Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1z] Amortyzatory problem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zupens
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 19 lip 2009, 12:16
Lokalizacja: M-wo

[B4 1z] Amortyzatory problem

Post autor: zupens » 05 lut 2010, 15:39

Witam, mam nie typowy problem z moją babcią, otóż podczas aktualnych mrozów gdy autko postoi na podwórku zamarzają mi amortyzatory przednie w tan sposób, że działają tak jakby ich w ogóle nie było. Samochód buja się do góry i dołu niczym amerykański krążownik szos. Po ociepleniu lub przejechaniu 30 km amortyzatory zaczynają działać normalnie są sztywne i tłumią nierówności. dodam, że amortyzatory na przegladzie wykazały 80% skuteczność. spotkał się ktoś z takim przypadkiem???
Ostatnio zmieniony 12 paź 2010, 15:24 przez zupens, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
percevalle
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 768
Rejestracja: 31 mar 2009, 13:51
Lokalizacja: zamość/lubelskie

Post autor: percevalle » 05 lut 2010, 16:08

zupens pisze:spotkał się ktoś z takim przypadkiem???
Tak. Co kilka postów ten problem występuje. Sprawdź w jakim stanie masz osłony i odboje?

https://audi80.pl/b4-1z-stukajace-amorki-vt37890.htm
https://audi80.pl/b3-zamarzniety-amo ... t24963.htm


pzdr

Awatar użytkownika
zupens
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 19 lip 2009, 12:16
Lokalizacja: M-wo

Post autor: zupens » 05 lut 2010, 16:16

kolego w poście który cytujesz jest opisany problem zamarznietych amorow które pracują ciężko albo głośno. mój problem jest o tyle specyficzny ze samochód buja się tak jakby stał na samej sprężynie bez amortyzatora. wiem ze olej przy ujemnej temperaturze gęstnieje ale amortyzatory nie powinny sie chyba zachowywać w wyżej opisany sposób.

Awatar użytkownika
percevalle
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 768
Rejestracja: 31 mar 2009, 13:51
Lokalizacja: zamość/lubelskie

Post autor: percevalle » 05 lut 2010, 16:22

Twój problem jest dokładnie taki sam - pod wpływem mrozu olej w amortyzatorach traci swoje właściwości tłumiące, jednym zamarza, innym skacze jak piłeczka pingpongowa. Ja miałem tak że jak juz odmarzł to zaczął skakać. Skutek jest ten sam - amortyzator jest wyeliminowany w ujemnych temperaturach co negatywnie odbija sie na zawieszeniu. Ja mimo wszystko zdecydowałem sie na wymiane, bo co to za pocieszenie jak amor ma te 70-80% skoro samochodem nie da sie jezdzić w bezpieczny sposób zimą.

Kaczor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 27 cze 2009, 13:55
Lokalizacja: zamość

Post autor: Kaczor » 07 lut 2010, 12:54

percevalle, Ma Racje amortyzatory masz do wymiany bo niestety jest to taki element którego się nie wymienia:/ a przy wymianie nie zapomnij o kupnie osłon i odboji bo wszystkie tego typu uszkodzenia śa spowodowane zanieczyszczeniami które sie tam dostaną. bo sam olej w amortyzatorach jest tak dobrany przez prodycenta że ma zachowywać swoje właściwości przy różnych tempereaturach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl