Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[audi 80 b4 ABT] problem z predkoscia

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 01 kwie 2009, 23:00

pafnucy73 pisze:może ktoś z was ma taką jak moja 2,0 l 90 KM i mi napisze jakie powinny być osiągi i spalanie
użyj szukajki...

mortar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 127
Rejestracja: 08 wrz 2007, 19:10
Lokalizacja: Jasło

Post autor: mortar » 09 kwie 2009, 10:35

Ja mam taką samą Audice 2.0 ABT skrzynia CDY i niestety podobny problem 160km/h to max. generalnie auto zmulone zarówno na LPG jak i na PB ale mam ją niedlugo i powoli wgryzam się w temat spalanie na poziomie 12-15l tez mnie nie zadowala, narazie zrobilem rozrząd (był przeskoczony o jeden ząbek) i roznica jest na plus bo przedtem auto gasło na wolnych i byl jeszcze większy muł, sprawdzilem czujniki temp jeden wymienilem drugi(od ECU) dobry. Nowy olej filtry kable WN i swiece beru teraz sprawdze uszczelnienie dolotu i ewentualnie sonde innych pomyslów narazie nie mam. Dodam tylko ze mialem wczesniej 1.8 na gazniku i bez problemu latałem 180km/h rekord był 195 wiec narazie jestem nieco zawiedziony ale pracuje nad niunią jakbys miał jakieś pomysły pisz moze szybciej sobie poradzimy

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 09 kwie 2009, 10:51

mortar, mi też ABT słabo się zbierał ale pomogło ustawienie zapłonu lampą. Spalanie też miałem takie, jak Twoje i pomogła wymiana filtra paliwa - założyłem Knecht i spalanie spadło o jakieś 2L/100 km
ps. filtr powietrza też zmień ;-)

mortar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 127
Rejestracja: 08 wrz 2007, 19:10
Lokalizacja: Jasło

Post autor: mortar » 09 kwie 2009, 11:00

Ok po swiętach zrobię wymiankę ustawie zapłon sproboje tez adaptacji dla ECU bo nie robilem i dam znać czy jest roznica dzieki za podpowiedz.

olom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 31 mar 2009, 14:15
Lokalizacja: tarnów

Post autor: olom » 17 kwie 2009, 13:59

Sprawdź ustawienie zapłonu.
Ja miałem podobne objawy , ale samochód innej marki . Slaby, palił dużo, szybko łapał temp. Zapłon był źle ustawiony

grubasek130kg
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 26 gru 2009, 17:59

Post autor: grubasek130kg » 07 lut 2010, 15:43

Skoro mówisz że silnik wyje, sprawdził bym ten katalizator. Może masz przytkany wydech, wtedy często silnik "buczy" a nie wkręca się dalej.

Witam. mam pytanie a jak sprawdzić katalizator!!!! Jaki może być koszt nowego katalizatora i jak odetkać wydech????????????? Dzięki!!!!

p.s Mam skrzynie o oznaczeniu CDY przy jakich prędkościach mam zmieniać biegi i jakie to będą obroty. Niestety nie mam obrotomierza!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 07 lut 2010, 16:13

grubasek130kg pisze:Mam skrzynie o oznaczeniu CDY przy jakich prędkościach mam zmieniać biegi i jakie to będą obroty. Niestety nie mam obrotomierza
mam skrzynię CCE, która ma podobne przełożenia jak CDY. na poprzedniej stronie tego wątku podałem przykład jakie mam prędkości przy jakich obrotach. podałem też link do wątku, w którym podałem więcej przykładów. przejrzyj oba wątki. powinno Ci to pomóc ustalić jakie mniej więcej masz obroty przy określonej prędkości na poszczególnych biegach.
grubasek130kg pisze:jak sprawdzić katalizator
<bylo> <szukaj>

grubasek130kg,
nie używaj wielu takich samych znaków interpunkcyjnych pisanych po sobie, gdyż jest to niezgodne z regulaminem.
Popraw swój post i zapoznaj się z regulaminem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga