Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 coupe AAH] Tani przegub-czy to możliwe?

Wszystko co związane z w/w kategorią.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

[B4 coupe AAH] Tani przegub-czy to możliwe?

Post autor: shellah » 22 gru 2009, 22:06

Witam
Ciągle poszukuje odpowiedniego przegubu i właśnie natknąłem się na taką stronkę:
www.eurodriveshafts.pl i tam wybierając markę Audi i model znalazłem do silnika 2.8 przegub zewnętrzny z ABS za niecałe 100zł :shock: gdzie na alledrogo chodzą w granicach 250-300zł :-/ Bez chwili zastanowienia biorę tel i dzwonię i tam kobitka mówi mi że cena jest ok i przegub też właśnie do tego silnika i auta :-| więc całkiem zgłupiałem.
Patrząc na rysunek i gabaryty wszystko się zgadza tylko brakuje jednej średnicy między pierścieniem ABS a główną zębatką ale powiedziała że jak zadzwonię jeszcze raz to magazynier postara się podać :-P
O co kaman czemu tak tanio?Czy mieliście do czynienia z tą firmą/sklepem?

daje zrzuty do wglądu ;-)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
DYZIO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1163
Rejestracja: 27 lis 2007, 23:39
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: DYZIO » 22 gru 2009, 22:41

Ja tu nie widzę nic nadzwyczajnego firmy GPD pewnie kupisz jeszcze taniej ale co z tego jak przegub wytrzyma ci jakieś 10 - 20 tyś Ja kiedyś tez poleciałem na taniznę i kupiłem GPD to był mój pierwszy raz kiedy kupiłem tanią cześć zamienną. Po nie całych 20 tyś oczywiscie padł teraz zmieniłem na lobro i nie wiem co znaczy wymiana przegubu a 2 mam ori tylko zmieniłem nową gumę(osłonę) firmy NGK i latam dalej.

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 23 gru 2009, 04:41

shellah, Spidan, Lobro lub GKN
inne to zazwyczaj chinszczyzna

Zresztą wyobraź sobie ile ten przegub wytrzyma przy AAH bo 174PS robi swoje.
Było Audi 80 B4 2.0 ABT
Jest VW PASSAT B5FL 1.9TDI AWX

Awatar użytkownika
luk448
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1493
Rejestracja: 21 lip 2007, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk448 » 23 gru 2009, 10:20

Zgadzam się całkowicie z przedmówcami.Ja także kiedyś kupiłem przegub Gpd lub coś w podobnie.Efekt był taki że starczył na coś ok.8 tyś km przy normalnej jeździe.Moim zdaniem na przegubach i innych częściach nie ma co oszczędzać bo i tak wyjdzie Ci podwójnie i narobisz się przy tym dwukrotnie.Do siebie wsadziłem Spidany i jestem zadowolony.Chińszczyznę możesz wsadzić jak akurat sprzedajesz autko-wtedy wyjdzie Ci taniej.

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 23 gru 2009, 10:27

Dopiszę jeszcze jak wyglada sytuacja z wieloma tanimi przegubami:

są 2 opcje gdy sie psuje, a padają jak muchy ;-)

1. zaczyna strzelać jedziesz do mechanika lub jedziesz na garaz i sam wymieniasz
2. rozsypuje sie koszyczek auto nie pojedzie, dzwonisz po pomoc drogową lub po kumpla zeby holował.

w jednym i drugim przypadku szkoda roboty. szkoda babrać sie w smarze, szkoda odkręcać kolumne i bezsensownie meczyć zawieszenie.
Lepiej kupić sprawdzony przez wielu produkt, i miec problem z głowy.
Było Audi 80 B4 2.0 ABT
Jest VW PASSAT B5FL 1.9TDI AWX

Awatar użytkownika
Pablo_SC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 88
Rejestracja: 29 mar 2008, 20:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Pablo_SC » 23 gru 2009, 14:36

Powiem ci, że raz kupiłem taki najtańszy przegub i to był duży błąd. Po pól roku znowu terkotał, chociaż guma była cała. Szkoda czasu, roboty i kasy, bo i tak będziesz musiał kupić droższy.

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 23 gru 2009, 23:38

No rozumiem was ;-)
Interesowało mnie zdanie tych którzy używali.Z tym moim przegubem to jakaś grubsza sprawa bo już jak mi zaczął jakiś czas temu strzelać to się zainteresowałem poszedłem do sklepu,zamówiłem był jeden rodzaj,ilość zębów ok itp no firmy chyba GKN bo dosyć drogi był :-P i na drugi dzień musiałem go zwrócić bo nie pasował :-x
A okazało się że zamówiony był większy tzn nie wchodził mi w piastę-pierścień abs i ilość zębów ok-mechanik też był zdziwiony. Już kiedyś o tym problemie pisałem i teraz w koncu nie wiem czy jest tylko jeden rodzaj przegubu do tego silnika czy kilka bo w sklepie mówi że jeden i ma pasować :-/
Dlatego szukam po forach i sklepach a narazie nie mogę zmierzyć mojego bo auto potrzebne jak kobieta :-P

Awatar użytkownika
FranoF1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2983
Rejestracja: 10 sty 2007, 10:37
Lokalizacja: Schönbach
Kontakt:

Post autor: FranoF1 » 24 gru 2009, 13:19

Wg Etki przeguby pasują z RS2, ale to już zależy od półosi.

Z własnego doświadczenia mogę napisać, że przegub z S2 nie pasuje do Rs2, wina leży po stronie zębów od półosi. Zewnętrzna ilość zębów na piastę, sie zgadza.

Musisz policzyć zęby. Po drugie przegub może haczyć o zwrotnice. Zamienniki to największy shit.

Pozdro

p.s mam 2x GLO nowki na sprzedaż, zeby 38 na 25.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Półosie i przeguby”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga