a teraz coś nie działa ale działał mi za to z bagażnika ale też nie za długo i też mi sie rozwalił i musiałem wszystkie drzwi ręcznie zamykać i dlatego postanowiłem kupić ten sterownik ale cóż nie zamyka i nie otwiera zworkę przestawiłem na 4 s a podpiełem się do kabla zaraz tu przy słupku wychodzą koło kierowcy te kable 3 i tam się wpiełem myślę może ta pompka od kierowcy w drzwiach ma winę co bo każde drzwi teraz muszę ręcznie zamykać a jak odłącze kostkę w bagażniku co idzie do zamka od klapy i ten środkowy kabel połącze tak na krutko dotknę kablem to mi zamyka i otwiera wszystkie drzwi i tak muszę robić jak chcę otworzyć klapkę od wlewu paliwa ale z kluczyka nic albo te wkładki pompki w drzwiach już są do wymiany nie wiem

[ Dodano: 2009-12-18, 13:08 ]
kolego Aldi według tego robiłem fajne zdjęcia tu są i wszedzie się podpinałem gdzie tu jest pokazane tu masz linka


https://audi80.pl/b3-b4-instalacja-s ... t36493.htm

Audi 80 Polska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Andrzej Cz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Audi 80 Polska » 18 gru 2009, 14:43

A gdy ustawisz lampki oświetlanie wnętrza aby się zapalały przy otwarciu drzwi to czy gasną gdy wszystkie drzwi są zamknięte :?: I czy w ogóle działa zapalają Ci się lampki gdy otwierasz drzwi :?:
Druga sprawa to czy za każdym razem jak wyjmiesz kluczyk ze stacyjki i otworzysz drzwi nie wyłączając świateł to włącza Ci się brzęczyk :?:

U mnie jest właśnie taka sytuacja, że mam coś nie tak z kostką stacyjki, gdy wyjmuję z niej kluczyk ta nie zawszy wysyła jest sygnał że kluczyk jest wyjęty. Objawia się to brakiem brzęczyka gdy otworzę drzwi nie gasząc świateł oraz tym że nie zasuwa centralny zamek gdy są otwarte którekolwiek drzwi (to takie zabezpieczanie aby nie zasunąć całkowicie auta od wewnątrz gdy kluczyki są w stacyjce).

Jeśli działa Ci otwieranie z bagażnika (przyjemniej jak łączysz kable na krótko) to możesz spróbować sterować zamkiem dwoma masami. Musisz inaczej połączyć kable na sterowniku wg. połączeń dla sterowania dwoma masami. Podłączasz się wtedy do kabli idących pod tylnym siedzeniem (brązowo - zielony oraz brązowo - szarym).
U mnie właśnie da się nimi sterować zamkiem gdy aktywne jest zabezpieczenie "przed zatrzaśnięciem kluczyków" i niedługo będę to u siebie przerabiał na dwie masy aby obejść to zabezpieczenie.

audipiekne
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 10 gru 2009, 17:22

Post autor: audipiekne » 18 gru 2009, 15:12

tak jak otwieram drzwi zapalają się lampki i jak wciągne kluczyk to też sie zapalą tak na 30s i jak zostawie zapalone pozycje wyciagne kluczyk to brzęczyk działa nawet jak mam radio włączone przy wyjętym kluczyku to też brzęczyk działa właśnie od tego co zamawiałem ten sterownik to mówił tylko sterowanie pompką pneumatyczną ten schemat mam zastosować a i jescze jedna sprawa dał mi tylko wyłącznik krańcowy pod klape silnika ale jest taki problem uzbroje alarm i otworze drzwi kluczykiem to alarm wogóle nie wyje dopiero jak włoże kluczyk w stacyjkę to wyje mogę ci zrobić zdjęcie jakie mam kable w kostce jeśli masz u siebie jakiś tam problem z tym brzeczkiem a i dam ci linka od tego sklepu co zamawiałem



http://moto.allegro.pl/item847551996_sa ... 2000r.html

Audi 80 Polska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Andrzej Cz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Audi 80 Polska » 18 gru 2009, 15:49

To coś u ciebie musi być z tą elektryką nie tak, może pompka uszkodzona że nie przyjmuje sygnału z drzwi.
audipiekne pisze:ale jest taki problem uzbroje alarm i otworze drzwi kluczykiem to alarm wogóle nie wyje dopiero jak włoże kluczyk w stacyjkę to wyje
Może źle podłączyłeś krańcówki drzwi...
audipiekne pisze:właśnie od tego co zamawiałem ten sterownik to mówił tylko sterowanie pompką pneumatyczną ten schemat mam zastosować
Ale w B4 można także zastosować sterowanie dwoma masami (tak jak w zamykanie z klapy bagażnika). Tylko musisz podłączyć się do innych kabli i inaczej skonfigurować sterownik.

Sprawdź jakąś kontrolką-żaróweczką czy na kablu sterowania centralnym zamkiem tym który idzie w stronę pompy zmienia się plus na minus gdy zasuwasz bądź odsuwasz zamek. Robisz to podłączając jeden koniec do miejsca gdzie połączyłeś kable a drugi koniec żarówki do masy, wciskasz przycisk na pilocie powinna zgasnąć lub zapalić się. Przekładasz jeden koniec kontrolki z masy na plus i znów sprawdzasz czy zgaśnie lub zapali się gdy użyjesz pilota.

audipiekne
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 10 gru 2009, 17:22

Post autor: audipiekne » 19 gru 2009, 12:59

witam ja to wczoraj już skręciłem bo jest taki mróz ze nie idzie robić a 4 dni robiłem ale z tego co pamiętam to ten kabel zielono niebieski miał prąd w sobie jak go przeciełem ale od strony drzwi podłączyłem go do pomarańczowo czarnego a drugi koniec do białego ale wiem ze tam był prąd ale czy w tą i w tą tego nie wiem może ta pompka w drzwiach od kierowcy ma winę co bo ona nie wiem czy mi działa bo cały czas tylko ręcznie zamykam kluczykiem wszystkie drzwi a i jeszcze jedno pytanie mam jak patrzałeś na ten schemat to nie mam żadnego kabla do krańcówek drzwi tylko ten niebieski pod maskę a jak go podłącze to otwieram maskę to wyje alarm ale wtedy mi cały czas kierunki mrugają i muszę wtedy zdjąć ten kabel z tej krańcówki ale jak go uzbroje alarm to mogę normalnie otwierać drzwi oprócz maski i nic nie wyje bo tam nie ma żadnego kabla pod krańcówkę ja już tego alarmu nie rozumię i jak byś mi coś tu wytłumaczył co i gdzie to by było super.

Audi 80 Polska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Andrzej Cz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Audi 80 Polska » 19 gru 2009, 13:23

audipiekne pisze:bo tam nie ma żadnego kabla pod krańcówkę
A właśnie że jest tylko nie spojrzałem, że u ciebie w instrukcji jest podpisany "Wyłącznik drzwi". W download jest instrukcja montażu alarmu i jest tam napisane gdzie to podłączyć.
audipiekne pisze:ale wiem ze tam był prąd ale czy w tą i w tą tego nie wiem może ta pompka w drzwiach od kierowcy ma winę
Nawet jeśli masz uszkodzony siłownik w drzwiach to nie ma znaczenia czy jest sprawny czy uszkodzony ponieważ sterownik symuluje jego działanie.

Musisz mieć coś z elektroniką pompki nie tak że nie chce Ci zasuwać.

Ja wcześniej mówiłem jeśli działa Ci odsuwanie z bagażnika to możesz podłączyć sterowanie dwoma masami.

I proszę Cie o stosowanie jakichkolwiek znaków interpunkcyjnych, bo ja piszesz całego posta jednym ciągiem to później trudno jest to czytać.

[ Dodano: 2009-12-19, 15:58 ]
Upewnij się czy dobrze podłączyłeś kable od "Interfejsu centralnego zamka".

audipiekne
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 10 gru 2009, 17:22

Post autor: audipiekne » 20 gru 2009, 20:01

witam kolego mam jeszcze jedno pytanie czemu mi wtedy nie działa ten alarm według schematu sterowanie pneumatyczne pompką

i jak rozmawialiśmy o tych wyłącznikach krańcowych na moim schemacie nie ma kabla do podłączenia się do wyłącznika krańcowego od drzwi tylko pod maskę ten niebieski kabel na schemacie

Audi 80 Polska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Andrzej Cz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Audi 80 Polska » 22 gru 2009, 13:07

audipiekne pisze:czemu mi wtedy nie działa ten alarm według schematu sterowanie pneumatyczne pompką
Możliwe że masz coś zwalone w pompce albo kablach idących od drzwi do pompki.
audipiekne pisze:i jak rozmawialiśmy o tych wyłącznikach krańcowych na moim schemacie nie ma kabla do podłączenia się do wyłącznika krańcowego od drzwi tylko pod maskę ten niebieski kabel na schemacie
Widocznie ten alarm ma tylko jedno wejście na krańcówki.
Dałoby się podłączyć to dodatkowo pod krańcówki (czujniki) drzwi i bagażnika tylko trzeba by zastosować diody(zenera chyba) bo możliwe będzie Ci się zapalało światło wewnątrz gdy będziesz otwierał maskę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl